Praha

 • Praha má novou zastávkovou kuchařku. Zastávky i přestupní uzly se díky ní změní k lepšímu.

  Rada hlavního města Prahy schválila 19. 9. 2017 dokument, který přispěje ke zkvalitnění zastávek a přestupních bodů Pražské integrované dopravy. Standard zastávek PID, jak se tato „zastávková kuchařka“ nazývá, vytvořil ROPID ve spolupráci s IPR Praha a ČVUT v Praze Fakultou dopravní. Jeho tvorba trvala 2 roky. Dokument shrnuje pravidla a principy týkající se zastávek tramvají a autobusů, přestupních bodů i zastávek a stanic vlakových linek S. Definuje jejich kvalitu a vybavení.

  více
 • S kým se potkáte na Startup Festivalu?

  Největší startupová akce v Praze Startup Festival se uskuteční již 27. září na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE). Její organizátoři z podnikatelského akcelerátoru xPORT Business Accelerator VŠE připravili nabitý program. Během jediného dne mohou účastníci nakouknout do týmů dvacítky startupů, zúčastnit se třech panelových diskusí a rezervovat si individuální konzultaci u desítky profesionálů. 

  více
 • Královna electro swingu Alice Francis přiveze do Prahy novou desku

  Královna electro swingu Alice Francis se vrací do Prahy s novou deskou Electric Shock, která vyšla letos v dubnu. Alice se za podpory své kapely představí 26. října v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 400 Kč (+ poplatky) jsou v prodeji na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě 500 Kč.

  více
 • Na vinohradské radnici je babybox nové generace

  Na radnici Prahy 2 byl v úterý 5. září 2017 slavnostně uveden do provozu „babybox nové generace." Nová schránka pro odložené děti, kterou městská část pořídila za necelých 300 tisíc korun bez DPH, poskytuje novorozenci větší bezpečí a vyšší komfort prostředí.

  více
 • Čínsko-evropské Art Bienále Praha 2017 zahájí zítra

  Výstaviště v pražských Holešovicích v plném proudu příprav rozsáhlé výstavy obrazů současného čínského a evropského umění

  Poprvé se brány ČÍNSKO-EVROPSKÉHO ART BIENÁLE, PRAHA 2017 otevřou veřejnosti již zítra. Do hlavního města dorazilo téměř 600 uměleckých exponátů z 9 zemí. Průmyslový palác na Výstavišti Praha se nyní proměňuje v jednu velkou galerii umění.

  Výstava potrvá pouze od středy 6. 9. do neděle 10. 9. 2017

   

   

  více
 • Rozlučka s prázdninami pro děti zdarma!

  V neděli 3. 9. 2017 se na Výstavišti Holešovice koná 3. ročník akce Běháme pro děti. Celé sportovně-zábavné odpoledne moderují od 13:00 Zorka a Míra Hejdovi, vystoupí Johny Machette, Anička Slováčková a sportovce přijde podpořit i Bára Špotáková.

  více
 • Praha si posvítí na černé pasažéry

  Komunikační kampaň zaměřenou na černé pasažéry spustili zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, Dopravního podniku hl. m. Prahy a organizace ROPID. Společný projekt všech tří institucí si klade za cíl snížení počtu černých pasažérů v prostředcích městské hromadné a integrované dopravy v Praze. Zároveň chce pozitivně komunikovat s poctivými cestujícími a ocenit, že nejezdí načerno.

  více
 • Českou školku v projektu Suomi Hloubětín navrhne finský architekt Jyrki Tasa

  Společnost YIT staví v Praze 9 na ploše devíti hektarů novou rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín pro téměř 2 000 obyvatel. V takto rozsáhlém urbanistickém celku, v němž najde svůj domov také řada rodin s dětmi, nezapomíná ani na potřebnou infrastrukturu a občanskou vybavenost. Stejně jako ve velkých projektech YIT v Helsinkách v mateřském Finsku (Merenkulkijanranta, Konepaja, Tripla) bude její součástí i komerční zóna s obchody a provozovnami služeb, plochy pro volnočasové aktivity, odpočinková místa a v neposlední řadě i dětské hřiště a mateřská školka. Projektovat ji bude známý finský architekt Jyrki Tasa, který tak přinese do Česka elegantní architekturu v severském designu. Výstavbu školky plánuje YIT zahájit v roce 2018.

  více
 • Sportovní léto pro děti v Hamleys: Odhalte své skryté super schopnosti a objevte v sobě srdce sportovce!

  Fotbal, atletika, házená, sjezd nebo třeba snowboard? Váháte, který sport je pro vaše dítko ten pravý? Přijďte si pro odpověď do oblíbeného hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopě v centru Prahy! Sportovní léto v Hamleys, pořádané ve spolupráci s projektem Sazka Olympijský víceboj a společností SportAnalytik, potrvá od 10. července do 31. srpna. Vždy od 12:00 do 18:00 bude v Hamleys na programu zábavné testování sportovních předpokladů, ze kterého každé dítě odejde s individuálním doporučením vhodných sportů a s radostí z objeveného nadání. „Každé dítě má sportovní talent, jde jen o to ho objevit. Právě v objektivním odhalení sportovních předpokladů dítěte je přínos metodiky SportAnalytik. Cílem není vybírat budoucí vrcholové sportovce, ale poradit každému dítěti takové sporty, které bude s radostí provozovat celý život," říká Jan Březina ze SportAnalytik. 

  více
 • Buďte tvořiví s UMTRHEM!

  UMTRH je umělecký trh a zároveň minifestival pořádaný spolkem Žijeme v centru za podpory magistrátu města Prahy. Probíhá každý poslední víkend v měsíci od dubna do konce roku a další v řadě se uskuteční již tento víkend, a to 29. a 30. července. Umtrh probíhá přímo v centru hlavního města - v Pařížské ulici před hotelem Intercontinental.

  více
 • Červencové čtvrtky a soboty patří ve smíchovské Winternitzově vile od Adolfa Loose komentovaným prohlídkám. Až se do 5. září na

  Výstava, kterou připravili zástupci Winternitzovy vily ve spolupráci s uměleckou agenturou Foibos,  představuje vývoj vilové architektury na území městské části Prahy 5 od usedlostí a panských dvorů 17. století až po moderní stavby 20. století. 

   

   

  více
 • Oběti komunistického režimu si připomene pietní shromáždění v Ďáblicích

  Oběti komunistického režimu si připomene tradiční pietní shromáždění, které k uctění jejich památky pořádá 26. června 2017 od 10:00 Sdružení bývalých politických vězňů (SBPV) na Čestném pohřebišti popravených a umučených politických vězňů a příslušníků druhého a třetího odboje v areálu hřbitova Ďáblice v Praze 8. 

  více