Praha

 • Čínsko-evropské Art Bienále Praha 2017 zahájí zítra

  Výstaviště v pražských Holešovicích v plném proudu příprav rozsáhlé výstavy obrazů současného čínského a evropského umění

  Poprvé se brány ČÍNSKO-EVROPSKÉHO ART BIENÁLE, PRAHA 2017 otevřou veřejnosti již zítra. Do hlavního města dorazilo téměř 600 uměleckých exponátů z 9 zemí. Průmyslový palác na Výstavišti Praha se nyní proměňuje v jednu velkou galerii umění.

  Výstava potrvá pouze od středy 6. 9. do neděle 10. 9. 2017

   

   

  více
 • Rozlučka s prázdninami pro děti zdarma!

  V neděli 3. 9. 2017 se na Výstavišti Holešovice koná 3. ročník akce Běháme pro děti. Celé sportovně-zábavné odpoledne moderují od 13:00 Zorka a Míra Hejdovi, vystoupí Johny Machette, Anička Slováčková a sportovce přijde podpořit i Bára Špotáková.

  více
 • Praha si posvítí na černé pasažéry

  Komunikační kampaň zaměřenou na černé pasažéry spustili zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, Dopravního podniku hl. m. Prahy a organizace ROPID. Společný projekt všech tří institucí si klade za cíl snížení počtu černých pasažérů v prostředcích městské hromadné a integrované dopravy v Praze. Zároveň chce pozitivně komunikovat s poctivými cestujícími a ocenit, že nejezdí načerno.

  více
 • Českou školku v projektu Suomi Hloubětín navrhne finský architekt Jyrki Tasa

  Společnost YIT staví v Praze 9 na ploše devíti hektarů novou rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín pro téměř 2 000 obyvatel. V takto rozsáhlém urbanistickém celku, v němž najde svůj domov také řada rodin s dětmi, nezapomíná ani na potřebnou infrastrukturu a občanskou vybavenost. Stejně jako ve velkých projektech YIT v Helsinkách v mateřském Finsku (Merenkulkijanranta, Konepaja, Tripla) bude její součástí i komerční zóna s obchody a provozovnami služeb, plochy pro volnočasové aktivity, odpočinková místa a v neposlední řadě i dětské hřiště a mateřská školka. Projektovat ji bude známý finský architekt Jyrki Tasa, který tak přinese do Česka elegantní architekturu v severském designu. Výstavbu školky plánuje YIT zahájit v roce 2018.

  více
 • Sportovní léto pro děti v Hamleys: Odhalte své skryté super schopnosti a objevte v sobě srdce sportovce!

  Fotbal, atletika, házená, sjezd nebo třeba snowboard? Váháte, který sport je pro vaše dítko ten pravý? Přijďte si pro odpověď do oblíbeného hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopě v centru Prahy! Sportovní léto v Hamleys, pořádané ve spolupráci s projektem Sazka Olympijský víceboj a společností SportAnalytik, potrvá od 10. července do 31. srpna. Vždy od 12:00 do 18:00 bude v Hamleys na programu zábavné testování sportovních předpokladů, ze kterého každé dítě odejde s individuálním doporučením vhodných sportů a s radostí z objeveného nadání. „Každé dítě má sportovní talent, jde jen o to ho objevit. Právě v objektivním odhalení sportovních předpokladů dítěte je přínos metodiky SportAnalytik. Cílem není vybírat budoucí vrcholové sportovce, ale poradit každému dítěti takové sporty, které bude s radostí provozovat celý život," říká Jan Březina ze SportAnalytik. 

  více
 • Buďte tvořiví s UMTRHEM!

  UMTRH je umělecký trh a zároveň minifestival pořádaný spolkem Žijeme v centru za podpory magistrátu města Prahy. Probíhá každý poslední víkend v měsíci od dubna do konce roku a další v řadě se uskuteční již tento víkend, a to 29. a 30. července. Umtrh probíhá přímo v centru hlavního města - v Pařížské ulici před hotelem Intercontinental.

  více
 • Červencové čtvrtky a soboty patří ve smíchovské Winternitzově vile od Adolfa Loose komentovaným prohlídkám. Až se do 5. září na

  Výstava, kterou připravili zástupci Winternitzovy vily ve spolupráci s uměleckou agenturou Foibos,  představuje vývoj vilové architektury na území městské části Prahy 5 od usedlostí a panských dvorů 17. století až po moderní stavby 20. století. 

   

   

  více
 • Oběti komunistického režimu si připomene pietní shromáždění v Ďáblicích

  Oběti komunistického režimu si připomene tradiční pietní shromáždění, které k uctění jejich památky pořádá 26. června 2017 od 10:00 Sdružení bývalých politických vězňů (SBPV) na Čestném pohřebišti popravených a umučených politických vězňů a příslušníků druhého a třetího odboje v areálu hřbitova Ďáblice v Praze 8. 

  více
 • Pražská městská policie opět chystá s koncem školního roku zvýšená bezpečnostní opatření

  Strážníci budou opět ve zvýšené míře dohlížet na bezpečí dětí na přechodech pro chodce v souvislosti s koncem školního roku. Svou pozornost zaměří také na podávání alkoholu mladistvým.

  Pražská městská policie na konci školního roku zintenzivní dohled nad přechody pro chodce v blízkosti škol. V samotné dny vysvědčení, tedy od pátku 23. června do pátku 30. června, tak bude 250 strážníků dohlížet na 173 přechodů u 152 škol. „Dohled nad bezpečností dětí a mládeže v poslední školní dny považuji stále za jednu z nejvyšších priorit. Preventivní role strážníků je v těchto dnech naprosto nezastupitelná,“ řekl Eduard Šuster, ředitel městské policie.

  více
 • Již tuto sobotu 17.6. budou probíhat mimořádné komentované prohlídky smíchovské Winternitzovy vily od Adolfa Loose

  Ve Winternitzově vile od Adolfa Loose a Karla Lhoty na pražském Smíchově budou již tuto sobotu 17. června probíhat mimořádné, komentované prohlídky v termínech 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 a 19:00 hod.

  Komentované prohlídky vily poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Návštěvníci mohou vybírat mezi romantickým ranním termínem v 9 hodin s vyhlídkou na východ slunce nad historickým středem města, nebo počkat na podvečerní termín s vyhlídkou na západ slunce v 19 hod. Za okouzlujícím světlem se ale mohou vypravit i v dalších čtyřech možných termínech celý den. 

  více
 • V prestižním výběru mezinárodní poroty České ceny za architekturu je 42 prací

  Česká komora architektů v lednu 2017 vyhlásila 2. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Architekti do ní přihlásili téměř 250 realizací. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota (Marianne Loof - předsedkyně poroty, Matija Bevk, Eelco Hooftman, Jiří Oplatek, Doris Wälchli, Jakub Szczęsny a Ľubomír Závodný) do užšího výběru nominovala 42 děl, ze kterých na konci listopadu 2017 vzejde zhruba deset finalistů a držitel České ceny za architekturu. Nominační večer se konal 12. června 2017 v kulturní zóně Pragovka v pražských Vysočanech. 

  více
 • GOFLORENC – Projekt oživení lokality Na Poříčí aneb Jak probudit „Šípkovou Růženku“

  Kavárna, kde vědí, jakou kávu pijete nejradši, květinářka, která vás při nákupu pugétu voňavých květin osloví jménem, sousedé, kteří rozhodně nejsou anonymní. V Berlíně takhle idylicky fungují „kiez" - čtvrti postavené na osobních vztazích, místa, která se stala součástí životního stylu svých obyvatel. S patřičným odhodláním a ambicí na podobném principu vzkřísit lokalitu okolo ulice Na Poříčí oslovila iniciativa GOFLORENC všechny, kteří by si přáli změnu k lepšímu. Zeleň, čisté ulice, částečné odklonění dopravy... Prvním krokem je vyplnění krátkého dotazníku mapujícího, jak by měla ulice na Poříčí vypadat, aby se v ní cítili dobře ti, co tady bydlí, pracují, nakupují nebo třeba jen procházejí.

  více