Praha

 • S blížící se Památkou zesnulých zvýší strážníci pražské městské policie dohled nad hřbitovy a jejich okolím

  Jako každý rok, i letos, posílí v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých pražští strážníci dohled nad hřbitovy a jejich okolím. Častější kontroly u pražských hřbitovů začnou od pátku 28. a budou pokračovat až do neděle 6. Listopadu.

  Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních. V noci se pak na okolí hřbitovů zaměří strážníci z útvaru psovodů společně se psy. Zvýšený dohled tak bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat více než 200 strážníků. Tento posílený režim kontrol začne v pátek v den Státního svátku  a  bude pokračovat až do neděle 6. listopadu.

  Strážníci budou svou přítomností především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků. Dále budou dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku. Jejich pozornosti neujdou také vozidla návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

  více
 • Pražská MHD nestíhá růst stejně rychle jako metropole

  Téměř polovina Pražanů to řeší smluvní osobní přepravou. Již přes 46 % obyvatel Prahy pravidelně využívá smluvní osobní přepravu i několikrát týdně. Vyplývá to z průzkumu společnosti TNS Aisa* pro společnost Uber. Kromě tradičních taxislužeb se stále větší oblibě těší digitální aplikace typu Uber, zprostředkovávající levnou a spolehlivou dopravu z bodu A do bodu B. Přitom zejména v okrajových, ale rychle rostoucích čtvrtích a předměstích Prahy služby Uber fungují jako oblíbený, často však i jako nutný doplněk hromadné dopravy. Metropole se totiž rozrůstá rychleji než síť hromadné dopravy. To spolu s dalšími faktory, jako jsou například nedostatek míst k parkování v centru nebo rozšiřování tzv. modrých rezidenčních zón stání, nahrává rostoucí popularitě osobní smluvní dopravy. 

  více
 • Lexxus Norton představuje projekt Kamenická

  Realitní kancelář Lexxus Norton rozšiřuje své portfolio luxusních nemovitostí o citlivě zrekonstruovaný činžovní dům v Praze 7 na Letné. Rezidenční projekt Kamenická nabízí 12 bytových jednotek, zařízených v kvalitním standardu. Na každém podlaží jsou umístěny pouze dva byty, což jejich majitelům zajistí dostatek soukromí. 

  více
 • Dva patnáctiletí Středočeši se přijeli opít do velkoměsta

  Anonymita velkoměsta možná zlákala patnáctiletého mladíka a slečnu k pití alkoholu. Společně si koupili láhev tvrdého alkoholu, kterou celou vypili. Při cestě autobusem se pak dívce udělalo špatně, proto vystoupili. Na zastávce je pak našli pražští strážníci. Dívka skončila v nemocnici. 

  více
 • Historické vlaky i moderní Pantery na oslavách 145 let železnice v Čerčanech v sobotu 15. 10. 2016

  V sobotu 15. října 2016 se v Čerčanech bude konat další Regionální den Pražské integrované dopravy. Akce se pořádá k výročí 145 let zahájení provozu na trati Praha - Benešov - Tábor - Vídeň. V rámci bohatého programu cca mezi 10:00 a 17:00 pojedou z Prahy hlavního nádraží do Čerčan a okolí historické motorové vlaky a na pravidelných vlakových spojích linky S9 na trati Praha - Benešov u Prahy se svezete elektrickými jednotkami řady 451 a 452, tzv. pantografy. Zároveň se budete moci na zvláštních spojích linky S9 svézt moderní nízkopodlažní třívozovou elektrickou jednotkou InterPanter. 

  více
 • Výzkum: Pražané kritizují parkování a dopravní zácpy

  Během dvou let Uber dramaticky změnil trh individuální dopravy v Praze a stejně tak ovlivnil i to, co od těchto služeb zákazníci očekávají a vyžadují. Potvrzují to nejen názory odborníků, včetně děkana Fakulty dopravní ČVUT Prof. Svítka, ale vyplývá to i z exkluzivního průzkumu veřejného mínění společnosti TNS Aisa pro Uber, který mapoval názory reprezentativního vzorku populace v Praze a Brně. 

  více
 • Talk show v unikátním Muzeu Grévin pokračují!

  Vano, Sedláčková, Přeučil, Křížková i Poullain.

  Talk show ?Café Theatre, aneb Slavní mezi slavnými ?pokračují i letos v unikátním muzeu Grévin!

  Po pět večerů do konce roku se v unikátním muzeu voskových figurín Grévin Praha uskuteční recitálová talk show Café Theatre aneb Slavní mezi slavnými. Hosty budou významné osobnosti české kulturní scény. Představení tak navazují na loňská velmi úspěšná talk show, která měla v ojedinělém prostoru svou premiéru.

  více
 • Strážníci z Hlídkového útvaru dopadli muže, který rozbil výlohu obchodu v podchodu u metra Strašnická

  Zvuk úderů a vysypaného skla z podchodu u stanice metra Strašnická upoutaly pozornost strážníků z Hlídkového útvaru, kteří zde prováděli kontrolní činnost. Hlídka následně v jednom z obchodů nalezla mladíka vyzbrojeného páčidlem. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Nezletilé děti popíjely alkohol

  Několik nezletilců pod vlivem alkoholu odhalili strážníci pražské městské policie. Prvním případem se budou zabývat úředníci sociálního odboru. Druhý si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. 

  více
 • Poupění Strýt tyjátr

  Sedmý ročník festivalu dětských hereckých, tanečních a hudebních souborů. Sobota 1. října 2016 od 10:00 do 18:00 v Praze na Kampě. Pořádá HaFstudio, spolupořadatel MČP1. 

  více
 • Strážníci zadrželi dalšího taxikáře se zákazem činnosti

  Další případ řidiče taxi, který i přes zákaz přepravoval osoby, zaznamenali strážníci ze specializované skupiny Taxi. Případ dále šetří Policie ČR.

  více
 • Edith Piaf se vrátila do pražského Muzea Grévin

  První koncert Edith Piaf v Praze * Muzeum Grévin přináší fanouškům z celého světa její sochu

  Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha vzdalo hold ikoně francouzského šansonu Edith Piaf. Její vosková socha se po ročním turné po rodné Francii vrací natrvalo do pražské expozice muzea v Celetné ulici 15. Na uvítanou světové legendy zde byl 20. září v 17:00 uspořádán koncert jejích písní v podání zpěvačky Radky Fišarové.


   

  více