Ostatní

 • Průzkum: Většina Čechů novoroční předsevzetí nevydrží, v roce 2017 ho plánuje třetina, hlavně zdravotní

  Pár dní do konce roku je tradičně ve znamení novoročních předsevzetí. Zdali chtějí Češi v roce 2017 spíše zhubnout nebo vydělávat více peněz a jak jim to dlouho vydrží na jedné straně a na stravovací návyky během Vánoc na druhé straně, se zaměřil průzkum, který si nechala zpracovat síť výživových poraden NATURHOUSE.  Šetření provedla v první polovině prosince renomovaná agentura STEM/MARK, která oslovila 500 respondentů.

  více
 • Klub českých turistů chce modernizovat pěší trasy

  Klub českých turistů připravil návrh normy, která má za úkol zkvalitnit stávající pěší trasy a přivést tak občany zpět k pěší turistice. Reaguje tak na trend klesajícího počtu pěších turistů, který se projevuje i v Česku od 90. let minulého století, a stále zhoršujícího se životního stylu obyvatel. Právě pěší turistika v sobě přitom nejlépe spojuje zdravý pohyb na čerstvém vzduchu s poznáním okolní přírody a krajiny a má tudíž také významný výchovný charakter. Zároveň je vhodná opravdu pro všechny, bez ohledu na věk, tělesnou zdatnost a finanční možnosti. 

  více
 • Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví

  Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví (průvodce moderní dospívající dívky). O všem, co chci, aby věděla moje dcera. Právě o tom je novinka lékařky Jany Martincové, která se více než 20 let věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti a popularizaci medicíny. 

  více
 • LadyPraga - odhalená na dřeň

  Hrát kvalitní pop, inspirovaný průniky do jazzu, ale i rocku. Bez kytar, stavěný na výrazném vokálu, propracované rytmice a smysluplných textech v českém i anglickém jazyce. To je cíl nové hudební kapely Lady Praga, založené na sklonku minulého roku baskytaristou, skladatelem a textařem Martinem Kneslem. "Chtěli bychom zbavit hudební styl popu nálepky laciné muziky pro méně náročné posluchače. Lady Praga pro mě znamená ztělesnění myšlenek, které mi už nějakou dobu hrají v hlavě. Nyní nastal čas vypustit je ven a já věřím, že si své posluchače najdou," říká Knesl, který má za sebou angažmá např. v doprovodných kapelách Michala Penka či Bohuše Matuše. 

  více
 • Vánoce - svátky stresu? Mezinárodní studie Lidlu hledala odpoveď

  - Ženy pociťují o Vánocích více stresu než muži a přály by si větší podporu

  - Pocit stresu převládá v Německu, Velké Británii, Rakousku, Irsku i v Česku

  - V Čechách jsou Vánoce stresující téměř pro 70 % dotázaných žen

  Kdo má v rodinách na starosti vánoční přípravy a jak stresující je toto období? Odpověď hledala mezinárodní studie, již si objednal Lidl. Společnost Nielsen oslovila 20.800 respondentů ve 25 evropských zemích a v USA. V ČR odpovídalo 600 osob.

  více
 • Emma Smetana otevře vánoční benefiční bazar. Prodávat budou manželé Klusovi, Ruppert i Třeštíková. Strýcová věnuje svou raketu.

  Moderátorka a zpěvačka Emma Smetana pořádá v sobotu 3. prosince od 13 hodin tradiční předvánoční charitativní bazar. Letos poprvé se neuskuteční v pražském Karlíně, ale v budově Divadelní akademie múzických umění v Karlově ulici.

  Do osmého benefičního bazaru se zapojí rekordních 30 osobností jako již zaběhlí Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Jiří Menzel, Jiří Mádl, Daniela Písařovicová, David Kraus nebo Adam Mišík či nově například Barbora Strýcová, Michal Hrůza, Yemi, Thom Artway, Vladivojna La Chia, frontman hip-hopové skupiny Prago Union Kato nebo Sandra Nováková.

  více
 • Malebné didgeridoo Ondřeje Smeykala

  Předvánoční koncert Ondřeje Smeykala, jednoho z nejlepších hráčů na didgeridoo na světě, se bude konat v pátek 9. prosince 2016 v Betlémské kapli. 

  více
 • Průměrná česká domácnost vytřídí 170 kilogramů elektrozařízení. Ušetří tím tolik CO2 jako při cestě z Prahy na Jadran

  Téměř 170 kilogramů vysloužilých elektrozařízení vytřídí průměrná domácnost v České republice při větším úklidu rodinného domu. Nejčastěji se Češi zbavují velkých domácích spotřebičů o průměrné hmotnosti 60 kilogramů, jako je lednička, pračka nebo sporák. Vyplývá to ze statistik projektu Buď líný zaměřující se na odběr vyřazených elektrospotřebičů přímo z domácností. Recyklací průměrného svozu lze ušetřit až 114 kilogramů oxidu uhličitého, čemuž odpovídá více než sedmisetkilometrová cesta automobilem s motorem o menším objemu.

   

   

  více
 • Opilý šofér na sebe upozornil stáním na přechodu pro chodce

  Dalšího opilce za volantem odhalili v neděli večer strážníci z Prahy 15. Za volant sedl s téměř dvěma promile. 

  více
 • Žena si prý dala jen pár panáků vodky. Nadýchala téměř tři promile

  Žena ležící na chodníku upoutala pozornost kolemjdoucích v pondělí večer. Přivolaní strážníci zjistili, že je žena silně opilá. Nadýchala skoro tři promile. 

  více
 • Dotace na kompostování i pro bytové domy a sídliště

  Do 30. 11. 2016 můžete podat žádost o dotaci ve výši 85% na nákup kompostérů. Bezpečně a snadno lze kompostovat i v bytových domech a na sídlištích, kompostéry SIVA, JORA a JERY jsou pro tento účel navržené. 

  více
 • Pánská záležitost, všechno, co vás baví, na dosah ruky

  Zveme vás na událost, na kterou nemusíte, ale chcete. Den, kdy nebudete muset nic a všichni tu budou pro vás. Zveme vás na Pánskou záležitost! V krásné historické budově Novoměstské radnice vytvoříme v sobotu 12. listopadu jedinečný prostor a čas výhradně pro muže.

   

   

  více
Na začátek « 1 3 4 5 6 7 8 9 10 13 15 » Na konec