Praha

 • Nezletilé děti popíjely alkohol

  Několik nezletilců pod vlivem alkoholu odhalili strážníci pražské městské policie. Prvním případem se budou zabývat úředníci sociálního odboru. Druhý si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. 

  více
 • Poupění Strýt tyjátr

  Sedmý ročník festivalu dětských hereckých, tanečních a hudebních souborů. Sobota 1. října 2016 od 10:00 do 18:00 v Praze na Kampě. Pořádá HaFstudio, spolupořadatel MČP1. 

  více
 • Strážníci zadrželi dalšího taxikáře se zákazem činnosti

  Další případ řidiče taxi, který i přes zákaz přepravoval osoby, zaznamenali strážníci ze specializované skupiny Taxi. Případ dále šetří Policie ČR.

  více
 • Edith Piaf se vrátila do pražského Muzea Grévin

  První koncert Edith Piaf v Praze * Muzeum Grévin přináší fanouškům z celého světa její sochu

  Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha vzdalo hold ikoně francouzského šansonu Edith Piaf. Její vosková socha se po ročním turné po rodné Francii vrací natrvalo do pražské expozice muzea v Celetné ulici 15. Na uvítanou světové legendy zde byl 20. září v 17:00 uspořádán koncert jejích písní v podání zpěvačky Radky Fišarové.


   

  více
 • Socha F. Kafky patří už dva roky mezi nejfotografovanější místa v Praze

  Socha F. Kafky, která se nachází na piazze za Obchodním centrem Quadrio neujde již dva roky pozornosti turistů ani náhodných kolemjdoucích. Národní třída se tak řadí mezi nejvyhledávanější místa české metropole amatérskými fotografy z celého světa. Ti na soše s otočnou tváří známého pražského německy píšícího spisovatele oceňují především originalitu a její proměnlivost. Díky ní je hlava na každé fotografii jedinečná. Podobu sochy a mechaniku jejího pohybu ztvárnil světoznámý český umělec David Černý. 

  více
 • Lidé chtějí na letiště jezdit vlakem

  Výstavba železnice na pražské Letiště Václava Havla má významnou podporu mezi cestujícími. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu veřejného mínění, který pro Správu železniční dopravní cesty připravila agentura Talk. Železnici uvedlo jako nejlepší způsob přepravy na letiště 50,9 % dotázaných. Druhým nejpopulárnějším dopravním prostředkem je metro s podporou 16,4 %. Aktuálně dostupné možnosti přepravy považuje za dostačující pouze pětina cestujících. 

  více
 • Zahrajte si na řidiče autobusu v Království železnic

  Ve stálé expozici největšího modelového kolejiště u nás doplnili již třetí funkční kokpit dopravního prostředku. Nejnovějším přírůstkem, k již před časem uvedené lokomotivě řady 141 a neslavnější pražské tramvaji T3, je autobus Karosa B732 v barvách Pražské integrované dopravy. Malí i velcí návštěvníci si mohou v připojeném tabletu vybrat linku MHD, kterou chtějí projet a vyzkoušet všechny funkční prvky. Autobus navazuje na dlouhodobý projekt podpory technických profesí a díky projekci průjezdu existujících linek či tratí, zprostředkují všechny funkční kokpity dětem prožitek blížící se realitě skutečného simulátoru.

  více
 • Téměř v pravé poledne se cizinka koupala nahá v kašně v centru Prahy

  Zřejmě velké vedro zbavilo ženu veškeré cudnosti, a proto si zcela nahá vlezla do kašny v centru metropole a nechala se osvěžovat vodou. To, že je park plný lidí, včetně malých dětí jí bylo úplně jedno. Osmatřicetiletá žena bude muset své chování vysvětlovat úředníkům správního orgánu. 

  více
 • Zábavné odpoledne pro děti i dospělé

  Přijďte 14. 9. 2016 po obědě na nám. Míru v Praze. Čeká Vás bohatý program s mnoha známými umělci.

  Život dětem o.p.s. všechny srdečně zve ve středu 14. 9. od 12:30 do 16:30 na nám. Míru v Praze 2, kde se koná Zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Touto ojedinělou akcí zahajuje Život dětem tradiční podzimní Srdíčkové dny ve prospěch rodin s vážně nemocnými dětmi.

   

   

  více
 • Móda inspirovaná folklorem se představí na zahájení 12. Mariánského podzimu

  Iniciátorky projektu FOLKLOVE Lucia Brinzanik a její společnice Soňa Trubíniová představí ve čtvrtek 15. září 2016 od 19 hodin v Mariánských Lázních jedinečné kolekce oblečení, šperků a doplňků inspirovaných folklorem. Netradiční performance obohatí energické vstupy folklorního souboru Jadlovček ze slovenského města Margecany.

  více
 • Kouzelná Praha 1, rodinné odpoledne pro všechny generace

  V neděli 25. září se areál Tyršova domu na Malé Straně promění v místo kouzel, hudby, tance. V rámci rodinného odpoledne pro všechny generace "Kouzelná Praha 1" se návštěvníci mohou těšit na show iluzionisty Pavla Kožíška, vystoupení Lakomých Barek nebo skupiny Abba World Revival. Na programu bude také cvičení a exhibiční show na trampolíně, kuchařská show, pétanque, dílny a workshopy pro děti a představí se i Muzeum hl. m. Prahy. 

  více
 • Mezinárodní taneční soutěž Prague Open 2016

  Vážení příznivci tanečního sportu, je nám ctí přivítat vás na mezinárodní taneční soutěži Prague Open 2016, která je zařazena do světového žebříčku soutěží s nejvyšším bodovým statutem. 

  více