Praha

 • Strážníci v centru Prahy zadrželi dalšího sprejera

  Již 66 sprejerů zadrželi od začátku roku pražští strážníci. Ten poslední čmáral na zeď parku v Divadelní ulici. 

  více
 • Strážníci odhalili další nezletilce pod vlivem alkoholu

  Další tři děti pod vlivem alkoholu odhalili včera v podvečer strážníci z Prahy 2. Celou věcí se dále budou zabývat úředníci sociálky. 

  více
 • Naháč pobíhal po pražských Stodůlkách

  Zcela nahého muže, který se procházel po pražských Stodůlkách, zadrželi v sobotu večer strážníci. Mladík poté skončil na psychiatrii.

  více
 • Obermeyer Helika zve na originální vernisáž svých projektů

  Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika u příležitosti 25. výročí svého založení pořádá dne 23. června 2016 v prostorách Galerie Národní technické knihovny zajímavou vernisáž obrazů, které budou prezentovat úspěšné projekty této společnosti. Expozice bude pro veřejnost otevřena od 8 do 12 hodin a je pro všechny účastníky zdarma.

  více
 • Od září v Praze posílí tramvaje, vzniknou tři nové linky

  Tramvajové změny plánované na 28. srpen 2016 dostaly po připomínkách veřejnosti a diskusích s městskými částmi finální podobu. Vzniknou tři nové linky, devět linek změní trasu a u dvanácti linek zůstane trasa stejná jako dnes. Úseky, které jsou dnes přetížené, budou posíleny. Mírné oslabení čeká tramvajovou trať na Petřiny, kde výrazně ubylo cestujících po otevření metra. 

  více
 • Cvičení MČ Praha 2 a PVK prověřilo připravenost na rozsáhlý výpadek pitné vody

  Prověřit koordinaci a připravenost jednotlivých subjektů na případ mimořádné situace bylo hlavním cílem cvičení, které proběhlo 7. června 2016 na území Prahy 2. Městská část Praha 2 a Pražské vodovody a kanalizace si v rámci cvičení „Výpadek dodávky pitné vody v důsledku havárie vodovodního přivaděče" vyzkoušely nácvik situace, kdy na rozsáhlém území Prahy 2 nepoteče z kohoutků pitná voda. 

  více
 • Jel metrem „načerno“ a revizorům se prokázal cizím občanským průkazem. Strážníci muže předali policistům.

  V sobotu večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Hlídkového útvaru, že ve stanici metra Florenc se jeden z pasažérů, který nemá platný cestovní doklad, prokazuje revizorům evidentně cizím občanským průkazem. Na fotografii dokladu si totiž nebyl vůbec podobný. Po příjezdu do stanice metra kontaktovali strážníci revizory, kteří celou věc oznamovali, a ti jim dotyčného označili. Hlídka k němu přistoupila a vyzvala ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž již strážníkům předložil svůj občanský průkaz s tím, že se přeci tak moc nestalo, když se prokazuje dokladem totožnosti cizí osoby. To se však mýlil. Protože jeho jednáním vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dořešení přivolaným policistům. 

  více
 • Strážníci dopadli sprejera přímo při činu

  V neděli krátce po druhé hodině ranní bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 8, že v ulici Vosmíkových někdo sprejuje barvou na zeď jednoho z domů. Hlídka, která přijela na místo, spatřila mladíka, který chtěl před ní z místa uprchnout. To se mu však nepodařilo. Strážníci jej dopadli i s taškou se spreji, kterými počmáral zeď domu. Mladý muž se následně strážníkům k činu přiznal. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR. 

   

   

  více
 • Dva případy řidičů se zákazem řízení zaznamenali včera pražští strážníci

  Řidiče a řidičku se zákazem řízení předali ve čtvrtek pražští strážníci Policii ČR. Řidičky byla navíc pod vlivem drog.
  Krátce po třetí hodině ráno prováděli strážníci z Prahy 2 kontrolní činnost na Karlově náměstí, kde si všimli osobního vozidla, jehož řidič kličkoval po vozovce. Hlídka pro podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu, vozidlo zastavila v ulici Na Zbořenci. Strážníci následnou "lustrací" zjistili, že muži byl zadržen řidičský průkaz a vysloven zákaz řízení. Proto ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě.

  více
 • Mladík ukopl v centru Prahy zpětné zrcátko projíždějící dodávky

  Nepochopitelného chování byli včera dopoledne svědky strážníci z Prahy 1 na Václavském náměstí. Agresivní muž zde ukopl zpětné zrcátko projíždějící dodávce. Hlídka muže podezřelého ze spáchání trestného činu předala Policii ČR.
  V pondělí dopoledne prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si všimli muže, který ukopl zpětné zrcátko u projíždějící dodávky. Hlídka mladíka ihned zastavila a ztotožnila. Ten uvedl, že na něj řidič dodávky zle koukal a troubil na něj. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali ho Policii ČR k dalšímu opatření. 

  více
 • Řidič, který způsobil dopravní nehodu, se strážníkům přiznal, že nevlastní řidičák a před jízdou si dal vodku na kuráž. Auto, k

  Dnes v půl jedné ráno si hlídka strážníků z Prahy 2 povšimla řidiče, který s vozem naboural do jednoho ze zaparkovaných vozidel na Karlově náměstí. Strážníci k této dopravní nehodě ihned přijeli a místo zabezpečili. Následně vyzvali řidiče vozidla k předložení potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž svým vysvětlením strážníky opravdu překvapil. Sdělil jim, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil, auto si půjčil od známého bez jeho svolení a před jízdou se posilnil vodkou na kuráž. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR k dalšímu šetření.

   

   

   

   

  více
 • Od začátku roku dopadli pražští strážníci již přes šedesát sprejerů. Další dva případy zaznamenali během uplynulého týdne.

  V pondělí ve večerních hodinách si službu konající strážník povšiml na kamerovém systému dvou osob, které barvou posprejovaly prosklenou plochu tramvajové zastávky Hradčanská. Poté nastoupily do tramvaje a odjely směrem na Prahu 7. Centrální operační středisko Městské policie Praha proto okamžitě informovalo strážníky z Prahy 7. Těm předalo informace s popisem pachatelů a číslem tramvaje, kterou z místa odjeli. Strážníci si potom na oba pachatele počkali na zastávce Kamenická.  Když přijela tramvaj, oba podezřelé požádali o vystoupení z vozu. Následně je vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení k celé věci. Muž a žena, kteří barvou posprejovali tramvajovou zastávku, se strážníkům na místě k činu přiznali.

   

   

   

   

  více
Na začátek « 1 4 7 8 9 10 11 12 » Na konec