Vyhlášením soutěže pro základní školy začal další ročník akce Kniha ti sluší. V knihkupectvích a knihovnách se bude slavit do 2

V pondělí 23. dubna si připomínáme Světový den knihy a autorských práv, s kterým je v České republice spojena osvětová kampaň Svazu českých knihkupců a nakladatelů Kniha ti sluší. Oslavy začaly vyhlášením soutěže Objevte v okolí to nejlepší knihkupectví pro třídní kolektivy základních škol v Paláci knih Luxor v Praze, kde se sešly děti ze 4. a 5. třídy jedné z pražských základních škol a oblíbení autoři dětských knih Jana Klimentová (Trable s tátou, Pikola), Hynek Klimek (Strašidlář, Bambook), Tomáš Němeček a ilustrátor Tomáš Chlud (Velikáni do kapsy, Mladá fronta). V době trvání kampaně, od 23. do 29. dubna, mohou všichni příznivci čtení pořídit knihy levněji - s dárkovým kupónem, který je ke stažení na webových stránkách projektu a je možné ho uplatnit ve všech spřízněných knihkupectvích. 

Soutěž Objevte v okolí to nejlepší knihkupectví

Třídní kolektivy základních škol se mohou od 23. 4. 2018 zapojit do soutěže a vyhrát knižní ceny a příspěvek do třídního fondu.  Děti, ať už motivovány svým učitelem češtiny nebo z vlastní iniciativy, by měly navštívit knihkupectví ve svém okolí a přímo na místě zjistit nejrůznější zajímavé informace. Své dojmy, poznatky a podněty pak společně ve třídě zpracují do formy libovolného literárního útvaru - reportáže, úvahy, rozhovoru... Textovou část mohou rozšířit o fotografie, grafy či kresby. Pak už jen stačí soutěžní práce do 31. května poslat v elektronické podobě na adresu sckn@sckn.cz či poštou na adresu Drtinova 557/10, Praha 5, 150 00. Následně porota 11. června vyhodnotí tři nejlepší práce v každé ze dvou kategorií (1. - 2. třída, 3. - 5. třída).

Vybrané třídy obdrží knižní ceny v hodnotě 1500, 1000 a 500 Kč. Vítězná třída napříč kategoriemi získá příspěvek 10 000 Kč do třídního fondu. Výsledky soutěže budou zveřejněny na www.knihatislusi.cz.

Více informací: www.knihatislusi.cz/soutez-pro-skoly/

 

 

Kniha ti sluší 2018 - informace o kampani

·         V knihovnách a knihkupectvích po celé České republice probíhají autogramiády, besedy s autory a další knižní akce.

·         V knihkupectvích zapojených do kampaně je možné v době jejího trvání uplatnit dárkový kupón s 15% slevou na knihy. Byl k vystřižení ve vybraných periodikách, nyní je stále volně ke stažení  na webových stránkách kampaně.

·         Kompletní přehled pořádaných událostí je k nalezení na www.knihatislusi.cz.

·         Tváří letošního ročníku je youtuber Kovy, jemuž před časem vyšla vlastní, nyní velmi úspěšná kniha.

·         Svaz českých knihkupců a nakladatelů letos v rámci kampaně akcentuje problematiku autorských práv z praktického hlediska. Všichni, kdo si chtěli ověřit své povědomí o tom, jakým způsobem se jich autorské právo dotýká, si mohli v průběhu dubna vyzkoušet kvíz na stránkách projektu www.knihatislusi.cz. V pondělí 23. 4. byla vyhlášena vítězka, kterou je Jana Štěpáníková z Bolatic. Pro výherkyni je připraven knižní víkend v Praze pro dva (dvě noci v hotelu s volným vstupem na veletrh Svět knihy).

Mediální partneři

Mediálními partnery kampaně Kniha ti sluší 2018 jsou Deník, Xantypa a Proti šedi.

 

www.knihatislusi.cz

  

Projekt Kniha ti sluší

Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Drtinova 557/10, Praha 5, 150 00


Marcela Turečková

tureckova@sckn.cz

+420 604 200 597

Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Drtinova 557/10, Praha 5

  

 

 

Publikováno 23. 04. 2018 v rubrice Ostatní