Legendární kuchařka The Green Kitchen vychází v ČR. Skandinávští autoři se už v září setkají s českými fanoušky

David Frenkiel a Luise Vindahl patří k průkopníkům moderní vegetariánské kuchyně. Jejich kultovní blog Green Kitchen Stories inspiruje lidi na celém světě k přípravě mimořádně chutných vegetariánských jídel prospěšných tělu 

i duši. V roce 2013 ve Velké Británii poprvé vyšel bestseller The Green Kitchen - Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den s více než stovkou oblíbených receptů Davida a Luise, který si od 10. srpna mohou konečně pořídit také čeští čtenáři. Už 13. září se pak se svými idoly mohou osobně setkat a nechat si od nich kuchařku podepsat - autogramiáda Davida a Luise pro veřejnost se uskuteční od 18 hodin v Hotelu Mama Shelter v Praze.

Před autogramiádou proběhne od 16 hodin na stejném místě také slavnostní křest kuchařky The Green Kitchen pro novináře.

Kuchařka The Green Kitchen vychází v českém jazyce díky známé a uznávané food blogerce Markétě Pavleje alias Kitchenette - tak dlouho čekala na českou verzi kuchařek The Green Kitchen, až se je rozhodla vydat sama. „Luise a David jsou mému srdci velmi blízcí, jsou mým největším vzorem. Nesmírně talentovaní manželé ze Stockholmu, rodiče tří malých dětí, rozumí výživě a navíc mají obrovský talent své recepty nádherně vyfotit a natočit. Jejich knihy jsou úžasné, inspirativní, překrásné a vůbec ne jen pro vegetariány. Když jsem po mnoha peripetiích dospěla k rozhodnutí udělat českou edici The Green Kitchen, stalo se něco neuvěřitelného - já tuhle krásnou rodinu potkala na Bali!," vzpomíná Markéta Pavleje. Už nyní plánuje, že po první knize Davida a Luise dostanou českou verzi i dvě další.

David Frenkiel a Luise Vindahl jednoduše spojují běžné kuchyňské zásoby s čerstvou sezónní nabídkou. Na stránkách skvostné kuchařky The Green Kitchen - Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den se přesvědčíte, jak snadné je denně vařit chutná a vyvážená jídla. Naučíte se připravovat třeba bylinkovou frittatu s chřestem k snídani, zapečený falafel s divokou rýží, bylinkami a pistáciemi či sicilskou cuketu na parmazánu pro večeři s přáteli. Stejně neodolatelný je sladký a dekadentní čokoládový koláč s řepou nebo lahodný mražený jahodový cheesecake na křupavém korpusu ze slunečnicových semínek. S nadšením objevíte celou řadu polévek, salátů, šťáv a dobrot, které jsou na přípravu snadné, v chuti úžasné a co do vzhledu zkrátka nádherné.

Markéta Pavleje

Markéta Pavleje se po absolvování gymnázia s výtvarným zaměřením prosadila mezi nejlepší české vizážistky a make-up artistky. Po dvanácti letech v módním byznysu v roce 2012 začala psát vlastní blog o vaření Kitchenette.cz, který záhy získal pozornost čtenářů a také mnoho prestižních ocenění v soutěžích Food Blog Roku a Czech Blog Awards. Markéta stále neúnavně hledá zdravé a inovativní nápady, jak vaření posunout správným směrem. Je ženou mnoha talentů, vše sama fotí i postprodukuje, otevřela obchod kitchenetteshop.cz a v neposlední řadě spolupracuje s mnoha agenturami - díky zkušenostem nabraným při blogování a fotografování pomáhá mimo jiné tvořit krásný
a estetický obsah pro média a sociální sítě. Vlastním nákladem vydala kuchařku Kitchenette - Rok v kuchyni a je spoluautorkou kuchařky Gastrokroužek - Spojilo nás jídlo. Kromě všech těchto aktivit se ve volném čase věnuje také hraní královského sportu - koňského póla. Markéta Pavleje žije v Praze, je vdaná, má dceru Grétu, syny Rubena a Isaaca.

Vydává Kitchenette 10. 8. 2018, 250 stran, doporučená cena 499 Kč.

Slavnostní křest českého vydání knihy proběhne 13. 9. 2018 od 16:00 v Hotelu Mama Shelter (https://www.mamashelter.com/fr/prague) za přítomnosti obou autorů Davida Frenkiela a Luise Vindahl. K dispozici budou recenzní výtisky knihy The Green Kitchen a občerstvení.

Autogramiáda autorů pro veřejnost proběhne 13. 9. 2018 od 18:00 v Hotelu Mama Shelter.

 

Kontakty  

https://kitchenette.cz/

 

 

Publikováno 28. 08. 2018 v rubrice Praha