Ostatní

 • Miss Earth 2016 se stala Katherine Espinová z Ekvádoru

  Vítězkou Miss Earth 2016 se stala Katherine Espinová z Ekvádoru. Českou republiku reprezentovala na světové soutěži v Manile na Filipínách devatenáctiletá Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková z Ostravy. Ta sice přes maximální nasazení mezi Top 16 nepostoupila, s prázdnou se ale vracet nebude. V rámci talentové disciplíny skončila z 83 účastnic druhá a medaile za druhé místo v Talent Show Miss Earth 2016 patří právě jí. Z Filipín se bude vracet v pondělí, a to obohacená o mnoho zážitků, zkušeností i nové kamarádky. 

  více
 • Uber dává příležitost neslyšícím

  Řidiči se sluchovým postižením mohou díky upravené aplikaci získat důstojný příjem

  Uber teď díky moderním technologiím nabízí sluchově postiženým, aby se stali partnerskými řidiči. Drobná softwarová změna aplikace totiž umožní neslyšícím řidičům rychle a efektivně komunikovat s cestujícími pomocí vizuálních upozornění a textových zpráv. Podle některých odhadů má až třetina neslyšících v aktivním věku problém uplatnit se na trhu práce - patří přitom k nejbezpečnějším řidičům na silnicích, 100% koncentrovaných na řízení. Neslyšícím a nedoslýchavým řidičům přináší Uber nejen novou možnost integrace do společnosti, ale i flexibilní pracovní příležitost.

  více
 • Nová Česká Miss jako velkolepá show

  Soutěž Česká Miss 2017 přichází v úplně nové podobě, která se od všech předchozích ročníků diametrálně liší. Martin Ditmar a Eva Čerešňáková představili inovace, které s národní soutěží krásy plánují. Finálový večer za účasti zahraniční pěvecké hvězdy jako velkolepá show pro několik tisíc diváků, proces výběru dívek od počátku online a s nádechem reality show, výrazné zapojení široké veřejnosti, divoká karta i charitativní rozměr. 

  více
 • Helsinský výbor odmítá reakci ústavních činitelů

  V říjnových dnech 2016 navštívil Česko duchovní vůdce tibetského lidu, XIV. dalajlama Tändzin Gjamccho. Vystoupil na konferenci Forum 2000, která se pravidelně koná v návaznosti na iniciativu Václava Havla. Václav Havel poprvé pozval dalajlamu brzy po vítězství sametové revoluce po listopadu 1989 a udržoval s ním kontakty. Dalajlama se mohl stát jeho průvodcem i v posledních dnech jeho života. 

  více
 • Balet Romeo a Julie nově v Karlíně

  Generální rekonstrukce budovy Státní opery přivedla Balet Národního divadla do Hudebního divadla Karlín. Karlínské divadlo postavené v roce 1881 prošlo před nedávnem zevrubnou obnovou. V současné době patří k největším a nejhezčím historickým scénám v Praze, což ve spojení s tradičně prvotřídní kvalitou inscenací Baletu ND slibuje nevšední divácký zážitek.

   

   

  více
 • České firmy využívají oživení ekonomiky k inovacím. Nakupují také nové technologie

  České firmy využívají hospodářského oživení k investicím a inovacím. Nakupují nové technologie s cílem nabídnout nové produkty a proniknout na atraktivní trhy. Firmy tak zvyšují svoji konkurenceschopnost. Inovace a Průmysl 4.0 byly často zmiňovaným tématem i na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka se musí vláda společně se zaměstnavateli zaměřit na zlepšení konkurenceschopnosti českého průmyslu v mezinárodním srovnání.


   

  více
 • Tip na výlet: Podzimní radovánky na hradě Kašperk 28. a 29. října

  Poslední říjnový víkend, pátečním státním svátkem prodloužený o další volný den, láká k výletům. Zamíříte-li na Šumavu, nenechte si ujít speciální podzimní akci pro všechny generace na strážním hradě Kašperk. V pátek 28. a v sobotu 29. října se na nejvýše položeném královském hradě v Čechách (886 m n. m.) bude dít mnoho zajímavého - na programu je dobrodružná výprava, ukázky netradičního výcviku koní, ochutnávky lokálních delikates, prohlídky hradu a řada dalších zábavných aktivit pro děti a dospělé.

   

   

   

  více
 • Divadelní tip: 100. repríza Krasavic Interkontinentálních – Arte et Marte s Marthou Issovou a Annou Polívkovou v La Fabrice

  Martha Issová a Anna Polívková 14. října vstoupí na jeviště holešovické La Fabriky, aby rozehrály klaunské duo o přátelství Krasavice Interkontinentální - Arte et Marte.  

  více
 • Přípravy 2. ročníku největší konference o výživových trendech jsou v plném proudu!!!

  Těšte se na ještě větší počet nejkvalitnějších odborníku na výživu, příběhy známých osobností a skvělé super zdravé občerstvení, které je součástí ceny vstupenky!

  Na konci listopadu proběhne již druhý ročník největší české konference zaměřené na současné trendy ve výživě - FOOD21. Celkem 500 návštěvníků si bude moci poslechnout přednášky předních českých odborníků o současných trendech a nejnovějších poznatcích z oblasti výživy, psychologie stravování a nastavení tzv. personalizované výživy pro optimální fungování jak těla, tak "duše". Akce se zúčastní také několik známých osobností, které budou hovořit o tom, proč se rozhodly k životní změně směrem ke zdravému stravování. Na místě mohou účastníci ochutnat celou řadu pokrmů, splňujících vysoké nároky současného "zdravého životního stylu". Moderátorem konference bude opět moderátor JAN TUNA.


   

  více
 • Divadlo ABC ožije songy zlatých šedesátých let pod taktovkou nejmladšího českého bigbandového kapelníka Petra Soviče

  Vystoupí zde Eva Pilarová, Ilona Csáková, Karel Štědrý, Martin Chodúr a další interpreti.

  Songy takzvaných zlatých let šedesátých v podání Evy Pilarové, Ilony Csákové, Martina Chodúra či Karla Štědrého ožije pražské Divadlo ABC ve čtvrtek 6. listopadu v 19 hodin. Hudebním představením nazvaným Zlatá léta šedesátá zde oslaví nejmladší zpívající bigbandový kapelník Petr Sovič pět let existence svého orchestru Golden Big Band Prague. Koncert nabídne program složený z českých a slovenských písní šedesátých let minulého století, jako například Tak abyste to věděla, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Tam za vodou v rákosí, Lady Karneval nebo Co je to láska a bude zároveň i vzpomínkou na slavné české textaře Zdeňka Borovce, Jiřího Štaidla, Jiřího Suchého nebo Zdeňka Rytíře. Součástí koncertu bude i křest prvního singlu zpěváka Petra Soviče a jeho Golden Big Band Prague s názvem Gramofon, který pokřtí zpěvačka Eva Pilarová.

  více
 • Designér a šperkař Hanuš Lamr uvádí kolekci Folklor

  Designér a tvůrce osobitých šperků Hanuš Lamr (1976) je absolventem Ateliéru sochařství kovu a šperku pod vedením V. K. Nováka na pražské VŠUP. Absolvoval profesní stáže v Izraeli a v Německu, v současnosti žije a tvoří v Praze. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách soukromých sběratelů i kulturních institucí, např. v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. V roce 2011 byl osloven Ministerstvem zahraničních věcí ČR a vytvořil speciální brož pro Madeleine Albright. V roce 2014 představil Lamr svou práci na prestižním veletrhu luxusních šperků a hodinářství Inhorgenta v Mnichově. 

  více
 • Soutěž Česká Miss nekončí! Česká Miss 2017 bude v úplně nové podobě

  Martin Ditmar a Eva Čerešňáková společně s dalšími investory se rozhodli zachránit soutěž Česká Miss

  Soutěž Česká Miss bude pokračovat a již ročník 2017 se představí v úplně nové podobě. Nově soutěž povedou partneři Martin Ditmar a Eva Čerešňáková, kteří se společně s dalšími investory rozhodli soutěž Česká Miss zachránit. V posledních letech totiž nejznámější česká soutěž krásy ztrácela prestiž, kterou si zaslouží a s jakou je spojena v mnoha jiných státech. Ing.Marcela Krplová a Bc.Lucie Volná byly odvolány ze statutárních orgánů společnosti a funkcí ředitelek, stejně jako Michal Škvára.


   

  více
Na začátek « 1 5 6 7 8 9 10 11 13 16 » Na konec