Praha

 • Agresivní ženy rušily noční klid

  Strážníci pražské městské policie řešili dva případy zjevně opilých žen, které rušily noční klid. Oba případy byly předány příslušným správním orgánům k dalšímu opatření. 

  více
 • Váleli jsme se po autech, přiznali se muži

  Dva muže ve věku dvacet devět a třicet jedna let zadrželi pražští strážníci chvilku poté, co přijali oznámení, že mají nebezpečně vstupovat do vozovky a skákat po autech. Případem se dále zabývají policisté. 

  více
 • Strážníci poskytli první pomoc mladíkovi, který spadl z posilovací hrazdy

  Krátce po osmnácté hodině dorazil na Obvodní ředitelství městské policie v Praze 14 mladík a sdělil, že na hřišti pod služebnou spadl z posilovací hrazdy jeho kamarád, je v bezvědomí a potřebuje pomoc. Ještě dodal, že neví, zda by sám dokázal kamarádovi účinně pomoci. 

  více
 • Sprejeři a zase sprejeři

  Další tři mladé muže, kteří sprejovali, kde neměli, zadrželi pražští strážníci téměř při činu. Pro podezření ze spáchání trestného činu je nyní prověřují policisté. Od začátku letošního roku strážníci předali do rukou policie 51 sprejerů. 

  více
 • Muž nabídl strážníkům úplatek

  Strážníci při prověřování záboru veřejného prostranství odhalili dělníka bez potřebného povolení k pobytu. Zástupce firmy poté strážníkům nabídl úplatek 5 000,- Kč. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Strážníci z Poříčního útvaru pomáhali na břehu

  Cyklista spadl z kola, do kterého se zamotal tak, že nemohl bez cizí pomoci vstát. Pomohli mu až strážníci z Poříčního útvaru. Muže odvezli záchranáři do nemocnice a případ nyní prověřují i policisté. 

  více
 • Pražští strážníci kontrolovali dětská hřiště, pískoviště a riziková místa. Celkem našli 105 kusů injekčních stříkaček a jehel

  V pátek odpoledne byla zakončena dvoudenní celoměstská akce pražských strážníků, která byla zaměřena na sběr injekčních stříkaček a jehel z rizikových míst, prioritně pak z dětských hřišť a pískovišť. 

  více
 • Parkovací zóny s novými technologiemi, končí éra parkovacích lístků za sklem

  Správcem nového systému zón placeného stání (ZPS) na území hlavního města Prahy je Technická správa komunikací (TSK). Provoz a údržbu nových ZPS zajišťuje společnost ELTODO, která již od počátku března instaluje do vybraných městských částí nové chytré parkovací automaty. Do konce roku by se jich mělo objevit v pražských ulicích celkem okolo 500 kusů. Ty budou spolu se speciálními automobily monitorujícími parkování v zónách placeného stání a s centrálním informačním systémem (CIS), jehož dodavatelem je společnost Altron, tvořit základ nového systému. 

  více
 • Strážníci se pokusili uhasit hořící kontejnery. Případ šetří Policie ČR

  V noci dne 29. 4. prováděli strážníci z Prahy 3 kontrolní činnost v Koněvově ulici, kde si všimli hořícího plastového kontejneru na papír.

  Strážníci se pokusili kontejner uhasit za pomoci kanystru s vodou a hasicího přístroje. To se však nepodařilo. Hlídka proto na místo přivolala hasičský záchranný sbor. O chvilku později si strážníci asi o 200 metrů dál všimli dalšího hořícího kontejneru. Proto se jeden člen hlídky ihned vydal k druhému požáru. U hořícího kontejneru se nacházely ještě další kontejnery na odpad, které strážník odsunul do bezpečné vzdálenosti, aby se požár nerozšířil. Kontejnery nakonec uhasili přivolaní hasiči. Celou věc dále šetří Policie ČR.

   

   

  více
 • Rada hlavního města Prahy je opět kompletní, pražské zastupitelstvo má nové výbory

  Nové členy Rady hlavního města Prahy zvolili 28. dubna 2016 pražští zastupitelé. Náměstkyní primátorky hl. m. Prahy je Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ), členy rady Daniel Hodek (ČSSD), Karel Grabein Procházka (ANO 2011) a Irena Ropková (ČSSD). Rada hl. m. Prahy má opět stanovený počet členů – 11.

  více
 • Rada hlavního města Prahy navrhla MČ Praha 10 přímý odkup stadionu v Ďolíčku

  Rada hl. m. Prahy na včerejším jednání navrhla Městské části Praha 10 změnu postupu při záchraně fotbalového stadionu ve Vršovicích. Zamítla dosavadní snahu městské části Praha 10 o směnu stadionu za lukrativní stavební parcelu v jeho bezprostředním sousedství a souhlasí naopak s jeho přímým nákupem. Primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček současně potvrdil, že již započala jednání radní Evy Vorlíčkové s majitelem stadionu i fanoušky klubu Bohemians.

  více
Na začátek « 1 4 7 8 9 10 11 12 » Na konec