Ostatní

 • Web Českosesoudí.cz vyhodnotil Rezavý paragraf a Proces 2016

  Internetový projekt ČESKO SE SOUDÍ.cz se snaží ukázat veřejnosti, jak předcházet soudnímu sporu a, je-li to nutné, jak se úspěšně soudit o vlastní práva. Boří lidové mýty a nepravdy kolem fungování práva v ČR. Součástí projektu je také anticena Rezavý paragraf. 

  více
 • Kdo chce stavět, míří do Centra vzorových domů u Prahy

  Komfortní, a přitom dostupné bydlení lze zhlédnout na největší celoroční výstavě rodinných domů v Nehvizdech u Prahy. Společnost Canaba, největší dodavatel montovaných rodinných domů na klíč v České republice, zde nabízí energeticky úsporné domy moderní i klasické architektury. 

  více
 • Na Vysočině se o první Českou cenu za architekturu uchází 3 nominovaná díla

  Česká komora architektů (ČKA) v lednu 2016 vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Soutěžní přehlídka se setkala s obrovským zájmem architektů, kteří do ní přihlásili téměř 500 realizací. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota (předseda Joe Morris, Boris Bežan, Kees Kaan, Ivan Koleček, Miriam Lišková, Martin Rein-Cano a Jan De Vylder) do užšího výběru nominovala 63 děl, ze kterých na podzim 2016 vzejde zhruba deset finalistů a celkový vítěz České ceny za architekturu. Nominační večer se konal 14. června v kulturním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích. V nominacích poroty jsou pokryty téměř všechny regiony České republiky, kraj Vysočina je zastoupen 3 architektonickými díly: obnova interiéru hradu Lipnice nad Sázavou, prototyp rodinného domu v Posázaví a rekonstrukce povrchů Náměstí republiky ve Žďáru nad Sázavou. 

  více
 • V pátek startuje přehlídka současné ilustrace LUSTR. Již potřetí představí vycházející hvězdy tohoto oboru.

  Již potřetí se letos v Praze uskuteční festival současné ilustrace LUSTR.

  Ve dnech 24. - 28. září se festival usadí v nevyužitém městském domě v Cihelné ulici na Malé Straně, kde nabídne rozsáhlou výstavu čtyřiceti ilustrátorů a obsáhlý tvůrčí doprovodný program. Cílem festivalu je představit veřejnosti rozmanitou tvorbu současné generace ilustrátorů a popularizovat tento obor jako svébytnou uměleckou disciplínu. Festival pořádá pražské knihkupectví a nakladatelství PageFive, organizátoři byli za tento počin v minulosti již dvakrát nominováni na ocenění Czech Grand Design.


   

  více
 • Lucie Bílá poprvé v O2 areně! V rámci oslav jubilea vystoupí na dvou mega koncertech Fifty Fifty!

  Půl napůl, tedy Fifty Fifty to má letos LUCIE BÍLÁ! V dubnu začala slavit své životní jubileum a s oslavami rozhodně neskončila. Zatímco na jaře přivítala diváky v Bratislavě, v listopadu se na ně těší v legendární O2 areně v Praze. A to hned na dvou obřích koncertech se svými tanečníky i hosty. Bude to záležitost letošního podzimu, na kterou budou všichni vzpomínat. A Lucie, která bude mít v této úžasné hale svou premiéru, nezapomene ani, jak je jejím dobrým zvykem, pomáhat. 

  více
 • Začíná poslední tour slavných bratrů Bubeníčků! Představí se 7krát v ČR a jednou na Slovensku!

  Poslední vstupenky ještě v Ostravě a Bratislavě!

  V sobotu oficiálně odstartuje poslední tour legendárního sourozeneckého baletního dua Jiřího a Otto Bubeníčkových. Sedmi představeními ORFEUS, v rámci Les Ballets Bubeníček Tour v Česku a jedním na Slovensku, se tak definitivně rozloučí se svou profesionální kariérou! Všude jsou unikátní představení vyprodána, i tam, kde bylo další přidáno. Pouze v Ostravě, kde představení startují, a v Bratislavě zbývá ještě několik volných vstupenek!

   

   

  více
 • České kulturní dědictví se prezentuje v UNESCU Centru světového dědictví v Paříži

  Dne 5. 9. 2016 se otevírá ojedinělá výstava českých památek v budově ředitelství UNESCO v Paříži. Mezinárodní festival architektury a urbanismu Architecture Week Praha v jeho jubilejním 10. ročníku pořádá tuto výstavu s názvem Památky mé země, s podtitulem Hravý architekt - Památky očima dětí ve spolupráci s UNESCO Centrem světového dědictví, na základě partnerství těchto dvou institucí uzavřeného v minulém roce jako výsledek dlouhodobé spolupráce. 

  více
 • Literatura, hudba, tanec, přednášky i jídlo. Česko-argentinské kulturní Bienále připomene spisovatele Jaroslava Seiferta a Anto

  Třicet let letos uplyne od úmrtí dvou autorů, kteří svá nejvýznamnější díla vytvořili v obdobích nesvobody za extrémního politického nátlaku - českého básníka Jaroslava Seiferta a argentinského prozaika a novináře Antonia di Benedetta. Jejich životu a literární tvorbě bude věnován pátý ročník cyklu Bienále Kafka - Borges / Praha - Buenos Aires, který se uskuteční od 21. do 23. září v Praze. Akce nabídne tematickou přednášku, literární semináře, film, výstavu i kulturní večer s tancem a literaturou na pražské Náplavce.

   

   

  více
 • Po větvích stromu v ulici K Lesu se procházel leguán

  V pátek odpoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v ulici K Lesu leze po větvi stromu nějaký větší ještěr. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o velkého leguána, který měřil okolo jednoho metru. Strážníci ho proto bezpečně odchytli a předali přivolaným kolegům z odchytové služby. Ti exotické zvíře převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech.   

  více
 • V úchvatném prostředí Lednicko-valtického areálu vzniká nový hudební festival – první říjnový víkend jej zahájí virtuos Václav

  Vznik nového Lednicko/Valtického hudebního festivalu (LVHF) je ideou místního rodáka, houslisty Jiřího Partyky, který chce tímto způsobem oživit kulturní dění na Břeclavsku a symbolicky mu tak vyjádřit svůj vděk.  Během víkendu 1. a 2. října se v historických sálech Zámeckých jízdáren rozezní klasická díla Antonia Vivaldiho nebo Wolfganga Amadea Mozarta v podání houslového virtuosa Václava Hudečka a sopranistky Michaely Gemrotové. Místo konání je také těsně spjato s působením knížecího rodu Liechtensteinů, jízdárna v Lednici je již od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

   

   

  více
 • Roman Šebrle jako člen Prague Golf Teamu nyní využívá služeb Autosalonu Klokočka

  Autosalon Klokočka přezbrojil flotilu vozů Prague Golf Teamu

  - Tři vozy ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi L&K pro Prague Golf Team.

  Členové Prague Golf Teamu, Standa Matuš, Marek Nový a Roman Šebrle převzali z rukou obchodního ředitele Autosalonu Klokočka Davida Dvořáka klíče od nových vozů ŠKODA. Jedná se o tři sportovní verze modelu ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi ve vrcholné výbavě Laurin & Klement, které budou sloužit sportovcům k dopravě na turnaje a tréninky po celé Evropě.

   

   

  více
 • Prší víc než loni. Vodáci jsou zatím v klidu, odborníci i zemědělci se dál bojí sucha

  Rok 2015 se na většině území Česka nesl ve znamení extrémního sucha. Letošní léto je sice zatím srážkově výrazně vydatnější, sucho přesto dál děsí jak odborníky, tak zemědělce, kterým loni způsobilo miliardové škody. Důležité totiž není jen celkové množství srážek, ale i jejich rozložení v čase. Půdě proto nemusí pomáhat ani vydatné a prudké deště. 

  více