Arriva vezme ve čtvrtek zdarma cestující vlakem z Prahy na Mácháč, vyráží se představit na sever Čech

Ve čtvrtek 18. července zve Arriva všechny na jednodenní výlet z Prahy na Bezděz, k Máchovu jezeru nebo do krásné přírody pod Jedlovou. Letos v prosinci nahradí se svými vlaky na zdejších rychlících dosavadní České dráhy, a tak se jede na sever Čech budoucím cestujícím i zájemcům o práci představit. Veřejnost může vlak, který míří na prezentaci do České Lípy a Rumburka, využít třeba na jednodenní výlet z Prahy na účet Arrivy.

 

„Zveme na cestu na sever Čech všechny, kteří se chtějí na náš vlak třeba jen podívat nebo se s ním 
i zdarma svézt a vyzkoušet si už dopředu, jaké bude cestování našimi rychlíky od letošního prosince," říká ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka.

 

 Arriva začne jezdit v prosinci z Prahy a středních Čech hned na čtyřech rychlíkových linkách:

 

·         Praha - Mladá Boleslav - Turnov - Tanvald

·         Kolín - Mladá Boleslav - Rumburk - Šluknov

·         Praha - Kladno - Rakovník

·         Praha - Beroun - Písek - České Budějovice

 

„Rád bych na čtvrteční jízdy pozval také všechny zájemce o práci strojvedoucích nebo stevardů, nové kolegy budeme hledat také v Praze a středních Čechách. Stevardům nabízíme skoro 30 tisíc korun, strojvedoucím jako základ 50 tisíc korun a k tomu 15 tisíc náborový příspěvek. Přijďte se na náš vlak podívat a zeptat se nezávazně i na možnost práce u Arrivy," doplnil Jiří Nálevka

 

Čtvrteční jízda Arrivy

 

 

Arriva vyrazí se svým vlakem ráno z Prahy (z hlavního nádraží odjíždí v 8:27) a přes Nymburk město (9:42) a Mladou Boleslav (10:14) přijede na sever Čech. Zastaví například na Bezdězu, ve Starých Splavech, v Novém Boru nebo v Jedlové pro ty, kteří se chtějí svézt hezkým vlakem třeba jen na letní výlet. V České Lípě a v Rumburku připravila Arriva pro veřejnost a pro zájemce o práci delší prezentaci.

Z Rumburka vyrazí vlak zpět do Prahy ve 14:40. Detailní jízdní řád najdete zde. Všichni mohou vlakem Arrivy cestovat zdarma.

 

Další prezentační jízdy z Prahy plánuje Arriva v neděli 21. července (Kladno, Lužná u Rakovníka, Rakovník, Křivoklát, Beroun) a v pátek 26. července směrem na Písek a České Budějovice.

 

Pro cestující

„Cestu na sever Čech jsme naplánovali tak, aby si lidé mohli vlak ve městě jen prohlédnout nebo se s námi i kousek svézt. Pro děti jsme připravili výtvarné soutěže. Ten nebo ta nejšikovnější si od nás odnese lego. Pro dospělé máme zase dopravní kvízy, ve kterých je hlavní výhrou iPhone," doplnil Jiří Nálevka.

 

Standardem všech vlaků Arrivy jsou pohodlné sedačky, wifi připojení k internetu, zásuvky na dobíjení mobilních telefonů nebo pro práci na počítači. Během cesty se mohou cestující zdarma občerstvit pitnou vodou. Arriva má cit i pro detail. Cestujícím zpříjemní jízdu vůně ve vlacích nebo osvěžující bonbony.

 

Strojvedoucí ocení nástupy blízko domova

 

Řadu lidí práce na železnici láká, pro některé to může být i splněný sen. Při prezentačních jízdách se může každý o práci na palubě vlaků Arrivy nezávazně informovat nebo se rovnou přihlásit a zahájit tak namístě pracovní pohovor.

 

„Právě v těchto týdnech otevíráme kurzy pro zájemce o práci strojvedoucího. Důležitá je chuť naučit se novou práci a také zdravotní způsobilost. Sami si ze zájemců strojvedoucí vychováme. Určitě 
se zastavte. Ve vlaku bude i váš budoucí šéf, tak si můžete vyzkoušet, jak byste si rozuměli, a můžete se mu dívat pod ruce, jak se vlak řídí. Mohu vám garantovat, že pokud se jednou podíváte na trať z kabiny strojvedoucího, ten pohled si vás získá na celý život," doplnila personální ředitelka Arrivy Lucia Kunešová. V tabulce níže je uveden přehled mzdového ohodnocení strojvedoucích od letošního října.

 

Strojvedoucí k platu získají také další benefity. Mohou ocenit měsíční příspěvek na penzijní připojištění ve výši 1 000 korun a dalších 1 000 korun měsíčně na benefitní systém. Ty mohou být v podobě například vstupenek do sportovních zařízení, na kulturní události nebo jako slevové kupony do restaurací, na dovolené, jazykové kurzy, stravenky atd.

 

Stevard nevaří jen kávu

 

Práce stevarda na palubě vlaku je rozmanitá. Nejdůležitější je, že se stará o pohodlí cestujících. Kromě toho ale také prodává jízdenky nebo pomáhá v nečekaných situacích. Budoucím stevardům Arriva nabízí měsíční plat skoro 30 tisíc korun a také příspěvek na penzijní připojištění i benefitní systém. Pozice je vhodná i pro ty, kteří končí školu.

 

„Líbí se mi plánování směn ," říká s úsměvem jedna ze stevardek Arrivy Hana Červená, kterou dnes potkávají cestující v expresech Arrivy z Prahy přes Slovácko do Nitry nebo na městské lince S49 v Praze a okolí. Šéf stevardů Arrivy Tomáš Vrba doplňuje: „Práce je to úžasně pestrá, každá cesta je jiná, to mě nabíjí. Vlak a vše okolo něj je mým koníčkem, chodím do práce s nadšením, a navíc si neodnáším žádné problémy ani starosti domů."

 

 

Publikováno 17. 07. 2019 v rubrice Ostatní