Ostatní

 • V Kobylisích se po ulici toulala krajta

  V pondělí přijali pracovníci odchytové služby Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha oznámení, že ve Famfulíkově ulici v Kobylisích se plazí had. Pracovníci odchytu na místě nalezli asi metr dlouhou krajtu královskou. Zvíře bylo následně převezeno do útulku v Dolních Měcholupech, kde čeká na svého majitele. 

  více
 • Padělků průmyslového zboží přibývá. Důvodem jsou nízké ceny a rozvoj online prodeje

  Padělky průmyslového zboží se v posledních letech objevují na trhu stále více. Zatímco dříve se nelegální výrobci zaměřovali zejména na sortiment oblečení, módních doplňků, bot nebo kabelek, v posledních několika letech kopírují například ložiska, ale také automobilové součástky či dokonce náhradní díly k traktorům. Padělatelům nahrává především neustále se rozvíjející internetové obchodování, které poskytuje velkou míru anonymity.

   

   

  více
 • Koně strážníků dostali přes jednu tunu starého pečiva od dětí z Prahy 4

  Přes jednu tunu starého pečiva nasbíraly děti z mateřských a základních škol v Praze 4. Pečivo sbíraly pro koně, kteří společně s pražskými strážníky dohlížejí na bezpečnost v metropoli. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 mateřských a základních škol. Vítězové obdrželi od pořadatele soutěže finanční odměnu, od městské policie pak drobné upomínkové předměty.

   

   

  více
 • Festival Hrady CZ oznamuje kompletní program s hlavní hvězdou kapelou Kabát, poslední zvýhodněné lístky do konce května

  Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, oznamuje kompletní program. Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu. Dále zde vystoupí kapely Monkey Business, Pražský výběr, Mandrage, No Name či Divokej Bill a představí se zpěvák

  Xindl X či rappeři Rytmus a Vladimir 518 ve společném hodinovém setu sestaveném exkluzivně pro festival Hrady CZ. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do 31. května zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

   

   

  více
 • Návrh na udělení čestného občanství hl. m. Prahy čtyřem osobnostem

  Rada hl. m. Prahy dne 24. května souhlasila s návrhem na udělení čestného občanství hlavního města Prahy čtyřem významným osobnostem, které svůj profesní i osobní život spojily s Prahou. Jde o Kamilu Moučkovou, Ivana Klímu, Jiřího Suchého a Olbrama Zoubka. S návrhem ještě musí souhlasit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.


  Udělení čestného občanství hl. m. Prahy paní Kamile Moučkové je oceněním veřejně vyjádřeného občanského postoje v souvislosti s okupací Československa dne 21. srpna 1968 a zvláštním projevem úcty a oceněním uměleckého přínosu a zásluh o rozvoj rozhlasového a televizního vysílání. Kamila Moučková byla první hlasatelkou nově vzniklých Televizních novin, jež se začaly vysílat od 1. ledna 1957. Během Pražského jara a při následném obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy se zapojila do protiokupačního vysílání televize i rozhlasu. V roce 1970 byla z Československé televize propuštěna, angažovala se v disentu a stala se jednou z prvních signatářek Charty 77. Po pádu komunistického režimu se Kamila Moučková vrátila zpět na televizní obrazovky a spolupracovala také s dalšími médii, především s Rádiem Svobodná Evropa. V současné době je stále aktivní, píše knížky a jezdí na besedy. 

  více
 • Experti varují: Papír se v přírodě rozkládá čtyři měsíce, plasty sto let, baterie nikdy. Řešením je recyklace

  Zatímco ohryzek od jablka se v přírodě rozloží už za dva týdny a papírový pytlík za čtyři měsíce, plastový kelímek se může rozkládat až sto let. Některé druhy odpadu, jako například baterie nebo sklo, jsou navíc téměř nerozložitelné a pro přírodu toxické. Zbytečnému hromadění odpadu lze přitom předejít správnou recyklací a opětovným využitím materiálů. Z ohryzku se tak může stát hnojivo, z baterií například stavební ocel. 

   

   

  více
 • Co se dá dovézt z cest

  Muž z Prahy 5 zavolal do Útulku pro opuštěná zvířata pražské městské policie, že se jeho dcera právě vrátila z dovolené v Indonésii a našla v batohu štíra. 

  více
 • Na Den dětí za sportovními legendami do OC Quadrio

  Na Den dětí ve středu 1. června se piazza před OC Quadrio promění v jedno velké sportoviště. Mezi 12. a 19. hodinou čeká všechny malé i velké nadšence spousta zábavy s českými sportovci. Připravena jsou tři sportovní stanoviště, na kterých si děti vyzkouší trénink pod vedením profesionálních trenérů a zhlédnou exhibiční zápasy s celebritami. Na programu je celá řada soutěžních disciplín, ve kterých bude možné poměřit síly s vrstevníky i idoly ze světa sportu. Na pódiu se v průběhu dne představí vybraní sportovci.

   

   

  více
 • Knižní novinka: Fit za 15 minut denně – první kniha fitness ikony Zuzky Light

  „Dejte mi 15 minut, a já vám dám tělo jedna báseň!" vzkazuje proslulá fitness trenérka Zuzka Light všem čtenářům a čtenářkám. A přidává ucelený cvičební a jídelní program na 30 dní, doplněný užitečnými radami a tipy, jak dosáhnout vysněné postavy. Fit za 15 minut denně - první knihu české rodačky, která se proslavila po celém světě svými krátkými a extrémně účinnými cvičebními videi na YouTube, vydává Ikar.

   

   

  více
 • Letištní expres AE pojede v sezoně každých 10 minut

  Podobně jako v loňském roce je od počátku května 2016 na základě dohody s Českými dráhami rozšířen provoz autobusové linky Airport Express (AE), která spojuje pražské hlavní nádraží s letištěm Václava Havla v Ruzyni. Přes den budou opět zkráceny intervaly této expresní linky z 30 na 15 minut.

  S ohledem na stále rostoucí počet cestujících i tržeb z jízdného na této lince však nasadí Dopravní podnik hl. m. Prahy od června do září ještě více autobusů. Od 1. 6. 2016 bude během dopoledního období cca do 14:00 zkrácen interval z 15 dokonce na 10 minut. Na linku tak bude nasazeno až 12 autobusů.

   

   

  více
 • Nízkoprahový klub Beztíže v Praze 2 se okamžitě zařadil mezi nejúspěšnější v republice

  Raketový start má za sebou nový nuselský nízkoprahový klub pro děti a mládež Beztíže², který byl z iniciativy místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija otevřen 30. září 2015 v Jaromírově 63. Během prvního půlroku své existence opakovaně pomohl téměř stovce dětí ve věku od 11 do 18 let a nyní si vydobyl i odborné uznání. V kategorii Skokan roku se probojoval mezi tři finalisty Časované boty, celorepublikové soutěže České asociace Streetwork o nejlepší nízkoprahovou a terénní sociální službu. Slavnostní vyhlášení vítězů se konalo 21. dubna 2016.

   

   

  více
 • Sedmnáctiletá dívka se sama nahlásila strážníkům, že utekla z výchovného ústavu

  Kolem půl desáté večer kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru stanici metra Zličín. Zde k nim přistoupila neznámá dívka a sdělila jim, že utekla z výchovného ústavu v Jižních Čechách. 

  více
Na začátek « 1 5 9 11 12 13 14 15 16 » Na konec