Praha

 • Přívoz P2 nově obsluhuje bezbariérová loď Baba

  Přívoz P2 se po deseti letech provozu dočkal nového plavidla, které vychází z potřeb nejvytíženějšího přívozu Pražské integrované dopravy. Nová elegantní loď Baba byla dopravcem Pražské Benátky vyvinuta speciálně pro linku P2 - nabízí dostatek prostoru pro 40 cestujících i pro přepravu kočárků a jízdních kol, díky palubové konstrukci a novým přístavištím umožňuje pohodlný nástup a výstup v jedné úrovni. Převozníci ocení i dobré plavební vlastnosti a krytou kormidelnu. 

  více
 • Léto v Praze na 100 %!

  Proč odjíždět v létě k moři, když je v Praze v tomto období zrovna nejlépe? 

  To si říká pravděpodobně jen malá část populace největšího a nejobydlenějšího města v České republice a jen těžko k tomu přesvědčují ty druhé. Léto v Praze však skutečně nabízí mnoho možností, jak si ho užít na 100 %, od koupání se v lomech, objevování leso-parků, potulování se po pražských uličkách a kavárnách, venkovních sportovních aktivit až po akčnější zážitky. 

  více
 • U všech červnových zástav oběhu Pražané pomáhali. Děkujeme vám.

  Ojedinělého úspěchu dosáhly operátorky pražské tísňové linky 155 v měsíci červnu - u telefonátů, kdy volající oznámil náhlý kolaps a později se ukázalo, že jde o zástavu oběhu, se jim tento kritický stav podařilo rozpoznat a zahájit telefonicky vedenou resuscitaci ve 100 procentech případů. Je přitom potřeba upřesnit, že pro operátorky jde o něco jako „hledání jehly v kupce sena" - případů „kolapsu" je měsíčně na tísňovou linku hlášeno několik stovek, a úkolem operátorek je najít mezi nimi těch cca 20 - 30 „opravdových zástav". 

  více
 • Zkouška obsaditelnosti prověřila nové typy tramvají a autobusů

  V úterý 28. 6. 2016 se ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a. s., středními dopravními školami v Praze a dalšími dopravci PID uskutečnila praktická zkouška obsaditelnosti, jejímž cílem bylo prověřit reálnou kapacitu nových dosud neměřených typů tramvají a autobusů a také porovnat současný standard s nově navrhovaným, který by měl zvýšit kulturu cestování veřejnou dopravou, tedy snížit maximální přípustný počet osob ve vozidle. 

  více
 • Strážníci předali Policii ČR opilou řidičku

  Další případ řidičky pod vlivem alkoholu zaznamenali v neděli v noci strážníci pražské městské policie. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Strážníci v centru Prahy zadrželi dalšího sprejera

  Již 66 sprejerů zadrželi od začátku roku pražští strážníci. Ten poslední čmáral na zeď parku v Divadelní ulici. 

  více
 • Strážníci odhalili další nezletilce pod vlivem alkoholu

  Další tři děti pod vlivem alkoholu odhalili včera v podvečer strážníci z Prahy 2. Celou věcí se dále budou zabývat úředníci sociálky. 

  více
 • Naháč pobíhal po pražských Stodůlkách

  Zcela nahého muže, který se procházel po pražských Stodůlkách, zadrželi v sobotu večer strážníci. Mladík poté skončil na psychiatrii.

  více
 • Obermeyer Helika zve na originální vernisáž svých projektů

  Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika u příležitosti 25. výročí svého založení pořádá dne 23. června 2016 v prostorách Galerie Národní technické knihovny zajímavou vernisáž obrazů, které budou prezentovat úspěšné projekty této společnosti. Expozice bude pro veřejnost otevřena od 8 do 12 hodin a je pro všechny účastníky zdarma.

  více
 • Od září v Praze posílí tramvaje, vzniknou tři nové linky

  Tramvajové změny plánované na 28. srpen 2016 dostaly po připomínkách veřejnosti a diskusích s městskými částmi finální podobu. Vzniknou tři nové linky, devět linek změní trasu a u dvanácti linek zůstane trasa stejná jako dnes. Úseky, které jsou dnes přetížené, budou posíleny. Mírné oslabení čeká tramvajovou trať na Petřiny, kde výrazně ubylo cestujících po otevření metra. 

  více
 • Cvičení MČ Praha 2 a PVK prověřilo připravenost na rozsáhlý výpadek pitné vody

  Prověřit koordinaci a připravenost jednotlivých subjektů na případ mimořádné situace bylo hlavním cílem cvičení, které proběhlo 7. června 2016 na území Prahy 2. Městská část Praha 2 a Pražské vodovody a kanalizace si v rámci cvičení „Výpadek dodávky pitné vody v důsledku havárie vodovodního přivaděče" vyzkoušely nácvik situace, kdy na rozsáhlém území Prahy 2 nepoteče z kohoutků pitná voda. 

  více
 • Jel metrem „načerno“ a revizorům se prokázal cizím občanským průkazem. Strážníci muže předali policistům.

  V sobotu večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Hlídkového útvaru, že ve stanici metra Florenc se jeden z pasažérů, který nemá platný cestovní doklad, prokazuje revizorům evidentně cizím občanským průkazem. Na fotografii dokladu si totiž nebyl vůbec podobný. Po příjezdu do stanice metra kontaktovali strážníci revizory, kteří celou věc oznamovali, a ti jim dotyčného označili. Hlídka k němu přistoupila a vyzvala ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž již strážníkům předložil svůj občanský průkaz s tím, že se přeci tak moc nestalo, když se prokazuje dokladem totožnosti cizí osoby. To se však mýlil. Protože jeho jednáním vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dořešení přivolaným policistům. 

  více
Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 » Na konec