Tanec v nekonečnu podle Please The Trees aneb první ukázky z nového alba.

Svou pátou studiovou desku kapela stvořila částečně opět ve Spojených státech. Tentokrát v sanfranciském studiu Tiny Telephone se zvukovým mistrem a producentem Brandonem Egglestonem (Mountain Goats, Dandy Warhols, Modest Mouse ad.). Ovšem hodně se tentokrát tvořilo také doma v Praze, zejména ve studiu Golden Hive. V San Francisku Please The Treesnatočili základy, v Praze pak s hostujícím Martinem Tvrdým přidali vrstvu kláves, syntezátorů, dalších zvuků a samozřejmě vokály. Speciální hosté – John Grant (!) doprovodný zpěv či multiinstrumentalista Thor Harris (Swans, Shearwater, Thor & Friends ad.) marimbu – nahráli své party na Islandu, resp. v Texasu a takto nabobtnalý komplet putoval zpět ke břehům Pacifiku, kde jej Brandon Eggleston smíchal. Výsledný mix v Praze opět převzal místní studiový mág Amák Golden, aby dal albu konečnou zvukovou podobu masteringem.

S vydáním Please The Trees však nespěchají. Deska, která se bude jmenovat Infinite Dance, vyjde až někdy v druhé polovině letošního roku. První ukázky si však můžete poslechnout již nyní, a to v rámci reportáže Terezy Willoughby pro server Seznam.cz., kde najdete i rozhovor s frontmanem kapely Václavem Havelkou.

 

Video ukázka z natáčení ve studiu Tiny Telephone zde.

 

Své dosud poslední album Carp vydali Please The Trees v září 2015. I to tehdy natočili během koncertování v Americe. Z kraje roku 2016 za něj pak získali cenu hudební kritiky Apollo a také nominaci na cenu Vinyla, jakož i na žánrového Anděla. Toho získali již tři roky předtím za album A Forest Affair coby nejlepší alternativní nahrávku roku 2012.

 

Chystaná albová novinka Infinite Dance např. na Radiu Wave. aktuálně vévodí přehledu nejočekávanějších nahrávek k vydání v roce 2018.

 

Nové album Please The Trees vyjde paralelně s premiérou filmu This Way v produkci Evolution Films, který mapuje památné turné, jež kapela podnikla v roce 2016 na korbě náklaďáku místo pódia.

 

Na letošní září také Please The Trees a taneční soubor 420PEOPLE chystají premiéru nového společného představení.

 

Čekání na zmiňovanou studiovou novinku Infinite Dance si můžete zkrátit poslechem stále aktuálního koncertního záznamu 007 – Licence To Live, jenž Please The Trees v mezičase pořídili na půdě legendárního pražského klubu 007 Strahov a stáhnout si jej můžete zdarma na stránkách vydavatelství Starcastic Records.

 

Více na:

www.pleasethetrees.com

www.facebook.com/pleasethetrees

bandcamp.pleasethetrees.com

 

KONTAKT: Václav Havelka - 721 729 718 - vaclav@bumbumsatori.org

 

IMG 3384

Please The Trees a Martin Tvrdý v Paláci Akropolis 30.1.2018

IMG 1310

Brandon Eggleston ve studiu Tiny Telephone v San Franciscu.

IMG 1346

Please The Trees s producentem Brandonem Egglestonem a hudebníkem,

majitelem studia Tiny Telephone, Johnem Vanderslicem.

IMG 1365

Václav Havelka ve studiu Tiny Telephone v San Franciscu.

IMG 1303

Jan Svačina ve studiu Tiny Telephone v San Franciscu.

IMG 1299

Studio Tiny Telephone v San Franciscu.

IMG 1329

Míra Syrný ve studiu Tiny Telephone v San Franciscu.

IMG 3423

Martin Tvrdý ve studiu Golden Hive.

 

Publikováno 09. 03. 2018 v rubrice Ostatní