Praha

 • Adventní bezpečnostní opatření v Praze

  Předvánoční období je již tradičně spojeno s nákupní horečkou a zvýšenou koncentrací osob v nákupních centrech, na náměstích i v prostředcích městské hromadné dopravy.

   

  Policisté i strážníci proto navyšují běžný výkon služby a zaměřují se na předem vytipované lokality, které jsou z hlediska možného protiprávního jednání ty nejrizikovější.

  Strážníci budou hned od samého začátku adventu dohlížet v rámci zvýšeného výkonu služby na vytipovaná pražská náměstí, kde budou probíhat vánoční trhy a další ulice se zvýšenou koncentrací Pražanů a návštěvníků metropole. Dále svou pozornost zaměří také na obchodní centra a prostředky městské hromadné dopravy. Protože mnoho lidí v předvánočním čase zamíří také na hřbitovy zapálit svíčku svým blízkým, budou hlídky městské policii častěji kontrolovat i hřbitovy a jejich okolí.

  V pohotovosti budou stejně jako v předchozích letech i kriminalisté. Ti se zaměří zejména na činnost kapsářů, kteří využívají předvánočního shonu a větší zranitelnosti potenciálních obětí. 

   

   

  více
 • Legendární kapela The Tap Tap rozezpívá pražský Dlabačov

  KDY: sobota 26. 11. od 18.00

  KDE: Multifunkční centrum Dlabačov, Bělohorská 24, Praha 6

  Kapela studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí. Jedinečnou příležitost naplno si užít live koncert nevšedního hudebního uskupení, které baví děti i dospělé, se naskytne v sobotu 26. listopadu od 18.00 v multifunkčním centru Dlabačov. Nenechte si ujít Řiditele autobusu a další originální hitovky The Tap Tap! Vstupenky jsou k mání v předprodeji za 250 Kč, na místě za 300 Kč. 

  více
 • Nezletilce, který nadýchal skoro tři promile, odhalili strážníci z Prahy 14

  Trojice mladíků popíjela alkohol u stanice metra Černý Most. Zde si jich všimla hlídka městské policie. Při řešení přestupku zjistila, že jednomu z nich není ještě osmnáct let. Strážníci provedenou dechovou zkoušku nezletilci naměřili skoro tři promile. 

  více
 • Ženy ve výjezdu pražské záchranky

  V pondělí 14. listopadu 2016 skončila éra ryze mužských záchranářských posádek. Bc. Jana Smutná je první ženou za 159 let existence pražské záchranky, která bude pomáhat zachraňovat životy a zdraví Pražanů ve dvoučlenné výjezdové skupině, po boku řidiče Jana Jakeše. 

  více
 • POKOJE V.: Přehlídka mladého umění oživuje palác v Cihelné. Již popáté.

  Ve dnech 11. - 20. 11. 2016 dostanou již popáté studenti vysokých uměleckých škol z celé České republiky v rámci akce POKOJE V. možnost oživit svou tvorbou jinak nevyužívaný palác v Cihelné ulici na Malé Straně. Jednu z návštěvnicky nejúspěšnějších přehlídek mladého umění v Praze pořádá již tradičně o.p.s. Containall. 

  více
 • Dobročinný bazar na podporu „MADE BY" Nadace Terezy Maxové dětem

  Umíte si představit své Vánoce bez rodiny? Bez zázemí a bez podpory svého partnera? Raději si to ani nepředstavujte a přijďte do Dušní 3 koupit svým blízkým nebo sobě dárek, a podpořit tak zároveň projekt „MADE BY" Nadace Terezy Maxové dětem.

   

   

  více
 • Geniální imitátor Michael Winslow známý z Policejní akademie vystoupí 11. listopadu v pražské Lucerně!

  Michael Winslow, legendární seržant Larvelle Jones z populární komediální řady Policejní akademie, hvězda stand-up comedy, se po dvou letech se svojí show vrací do Prahy!

  Bravurní imitace, napodobování nejrůznějších zvuků, hudby, vyprávění zábavných příběhů i speciální verze závěrečné bojové scény ze Star Wars... to nejlepší z Michaelova mistrovství bude k vidění 11. listopadu ve Velkém sále pražské Lucerny

  více
 • S blížící se Památkou zesnulých zvýší strážníci pražské městské policie dohled nad hřbitovy a jejich okolím

  Jako každý rok, i letos, posílí v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých pražští strážníci dohled nad hřbitovy a jejich okolím. Častější kontroly u pražských hřbitovů začnou od pátku 28. a budou pokračovat až do neděle 6. Listopadu.

  Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních. V noci se pak na okolí hřbitovů zaměří strážníci z útvaru psovodů společně se psy. Zvýšený dohled tak bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat více než 200 strážníků. Tento posílený režim kontrol začne v pátek v den Státního svátku  a  bude pokračovat až do neděle 6. listopadu.

  Strážníci budou svou přítomností především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků. Dále budou dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku. Jejich pozornosti neujdou také vozidla návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

  více
 • Pražská MHD nestíhá růst stejně rychle jako metropole

  Téměř polovina Pražanů to řeší smluvní osobní přepravou. Již přes 46 % obyvatel Prahy pravidelně využívá smluvní osobní přepravu i několikrát týdně. Vyplývá to z průzkumu společnosti TNS Aisa* pro společnost Uber. Kromě tradičních taxislužeb se stále větší oblibě těší digitální aplikace typu Uber, zprostředkovávající levnou a spolehlivou dopravu z bodu A do bodu B. Přitom zejména v okrajových, ale rychle rostoucích čtvrtích a předměstích Prahy služby Uber fungují jako oblíbený, často však i jako nutný doplněk hromadné dopravy. Metropole se totiž rozrůstá rychleji než síť hromadné dopravy. To spolu s dalšími faktory, jako jsou například nedostatek míst k parkování v centru nebo rozšiřování tzv. modrých rezidenčních zón stání, nahrává rostoucí popularitě osobní smluvní dopravy. 

  více
 • Lexxus Norton představuje projekt Kamenická

  Realitní kancelář Lexxus Norton rozšiřuje své portfolio luxusních nemovitostí o citlivě zrekonstruovaný činžovní dům v Praze 7 na Letné. Rezidenční projekt Kamenická nabízí 12 bytových jednotek, zařízených v kvalitním standardu. Na každém podlaží jsou umístěny pouze dva byty, což jejich majitelům zajistí dostatek soukromí. 

  více
 • Dva patnáctiletí Středočeši se přijeli opít do velkoměsta

  Anonymita velkoměsta možná zlákala patnáctiletého mladíka a slečnu k pití alkoholu. Společně si koupili láhev tvrdého alkoholu, kterou celou vypili. Při cestě autobusem se pak dívce udělalo špatně, proto vystoupili. Na zastávce je pak našli pražští strážníci. Dívka skončila v nemocnici. 

  více
 • Historické vlaky i moderní Pantery na oslavách 145 let železnice v Čerčanech v sobotu 15. 10. 2016

  V sobotu 15. října 2016 se v Čerčanech bude konat další Regionální den Pražské integrované dopravy. Akce se pořádá k výročí 145 let zahájení provozu na trati Praha - Benešov - Tábor - Vídeň. V rámci bohatého programu cca mezi 10:00 a 17:00 pojedou z Prahy hlavního nádraží do Čerčan a okolí historické motorové vlaky a na pravidelných vlakových spojích linky S9 na trati Praha - Benešov u Prahy se svezete elektrickými jednotkami řady 451 a 452, tzv. pantografy. Zároveň se budete moci na zvláštních spojích linky S9 svézt moderní nízkopodlažní třívozovou elektrickou jednotkou InterPanter. 

  více