Ostatní

 • Klient má při krachu cestovní kanceláře nárok na vrácení plné částky

  Při úpadku cestovní kanceláře mají její klienti nárok na vrácení plné částky, pokud se zaplaceného zájezdu ještě nezúčastnili. Částečně kompenzováni by měli být i ti, kteří byli z důvodu krachu cestovní kanceláře nuceni zájezd předčasně ukončit. Jejich nárok vyplývá ze zákona, a to i v případě, že cestovní kancelář měla pojištění pro případ úpadku s nízkým limitem pojistného plnění. Platí to také pro nedávný úpadek CK Azur Reizen a Maxi Reisen. Pojištění se však nevztahuje na všechny nároky. 

  více
 • Výpověď dohodou neexistuje, ročně ji i přesto podepíší stovky zaměstnanců

  Paní Radka stejně jako stovky dalších zaměstnanců v Česku uvěřila svému zaměstnavateli a podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru, i když s ukončením v žádném případě nesouhlasila. Připravila se tím o odstupné i další výhody 

  více
 • 3. Mezinárodní Job Days pro zdravotnický a pečovatelský personál

  3. Mezinárodní Job Days pro zdravotnický a pečovatelský personál, které se konají pod jednou střechou současně s 9. Mezinárodními Job Days lékařství a zdraví ve dnech 20.-21.10.2017, se již nezadržitelně blíží. 

  více
 • Dny pro duševní zdraví v Kosmonosech

  Ve dnech 12. až 14.9. 2017 proběhne v Psychiatrické nemocnici v Kosmonosech akce Dny pro duševní zdraví. 

  více
 • Nové prostory a nová expozice Muzea komunismu

  Muzeum komunismu v nových prostorách a s novou koncepcí expozice bude slavnostně otevřeno panem Jiřím Stránským dne 21. srpna 2017 v 17 hodin.

  Pro novináře budou prostory zpřístupněny od 16 hodin.

  Přesně 49 let od vpádu okupačních vojsk do Československa bude slavnostně otevřena na náměstí Republiky (V Celnici 4) nová stálá expozice Muzea komunismu. Ta navazuje na úspěch Muzea komunismu, které bylo v pražské ulici Na Příkopě téměř 17 let (od roku 2001).

   

   

  více
 • Proběhl poslední charitativní turnaj s Klárou Spilkovou

  Ve středu 9.8. proběhl v Loreta Golf Club Pyšely poslední turnaj letošního charitativního Lymfom Help Golf Tour s Klárou Spilkovou. Tour se zakončila se skvělým výtěžkem, který poputuje na účet spolku Lymfom Help. Spolek tyto finanční prostředky využije na projekt "Zpátky ve hře", určený pacientům, kteří se poprali s maligním lymfomem a nyní je čeká návrat zpět do normálního života.

  více
 • 91 procent lidí s lupénkou v ČR čelí ponižování a diskriminaci

  Na 84 procent lidí s psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 procent. Vyplývá to z celosvětového průzkumu, který uskutečnila výzkumná společnost GFK. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných lupénkou z 31 zemí světa, včetně 103 pacientů z České republiky. Podle průzkumu téměř polovina nemocných musí čelit nepříjemným dotazům, zda jsou nakažliví. Až 17 procent lidí s psoriázou se setkává s odmítnutím při návštěvě kadeřníka, kosmetiky nebo při nákupu v obchodě. 

  více
 • Švédský herec Stellan Skarsgård natáčel v Čechách. Do svého chystaného filmu Nabarvené ptáče ho získal režisér Václav Marhoul

  Režisér Václav Marhoul začal o víkendu natáčet již třetí fázi filmu Nabarvené ptáče podle adaptace světového bestselleru Jerzyho Kosińského.

  Ten vypráví příběh židovského chlapce, který se za druhé světové války musí vypořádat s krutostí okolního světa. Na dva natáčecí dny pro něj získal i švédského charismatického herce Stellana Skarsgårda, který má na kontě více než 100 filmových rolí, mj. Dobrý Will Hunting, Prolomit vlny, Tanec v temnotách, Piráti z Karibiku, Mamma Mia!, Andělé a démoni, Melancholia a další.

  více
 • Ošetření chodidel v AVA Spa inspirované slavným návrhářem bot Manolo Blahnikem

  Zasloužené hýčkání nohou po dlouhém dni stráveném na vysokých podpatcích

  PRAHA, 24. července 2017 - AVA Spa v hotelu Four Seasons Hotel Prague představuje v rámci svého hotelového partnerství výstavy Manolo Blahnika ošetření zaměřené na péči o chodidla. Je poctou Manolu Blahnikovi, hvězdnému světovému návrháři bot s českými kořeny, který osobně představí vybrané poklady své dílny během výstavy v Kampa muzeu v Praze. 

   

   

  více
 • KULTURNÍ TIP: Osud Emmy Destinnové odkrývá inscenace Commedia finita v podání Indigo Company – tentokrát na hradě Křivoklát

  KDY: 13. 7. 2017, 20.00

  KDE: hrad Křivoklát, II. nádvoří

  Ve čtvrtek 13. 7. hrad Křivoklát opět ožije divadlem - od 20.00 se na II. nádvoří hraje představení o jedné z našich nejslavnějších operních pěvkyň, Emmě Destinové, s názvem Commedia finita v podání divadelní společnosti Indigo Company v režii Jaroslava Gillara a s herečkou Janou Trojanovou v hlavní roli.

  více
 • Prázdninový tip z Klášterů Český Krumlov: Hudba, pohádky, řemeslné dílny, výstavy v příjemném prostředí historických klášterů

  Kláštery Český Krumlov nabízejí atraktivní zážitky po celý rok, ovšem během horkých letních dnů k návštěvě navíc láká zdejší příjemný stín a chladivé klima ve starobylých zdech.  Od začátku července budou kláštery hostit Lyrové symposium, jehož hosté, dva špičkoví němečtí hráči na lyru Wolfgang Friebe, Thomas Leins a britský herec Duncan Mackintosh, předvedou své umění 6. července od 19:30 ve speciálním Recitálu. Závěrečný koncert účastníků druhého ročníku Lyrového symposia rozezní libými tóny Velký sál bývalého kláštera klarisek 8. července od 19:00. Ars Musika, instrumentální a vokální hudební těleso studentů belgické hudební školy, návštěvníkům zahraje a zazpívá 6. července od 15:00 na Nádvoří klarisek.

  více
 • Chcete dostat muže k doktorovi? Přesvědčte o tom jeho ženu

  Nechci si připadat jako hypochondr. Na běhání po doktorech nemám čas. To jsou jen některé z výmluv, které používají čeští muži, když se jim nechce na preventivní prohlídku.

  Podle průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Sanofi, chodí na pravidelná preventivní vyšetření jen asi pět procent českých mužů. Ostatní na to "kašlou".

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 9 13 16 » Na konec