Ostatní

 • Literatura, hudba, tanec, přednášky i jídlo. Česko-argentinské kulturní Bienále připomene spisovatele Jaroslava Seiferta a Anto

  Třicet let letos uplyne od úmrtí dvou autorů, kteří svá nejvýznamnější díla vytvořili v obdobích nesvobody za extrémního politického nátlaku - českého básníka Jaroslava Seiferta a argentinského prozaika a novináře Antonia di Benedetta. Jejich životu a literární tvorbě bude věnován pátý ročník cyklu Bienále Kafka - Borges / Praha - Buenos Aires, který se uskuteční od 21. do 23. září v Praze. Akce nabídne tematickou přednášku, literární semináře, film, výstavu i kulturní večer s tancem a literaturou na pražské Náplavce.

   

   

  více
 • Po větvích stromu v ulici K Lesu se procházel leguán

  V pátek odpoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v ulici K Lesu leze po větvi stromu nějaký větší ještěr. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o velkého leguána, který měřil okolo jednoho metru. Strážníci ho proto bezpečně odchytli a předali přivolaným kolegům z odchytové služby. Ti exotické zvíře převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech.   

  více
 • V úchvatném prostředí Lednicko-valtického areálu vzniká nový hudební festival – první říjnový víkend jej zahájí virtuos Václav

  Vznik nového Lednicko/Valtického hudebního festivalu (LVHF) je ideou místního rodáka, houslisty Jiřího Partyky, který chce tímto způsobem oživit kulturní dění na Břeclavsku a symbolicky mu tak vyjádřit svůj vděk.  Během víkendu 1. a 2. října se v historických sálech Zámeckých jízdáren rozezní klasická díla Antonia Vivaldiho nebo Wolfganga Amadea Mozarta v podání houslového virtuosa Václava Hudečka a sopranistky Michaely Gemrotové. Místo konání je také těsně spjato s působením knížecího rodu Liechtensteinů, jízdárna v Lednici je již od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

   

   

  více
 • Roman Šebrle jako člen Prague Golf Teamu nyní využívá služeb Autosalonu Klokočka

  Autosalon Klokočka přezbrojil flotilu vozů Prague Golf Teamu

  - Tři vozy ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi L&K pro Prague Golf Team.

  Členové Prague Golf Teamu, Standa Matuš, Marek Nový a Roman Šebrle převzali z rukou obchodního ředitele Autosalonu Klokočka Davida Dvořáka klíče od nových vozů ŠKODA. Jedná se o tři sportovní verze modelu ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi ve vrcholné výbavě Laurin & Klement, které budou sloužit sportovcům k dopravě na turnaje a tréninky po celé Evropě.

   

   

  více
 • Prší víc než loni. Vodáci jsou zatím v klidu, odborníci i zemědělci se dál bojí sucha

  Rok 2015 se na většině území Česka nesl ve znamení extrémního sucha. Letošní léto je sice zatím srážkově výrazně vydatnější, sucho přesto dál děsí jak odborníky, tak zemědělce, kterým loni způsobilo miliardové škody. Důležité totiž není jen celkové množství srážek, ale i jejich rozložení v čase. Půdě proto nemusí pomáhat ani vydatné a prudké deště. 

  více
 • Výprava 2016 - didgeridoo, obří gongy a flétny

  "Výprava 2016" z Arizony a Londýna s navažskými flétnami a největším symfonickým gongem na světě dorazí již popáté do České republiky. Organizátor Ondřej Smeykal, jeden z nejlepších hráčů na didgeridoo na světě, připravil jedenáct koncertů. Jeho pozvání k hudebnímu hodokvasu přijali již tradičně britský hráč na gongy Bear Love a indián Andrew Begay. 

  více
 • Vraťte nám bezpečí na Vltavu!

  To je název společné iniciativy starostů obcí středního Povltaví podporovaných několika senátory, ke které se přidaly kluby kanoistů a veslařů, rybářské svazy, provozovatelé rekreačních zařízení a ochránci přírody. 

  více
 • Rock for Churchill už klepe na dveře

  O závěrečném prázdninovém víkendu proběhne jedna z posledních velkých akcí léta - festival Rock for Churchill. Do přírodního areálu Myslivna ve Vroutku se sjede 26. a 27. srpna téměř čtyřicítka interpretů. Hlavními hvězdami 17. ročníku jsou Dub FX, Modestep, Nneka, Dub Inc a Dubioza Kolektiv. 

  více
 • Lucie Vondráčková měla premiéru ve Strážnici

  Ve Strážnici měla ve středu 17. srpna premiéru koncertu zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková se skupinou Vokobere, na svém druhém koncertním turné své kariéry.

  více
 • Festival Na kopečku 2016

  Poslední srpnovou neděli si řada obyvatel Mladoboleslavska spojuje s možností strávit příjemné a mnohdy objevné odpoledne v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy. Ne v roli pacienta, nýbrž jako návštěvník Festivalu Na kopečku. Benefiční hudebně-divadelní festival, který nemocnice letos již potřinácté pořádá, klade důraz na prolínání "mezi světy" na obou stranách pomyslné hranice, jíž v našich myslích často tvoří brána nemocnice, symbol mezi zdravím a nemocí. 

  více
 • Čtyřlístek vytvořil nový český rekord. V olympijském parku na Lipně vybarvili lidé 240 metrů omalovánek

  Po dobu trvání letních olympijských her barvili návštěvníci Olympijského parku Rio-Lipno 2016 největší české omalovánky Čtyřlístku. Celkem se do dnešního dne zapojilo 3400 dětí a dospělých. Byl tak překonán aktuální rekord v počtu malířů, který je 584. K rekordu přispěli i známí sportovci, jako například badmintonista Petr Koukal, šermíř Jiří Beran, krasobruslař Tomáš Verner nebo cyklista Jan Bárta. 

  více
 • Zámecké divadlo v Českém Krumlově oslaví 250. výročí novodobou světovou premiérou opery L’Asilo d’Amore

  Antonio Caldara, jeden z nejvýznamnějších skladatelů středoevropského baroka, v roce 1732 zkomponoval na libreto Pietra Metastasia pro Český Krumlov oslavnou operu L'Asilo d'Amore. V důsledku dramatických událostí však premiéra musela být přesunuta do Lince. Na jeviště Zámeckého divadla v Českém Krumlově hrdinové opery poprvé vstoupí až nyní, po 284 letech, při novodobé světové premiéře. Tímto mimořádným kulturním zážitkem vyvrcholí IX. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov, který se koná od 16. do 18. září. Uvedení opery L'Asilo d'Amore je zároveň oslavou 250. výročí otevření Zámeckého divadla v Českém Krumlově (1766), v jehož autentických prostorách se novodobá premiéra uskuteční. Opera L'Asilo d'Amore zazní v podání zkušených sólistů a prvotřídního barokního orchestru Hof-Musici, za řízení cembalisty Ondřeje Macka. 

  více
Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 13 15 » Na konec