Praha

 • Strážníci dopadli sprejera přímo při činu

  V neděli krátce po druhé hodině ranní bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 8, že v ulici Vosmíkových někdo sprejuje barvou na zeď jednoho z domů. Hlídka, která přijela na místo, spatřila mladíka, který chtěl před ní z místa uprchnout. To se mu však nepodařilo. Strážníci jej dopadli i s taškou se spreji, kterými počmáral zeď domu. Mladý muž se následně strážníkům k činu přiznal. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR. 

   

   

  více
 • Dva případy řidičů se zákazem řízení zaznamenali včera pražští strážníci

  Řidiče a řidičku se zákazem řízení předali ve čtvrtek pražští strážníci Policii ČR. Řidičky byla navíc pod vlivem drog.
  Krátce po třetí hodině ráno prováděli strážníci z Prahy 2 kontrolní činnost na Karlově náměstí, kde si všimli osobního vozidla, jehož řidič kličkoval po vozovce. Hlídka pro podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu, vozidlo zastavila v ulici Na Zbořenci. Strážníci následnou "lustrací" zjistili, že muži byl zadržen řidičský průkaz a vysloven zákaz řízení. Proto ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě.

  více
 • Mladík ukopl v centru Prahy zpětné zrcátko projíždějící dodávky

  Nepochopitelného chování byli včera dopoledne svědky strážníci z Prahy 1 na Václavském náměstí. Agresivní muž zde ukopl zpětné zrcátko projíždějící dodávce. Hlídka muže podezřelého ze spáchání trestného činu předala Policii ČR.
  V pondělí dopoledne prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si všimli muže, který ukopl zpětné zrcátko u projíždějící dodávky. Hlídka mladíka ihned zastavila a ztotožnila. Ten uvedl, že na něj řidič dodávky zle koukal a troubil na něj. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali ho Policii ČR k dalšímu opatření. 

  více
 • Řidič, který způsobil dopravní nehodu, se strážníkům přiznal, že nevlastní řidičák a před jízdou si dal vodku na kuráž. Auto, k

  Dnes v půl jedné ráno si hlídka strážníků z Prahy 2 povšimla řidiče, který s vozem naboural do jednoho ze zaparkovaných vozidel na Karlově náměstí. Strážníci k této dopravní nehodě ihned přijeli a místo zabezpečili. Následně vyzvali řidiče vozidla k předložení potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž svým vysvětlením strážníky opravdu překvapil. Sdělil jim, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil, auto si půjčil od známého bez jeho svolení a před jízdou se posilnil vodkou na kuráž. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR k dalšímu šetření.

   

   

   

   

  více
 • Od začátku roku dopadli pražští strážníci již přes šedesát sprejerů. Další dva případy zaznamenali během uplynulého týdne.

  V pondělí ve večerních hodinách si službu konající strážník povšiml na kamerovém systému dvou osob, které barvou posprejovaly prosklenou plochu tramvajové zastávky Hradčanská. Poté nastoupily do tramvaje a odjely směrem na Prahu 7. Centrální operační středisko Městské policie Praha proto okamžitě informovalo strážníky z Prahy 7. Těm předalo informace s popisem pachatelů a číslem tramvaje, kterou z místa odjeli. Strážníci si potom na oba pachatele počkali na zastávce Kamenická.  Když přijela tramvaj, oba podezřelé požádali o vystoupení z vozu. Následně je vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení k celé věci. Muž a žena, kteří barvou posprejovali tramvajovou zastávku, se strážníkům na místě k činu přiznali.

   

   

   

   

  více
 • Agresivní ženy rušily noční klid

  Strážníci pražské městské policie řešili dva případy zjevně opilých žen, které rušily noční klid. Oba případy byly předány příslušným správním orgánům k dalšímu opatření. 

  více
 • Váleli jsme se po autech, přiznali se muži

  Dva muže ve věku dvacet devět a třicet jedna let zadrželi pražští strážníci chvilku poté, co přijali oznámení, že mají nebezpečně vstupovat do vozovky a skákat po autech. Případem se dále zabývají policisté. 

  více
 • Strážníci poskytli první pomoc mladíkovi, který spadl z posilovací hrazdy

  Krátce po osmnácté hodině dorazil na Obvodní ředitelství městské policie v Praze 14 mladík a sdělil, že na hřišti pod služebnou spadl z posilovací hrazdy jeho kamarád, je v bezvědomí a potřebuje pomoc. Ještě dodal, že neví, zda by sám dokázal kamarádovi účinně pomoci. 

  více
 • Sprejeři a zase sprejeři

  Další tři mladé muže, kteří sprejovali, kde neměli, zadrželi pražští strážníci téměř při činu. Pro podezření ze spáchání trestného činu je nyní prověřují policisté. Od začátku letošního roku strážníci předali do rukou policie 51 sprejerů. 

  více
 • Muž nabídl strážníkům úplatek

  Strážníci při prověřování záboru veřejného prostranství odhalili dělníka bez potřebného povolení k pobytu. Zástupce firmy poté strážníkům nabídl úplatek 5 000,- Kč. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Strážníci z Poříčního útvaru pomáhali na břehu

  Cyklista spadl z kola, do kterého se zamotal tak, že nemohl bez cizí pomoci vstát. Pomohli mu až strážníci z Poříčního útvaru. Muže odvezli záchranáři do nemocnice a případ nyní prověřují i policisté. 

  více
 • Pražští strážníci kontrolovali dětská hřiště, pískoviště a riziková místa. Celkem našli 105 kusů injekčních stříkaček a jehel

  V pátek odpoledne byla zakončena dvoudenní celoměstská akce pražských strážníků, která byla zaměřena na sběr injekčních stříkaček a jehel z rizikových míst, prioritně pak z dětských hřišť a pískovišť. 

  více
Na začátek « 1 4 7 8 9 10 11 12 » Na konec