Praha

 • Nejméně spokojeni se svým životním stylem jsou lidé v Praze

  Třetina Čechů je nespokojená se svým životním stylem. Na vině je především stres a nedostatek pohybu. V celorepublikovém srovnání jsou nejméně spokojeni lidé v Praze, nejvíce na jižní Moravě. Vyplývá to z červnového průzkumu Svazu výrobců nealkoholických nápojů na vzorku 500 respondentů. Podle předního českého internisty prof. MUDr. Richarda Češky, CSc., je důležité se hýbat alespoň trochu každý den. 

  více
 • Strážníci hasiči

  Díky pozornosti sousedky a rychlému zásahu strážníků ze sedmé městské části se podařilo zabránit možné katastrofě. Oznámení na linku tísňového volání totiž znělo: 
  „Z bytu ve třetím patře se kouří a zřejmě tam hoří. Přijeďte rychle!"
   

  více
 • Stará žena zkolabovala na ulici

  Staré ženy, která zkolabovala na zastávce MHD Nuselská radnice, si všiml prostřednictvím online kamery operátor městské policie z Prahy 4. Pomoc jí poskytly jak kolemjdoucí ženy, tak strážnice, které na místo dorazily jako první. Žena byla posléze převezena záchranáři do jedné z pražských nemocnic. 

  více
 • Nový web Pražské integrované dopravy přechází do ostrého provozu

  Po sedmi týdnech veřejného testovacího režimu přechází nový web Pražské integrované dopravy do ostrého provozu. Od středy 20. července 2016 je nový web nasazen na adrese www.ropid.cz, kde nahradí stávající webové stránky ROPID. Původní web nadále poběží na adrese http://stary.ropid.cz, nebude však již nadále aktualizován o nové informace. 

  více
 • Pražské folklorní dny roztančí Prahu: 28.-30.7.

  Ve dnech 28. -30. 7. 2016 pořádá agentura Millennium Travel již desátý ročník mezinárodního setkání amatérských folklorních souborů "PRAŽSKÉ FOLKLORNÍ DNY".

  Akce se zúčastní 62 tanečních souborů z 23 zemí Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Celkem v Praze vystoupí 1700 zpěváků, tanečníků a hudebníků.

   

   

  více
 • Muž kradl v hobbymarketu. Strážníci zjistili, že je hledaný Policií ČR.

  Ve čtvrtek dopoledne bylo strážníkům z Prahy 13 pracovníkem bezpečnostní agentury telefonicky oznámeno, že v jednom z hobbymarketů ve Slánské ulici zadržel muže, který se pokusil odcizit zboží za bezmála 4 tisíce korun. Hlídka po příjezdu kontaktovala oznamovatele, který jim označil pachatele krádeže. Strážníci k muži přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Ten však pro své jednání žádné rozumné vysvětlení neměl. Strážníci navíc zjistili, že po muži pátrá Policie ČR, protože byl důvodně podezřelý z další majetkové trestné činnosti. Proto si celou věc na místě převzali přivolaní policisté k dalšímu opatření. 

  více
 • Pražští strážníci rozšířili spolupráci s Protialkoholní záchytnou stanicí

  Už deset let se strážníci z Prahy setkávají s pracovníky záchytky na Bulovce prakticky každý den. To když sem přivážejí muže a ženy opilé tak, že potřebují vystřízlivět pod odborným dohledem. Teď ale do vzájemné spolupráce přibyla další - velmi důležitá - oblast: školení v sebeobraně. 

  více
 • Přívoz P2 nově obsluhuje bezbariérová loď Baba

  Přívoz P2 se po deseti letech provozu dočkal nového plavidla, které vychází z potřeb nejvytíženějšího přívozu Pražské integrované dopravy. Nová elegantní loď Baba byla dopravcem Pražské Benátky vyvinuta speciálně pro linku P2 - nabízí dostatek prostoru pro 40 cestujících i pro přepravu kočárků a jízdních kol, díky palubové konstrukci a novým přístavištím umožňuje pohodlný nástup a výstup v jedné úrovni. Převozníci ocení i dobré plavební vlastnosti a krytou kormidelnu. 

  více
 • Léto v Praze na 100 %!

  Proč odjíždět v létě k moři, když je v Praze v tomto období zrovna nejlépe? 

  To si říká pravděpodobně jen malá část populace největšího a nejobydlenějšího města v České republice a jen těžko k tomu přesvědčují ty druhé. Léto v Praze však skutečně nabízí mnoho možností, jak si ho užít na 100 %, od koupání se v lomech, objevování leso-parků, potulování se po pražských uličkách a kavárnách, venkovních sportovních aktivit až po akčnější zážitky. 

  více
 • U všech červnových zástav oběhu Pražané pomáhali. Děkujeme vám.

  Ojedinělého úspěchu dosáhly operátorky pražské tísňové linky 155 v měsíci červnu - u telefonátů, kdy volající oznámil náhlý kolaps a později se ukázalo, že jde o zástavu oběhu, se jim tento kritický stav podařilo rozpoznat a zahájit telefonicky vedenou resuscitaci ve 100 procentech případů. Je přitom potřeba upřesnit, že pro operátorky jde o něco jako „hledání jehly v kupce sena" - případů „kolapsu" je měsíčně na tísňovou linku hlášeno několik stovek, a úkolem operátorek je najít mezi nimi těch cca 20 - 30 „opravdových zástav". 

  více
 • Zkouška obsaditelnosti prověřila nové typy tramvají a autobusů

  V úterý 28. 6. 2016 se ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a. s., středními dopravními školami v Praze a dalšími dopravci PID uskutečnila praktická zkouška obsaditelnosti, jejímž cílem bylo prověřit reálnou kapacitu nových dosud neměřených typů tramvají a autobusů a také porovnat současný standard s nově navrhovaným, který by měl zvýšit kulturu cestování veřejnou dopravou, tedy snížit maximální přípustný počet osob ve vozidle. 

  více
 • Strážníci předali Policii ČR opilou řidičku

  Další případ řidičky pod vlivem alkoholu zaznamenali v neděli v noci strážníci pražské městské policie. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 » Na konec