Ostatní

 • IKEA stahuje z prodeje čokolády CHOKLAD MÖRK

  IKEA informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro IKEA nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi daty spotřeby. Tyto čokolády však může zcela bezpečně konzumovat každý, kdo netrpí alergií na mléko ani na lískové ořechy. 

  více
 • Palmový olej – víte o něm všechno?

  Palmový olej je klíčovou surovinou v potravinářském a kosmetickém průmyslu, najdeme ho v krmivech i biopalivech, v Asii je používán na vaření stejně jako u nás olej řepkový či slunečnicový. Je možné ho nahradit? Co by to pro nás znamenalo? 

  více
 • Mobilní aplikace "KZP na cesty" - praktický průvodce pro lékařské ošetření v Evropě

  Kancelář zdravotního pojištění (KZP), zastupující český systém veřejného zdravotního pojištění ve vztahu k zahraničí, vytvořila mobilní aplikaci „KZP na cesty"určenou zejména pro turisty cestující do států EU, EHP, Švýcarska, Černé Hory, Makedonie, Srbska a Turecka. Aplikace poradí, jak s Evropským průkazem zdravotního pojištění (EHIC) získat zdravotní péči v Evropě, jak najít v konkrétní zemi nejbližší zdravotnické zařízení, jaká spoluúčast se platí u zahraničního lékaře nebo na koho se obrátit v případě nouze. 

  více
 • Srdcem ráj - Výstava umělkyně Aleny Kupčíkové

  22. června - 27. srpna 2016

  Galerie Crears, Nábřeží Dukelských hrdinů 442, Rožnov p. Radhoštěm

  Vernisáž 22. června od 17 hodin

  hudebně uvede Chris Coleman

  Naleznete svým srdcem ráj v umění? Je možné naleznout bod G?

  Chcete být součástí uměleckého díla tím, že darujete kus svého pubického ochlupení??

   

   

  více
 • Další případy koťat pohozených v kontejneru

  Po sobotním otřesném případu, kdy někdo vyhodil deset koťat v zauzlovaných igelitových taškách do kontejneru na plast, zaznamenali pracovníci útulku další dva případy opuštěných koťat. Ty někdo „pro změnu" pohodil u kontejnerů. 

  více
 • Žáci z celé republiky se utkali v národním kole lesnické soutěže Mladí lidé v evropských lesích

  Žáci základních škol a studenti středních škol z celé republiky se 14. a 15. června 2016 utkali v národním kole 6. ročníku mezinárodní lesnické soutěže Mladí lidé v evropských lesích (Young People In European Forests - YPEF), které uspořádala Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze (FLD ČZU). 15 tříčlenných soutěžních družstev, která se probojovala od místních přes regionální kola, se utkalo v Kostelci nad Černými lesy v teoretických i praktických znalostech o lese a evropském i českém lesnictví. 

  více
 • Hudební léto Kuks 2016

  Od 25. června do 20. srpna 2016 se bude konat 7. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks. Na pěti sobotních koncertech konaných v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu od 18:00 hodin se představí řada špičkových interpretů - německý trumpetista Otto Sauter (člen souboru Ten of the Best - jeden z deseti nejlepších trumpetistů na světě), německý basbarytonista a laureát bachovské soutěže v Lipsku Markus Flaig, klarinetistka Ludmila Peterková, barytonista Ivan Kusnjer, ale i soubory Bennewitz Quartet, Musica Florea či Martinů Voices. Vedle novodobé premiéry skladby Haydnova žáka Blažeje Smrčka z kukského archivu zazní i světová premiéra skladby pedagoga University of York v Anglii Thomase Simaku. Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury Daniel Herman, kardinál Dominik Duka a šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. 

  více
 • Invia přijímá stovky pracovníků, desítky míst má ještě volných

  Největší tuzemský internetový prodejce dovolených Invia před letní sezonou přijme stovky nových zaměstnanců. Společnost už s nábory začala, desítky míst jsou však ještě volných. Cestovní agentura obsazuje pozice na svých pracovištích v Praze, Brně, Ostravě a slovenské Bratislavě. Zájemcům se tak otevírá nová možnost rozvoje kariéry v atraktivní oblasti cestovního ruchu. 

  více
 • Vysloužilé elektro nelze v Česku odevzdat do všech výkupen. Prioritou je materiálové využití odpadu

  V třídění odpadu, zejména obalů, patří Češi k nejzpůsobilejším národům EU. I přesto se český národ ztrácí v pravidlech, která nastavují specializované nakládání s elektroodpady a bateriemi. Zatímco ještě v roce 2014 mohli lidé odnést elektrospotřebiče do jakékoliv výkupny, nyní mohou vysloužilé elektro přijímat jen ty výkupny, které mají zřízeno místo zpětného odběru elektrozařízení. V opačném případě nakládají s daným elektroodpadem nelegálně. 

  více
 • I tatínkové mají svůj den

  Den otců již není opomíjen tak jako kdysi a našel si své místo nejen v kalendářích, ale i na zámku Loučeň. Již pošesté se tu v neděli 19. června uskuteční zábavný program pro všechny tatínky a to i ve spolupráci s millaminis s.r.o., českou společností vyrábějící pěnové stavebnice pro nejmenší děti. Ta si pro všechny hravé taťky připravila speciální soutěžní disciplínu. 

  více
 • Přijďte podpořit závodníky charitativního běhu – Běh pro Thomayerku

  TPA Horwath ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí pořádá 14. června od 18:00 hod první ročník charitativního běhu - Běh pro Thomayerku. Trasa závodu povede areálem Thomayerovy nemocnice a běhu se zúčastní zaměstnanci společnosti TPA Horwath, Thomayerovy nemocnice a IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny), jejich rodinní příslušníci a přátelé. Výtěžek ze startovného bude věnován na projekty Dobrovolnického centra Lékořice, které v Thomayerově nemocnici působí. Tím tato dobročinná sportovní akce podpoří pacienty, kteří ze zdravotních důvodů sportovat nemohou. Běžci si mohou vybrat kratší trasu dlouhou 4,2 km, delší trasu na 8,4 km nebo štafetový běh pro čtyřčlenné týmy na trase 4x 2,1 km. 

  více
 • Poslední premiéra sezony v Divadle Na zábradlí: Óm jako Oblomov

  Aktuální sezóna v Divadle Na zábradlí vyvrcholí premiérou hry dramatizace románu Ivana Alexandroviče Gončarova v režii Jana Friče, kterou její autor Martin Františák nazval Óm jako Oblomov. Coby Oblomov na jeviště vstoupí Jiří Vyorálek, spolu s ním v dalších rolích Ivan Lupták, Leoš Noha, Magdaléna Sidonová, Petr Čtvrtníček, Natália Drabiščáková, Johana Matoušková, Petr Vančura a Ivan Voříšek. Premiéra je na programu 11. a 12. června, reprízy následují 13., 15. a 16. června. 

  více
Na začátek « 1 4 7 9 10 11 12 13 14 15 » Na konec