Pavel Šporcl uctí Paganiniho v Karlově Studánce

Sólový program POCTA PAGANINIMU uvede houslový virtuóz Pavel ŠPORCL v unikátním prostoru Hudební haly malebných lázní Karlova Studánka. 

V sobotu 2. července 2016 pokračuje od 20 hodin program jubilejního desátého ročníku Klášterních hudebních slavností. Letos poprvé zavítá festivalový program do horských lázní Karlova Studánka. V architektonicky ojedinělé Hudební hale ze dřeva zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Eug?ne Ysa?e, Niccóla Paganiniho ale také Šporclova variace pro sólové housle "Kde domov můj".

Lázeňští hosté, obyvatelé Karlovy Studánky i prázdninoví výletníci si mohou již nyní zajistit vstupenky v Lázeňském domě Libuše, Informačním centru v Karlově Studánce a Vrbně pod Pradědem, případně před začátkem koncertu.

Pavel Šporcl je jedním z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších českých houslových virtuózů. Je laureátem řady houslových soutěží a od roku 2015 držitelem Medaile Za zásluhy o stát v oblasti umění. Své umění předvádí na modrých houslích postavených v roce 2005 Janem Špindelem. Je patronem festivalu Hudba Znojmo a řady dobročinných organizací. Zároveň je uměleckým ředitelem festivalu Kociánovo Ústí.

 

 

Publikováno 29. 06. 2016 v rubrice Ostatní