Ostatní

 • Roman Šebrle jako člen Prague Golf Teamu nyní využívá služeb Autosalonu Klokočka

  Autosalon Klokočka přezbrojil flotilu vozů Prague Golf Teamu

  - Tři vozy ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi L&K pro Prague Golf Team.

  Členové Prague Golf Teamu, Standa Matuš, Marek Nový a Roman Šebrle převzali z rukou obchodního ředitele Autosalonu Klokočka Davida Dvořáka klíče od nových vozů ŠKODA. Jedná se o tři sportovní verze modelu ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi ve vrcholné výbavě Laurin & Klement, které budou sloužit sportovcům k dopravě na turnaje a tréninky po celé Evropě.

   

   

  více
 • Prší víc než loni. Vodáci jsou zatím v klidu, odborníci i zemědělci se dál bojí sucha

  Rok 2015 se na většině území Česka nesl ve znamení extrémního sucha. Letošní léto je sice zatím srážkově výrazně vydatnější, sucho přesto dál děsí jak odborníky, tak zemědělce, kterým loni způsobilo miliardové škody. Důležité totiž není jen celkové množství srážek, ale i jejich rozložení v čase. Půdě proto nemusí pomáhat ani vydatné a prudké deště. 

  více
 • Výprava 2016 - didgeridoo, obří gongy a flétny

  "Výprava 2016" z Arizony a Londýna s navažskými flétnami a největším symfonickým gongem na světě dorazí již popáté do České republiky. Organizátor Ondřej Smeykal, jeden z nejlepších hráčů na didgeridoo na světě, připravil jedenáct koncertů. Jeho pozvání k hudebnímu hodokvasu přijali již tradičně britský hráč na gongy Bear Love a indián Andrew Begay. 

  více
 • Vraťte nám bezpečí na Vltavu!

  To je název společné iniciativy starostů obcí středního Povltaví podporovaných několika senátory, ke které se přidaly kluby kanoistů a veslařů, rybářské svazy, provozovatelé rekreačních zařízení a ochránci přírody. 

  více
 • Rock for Churchill už klepe na dveře

  O závěrečném prázdninovém víkendu proběhne jedna z posledních velkých akcí léta - festival Rock for Churchill. Do přírodního areálu Myslivna ve Vroutku se sjede 26. a 27. srpna téměř čtyřicítka interpretů. Hlavními hvězdami 17. ročníku jsou Dub FX, Modestep, Nneka, Dub Inc a Dubioza Kolektiv. 

  více
 • Lucie Vondráčková měla premiéru ve Strážnici

  Ve Strážnici měla ve středu 17. srpna premiéru koncertu zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková se skupinou Vokobere, na svém druhém koncertním turné své kariéry.

  více
 • Festival Na kopečku 2016

  Poslední srpnovou neděli si řada obyvatel Mladoboleslavska spojuje s možností strávit příjemné a mnohdy objevné odpoledne v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy. Ne v roli pacienta, nýbrž jako návštěvník Festivalu Na kopečku. Benefiční hudebně-divadelní festival, který nemocnice letos již potřinácté pořádá, klade důraz na prolínání "mezi světy" na obou stranách pomyslné hranice, jíž v našich myslích často tvoří brána nemocnice, symbol mezi zdravím a nemocí. 

  více
 • Čtyřlístek vytvořil nový český rekord. V olympijském parku na Lipně vybarvili lidé 240 metrů omalovánek

  Po dobu trvání letních olympijských her barvili návštěvníci Olympijského parku Rio-Lipno 2016 největší české omalovánky Čtyřlístku. Celkem se do dnešního dne zapojilo 3400 dětí a dospělých. Byl tak překonán aktuální rekord v počtu malířů, který je 584. K rekordu přispěli i známí sportovci, jako například badmintonista Petr Koukal, šermíř Jiří Beran, krasobruslař Tomáš Verner nebo cyklista Jan Bárta. 

  více
 • Zámecké divadlo v Českém Krumlově oslaví 250. výročí novodobou světovou premiérou opery L’Asilo d’Amore

  Antonio Caldara, jeden z nejvýznamnějších skladatelů středoevropského baroka, v roce 1732 zkomponoval na libreto Pietra Metastasia pro Český Krumlov oslavnou operu L'Asilo d'Amore. V důsledku dramatických událostí však premiéra musela být přesunuta do Lince. Na jeviště Zámeckého divadla v Českém Krumlově hrdinové opery poprvé vstoupí až nyní, po 284 letech, při novodobé světové premiéře. Tímto mimořádným kulturním zážitkem vyvrcholí IX. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov, který se koná od 16. do 18. září. Uvedení opery L'Asilo d'Amore je zároveň oslavou 250. výročí otevření Zámeckého divadla v Českém Krumlově (1766), v jehož autentických prostorách se novodobá premiéra uskuteční. Opera L'Asilo d'Amore zazní v podání zkušených sólistů a prvotřídního barokního orchestru Hof-Musici, za řízení cembalisty Ondřeje Macka. 

  více
 • Super Ball 2016 Mistrovství světa ve Freestyle Fotbalu

  Přes 250 nejlepších hráčů z celého světa ukážou svoje umění přímo v srdci Evropy. Nejšílenější triky, kreace a množství úctyhodných výkonů s použitím pouhého fotbalového míče. To vše bude k vidění v srpnu v Liberci. Každý, co kdy něco v rozvoji Freestyle Fotbalu znamenal, bude sdílet své dovednosti se všemi přítomnými. 

  více
 • Skauti a skautky zvou rodiče a děti na výlet do přírody

  Skautky a skauti z celé republiky pomáhají během prázdnin se soutěží České televize Déčko Zastavte roboty! Podporují tak výlety rodičů s dětmi do přírody, na zajímavá místa nejen v jejich regionu. Kluci a holky v rolích agentů pátrají po ukrytých symbolech na více jak sto sedmdesáti lokacích po celém Česku. O ty ukryté v keškách se starají skautské oddíly. 

  více
 • Počet černých skládek meziročně vzrostl o více než třetinu. Nejrizikovější je jih Moravy a okolí Prahy

  Množství nelegálního odpadu vyvezeného do přírody rapidně přibývá. Podle aktuálních statistik se počet černých skládek meziročně zvýšil o více než třetinu. Zatímco v roce 2014 bylo evidováno 800 černých skládek, loni počet vzrostl na 1 800. Aktuálně se s problémem nelegálně uloženého odpadu nejvíce potýká Jihomoravský kraj a Středočeský region spolu s Prahou. Nejrizikovější skupinu odpadu přitom podle odborníků představují neidentifikovatelné tekutiny a vysloužilá elektronika. 

  více
Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 13 15 » Na konec