Ostatní

 • Srdcem ráj - Výstava umělkyně Aleny Kupčíkové

  22. června - 27. srpna 2016

  Galerie Crears, Nábřeží Dukelských hrdinů 442, Rožnov p. Radhoštěm

  Vernisáž 22. června od 17 hodin

  hudebně uvede Chris Coleman

  Naleznete svým srdcem ráj v umění? Je možné naleznout bod G?

  Chcete být součástí uměleckého díla tím, že darujete kus svého pubického ochlupení??

   

   

  více
 • Další případy koťat pohozených v kontejneru

  Po sobotním otřesném případu, kdy někdo vyhodil deset koťat v zauzlovaných igelitových taškách do kontejneru na plast, zaznamenali pracovníci útulku další dva případy opuštěných koťat. Ty někdo „pro změnu" pohodil u kontejnerů. 

  více
 • Žáci z celé republiky se utkali v národním kole lesnické soutěže Mladí lidé v evropských lesích

  Žáci základních škol a studenti středních škol z celé republiky se 14. a 15. června 2016 utkali v národním kole 6. ročníku mezinárodní lesnické soutěže Mladí lidé v evropských lesích (Young People In European Forests - YPEF), které uspořádala Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze (FLD ČZU). 15 tříčlenných soutěžních družstev, která se probojovala od místních přes regionální kola, se utkalo v Kostelci nad Černými lesy v teoretických i praktických znalostech o lese a evropském i českém lesnictví. 

  více
 • Hudební léto Kuks 2016

  Od 25. června do 20. srpna 2016 se bude konat 7. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks. Na pěti sobotních koncertech konaných v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu od 18:00 hodin se představí řada špičkových interpretů - německý trumpetista Otto Sauter (člen souboru Ten of the Best - jeden z deseti nejlepších trumpetistů na světě), německý basbarytonista a laureát bachovské soutěže v Lipsku Markus Flaig, klarinetistka Ludmila Peterková, barytonista Ivan Kusnjer, ale i soubory Bennewitz Quartet, Musica Florea či Martinů Voices. Vedle novodobé premiéry skladby Haydnova žáka Blažeje Smrčka z kukského archivu zazní i světová premiéra skladby pedagoga University of York v Anglii Thomase Simaku. Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury Daniel Herman, kardinál Dominik Duka a šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. 

  více
 • Invia přijímá stovky pracovníků, desítky míst má ještě volných

  Největší tuzemský internetový prodejce dovolených Invia před letní sezonou přijme stovky nových zaměstnanců. Společnost už s nábory začala, desítky míst jsou však ještě volných. Cestovní agentura obsazuje pozice na svých pracovištích v Praze, Brně, Ostravě a slovenské Bratislavě. Zájemcům se tak otevírá nová možnost rozvoje kariéry v atraktivní oblasti cestovního ruchu. 

  více
 • Vysloužilé elektro nelze v Česku odevzdat do všech výkupen. Prioritou je materiálové využití odpadu

  V třídění odpadu, zejména obalů, patří Češi k nejzpůsobilejším národům EU. I přesto se český národ ztrácí v pravidlech, která nastavují specializované nakládání s elektroodpady a bateriemi. Zatímco ještě v roce 2014 mohli lidé odnést elektrospotřebiče do jakékoliv výkupny, nyní mohou vysloužilé elektro přijímat jen ty výkupny, které mají zřízeno místo zpětného odběru elektrozařízení. V opačném případě nakládají s daným elektroodpadem nelegálně. 

  více
 • I tatínkové mají svůj den

  Den otců již není opomíjen tak jako kdysi a našel si své místo nejen v kalendářích, ale i na zámku Loučeň. Již pošesté se tu v neděli 19. června uskuteční zábavný program pro všechny tatínky a to i ve spolupráci s millaminis s.r.o., českou společností vyrábějící pěnové stavebnice pro nejmenší děti. Ta si pro všechny hravé taťky připravila speciální soutěžní disciplínu. 

  více
 • Přijďte podpořit závodníky charitativního běhu – Běh pro Thomayerku

  TPA Horwath ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí pořádá 14. června od 18:00 hod první ročník charitativního běhu - Běh pro Thomayerku. Trasa závodu povede areálem Thomayerovy nemocnice a běhu se zúčastní zaměstnanci společnosti TPA Horwath, Thomayerovy nemocnice a IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny), jejich rodinní příslušníci a přátelé. Výtěžek ze startovného bude věnován na projekty Dobrovolnického centra Lékořice, které v Thomayerově nemocnici působí. Tím tato dobročinná sportovní akce podpoří pacienty, kteří ze zdravotních důvodů sportovat nemohou. Běžci si mohou vybrat kratší trasu dlouhou 4,2 km, delší trasu na 8,4 km nebo štafetový běh pro čtyřčlenné týmy na trase 4x 2,1 km. 

  více
 • Poslední premiéra sezony v Divadle Na zábradlí: Óm jako Oblomov

  Aktuální sezóna v Divadle Na zábradlí vyvrcholí premiérou hry dramatizace románu Ivana Alexandroviče Gončarova v režii Jana Friče, kterou její autor Martin Františák nazval Óm jako Oblomov. Coby Oblomov na jeviště vstoupí Jiří Vyorálek, spolu s ním v dalších rolích Ivan Lupták, Leoš Noha, Magdaléna Sidonová, Petr Čtvrtníček, Natália Drabiščáková, Johana Matoušková, Petr Vančura a Ivan Voříšek. Premiéra je na programu 11. a 12. června, reprízy následují 13., 15. a 16. června. 

  více
 • Had vlezl pod kapotu automobilu

  V sobotu dopoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 4, že v ulici Otakarova se po chodníku plazí asi metrový had. Hlídka po příjezdu zjistila, že se skryl do motorového prostoru jednoho ze zaparkovaných automobilů. U vozidla byla i řidička, která z nechtěného pasažéra neměla velkou radost. Strážníci na místo přivolali kolegy z odchytové služby, kteří hada odborně odchytli a převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech. Jednalo se o nejedovatou užovku červenou, dlouhou 120 centimetrů, která není pro člověka nebezpečná. 

   

   

  více
 • Největší rodinný festival Kašpárkohraní zaplní v neděli 12. června Letenské sady hudbou, divadlem, uměním a sporty, VSTUP JE ZD

  Pražské Letenské sady budou v neděli 12. června od 12 do 19 hodin patřit dětem. Největší rodinný festival Kašpárkohraní již poosmé otevře své brány zdarma všem malým milovníkům hudby, divadla, umění a sportu. Na Kašpárkohraní zahraje k poslechu i k tanci Kašpárek v rohlíku, nejslavnější šlágry zazpívá Jaroslav Uhlíř a Jóžina z Bažin zahrají na Kašpárkohraní historicky poprvé Ivan Mládek a Banjo Band. O nevídanou podívanou se postarají akrobatické průvody na chůdách Long Vehicle Circus. Chybět nebudou klaunská představení pod taktovkou Circusu Sacra a Divadla Mimos. Jak pejsek s kočičkou hospodařili zahraje v novém podání Divadlo Tondy Novotného a bubliny všemožných tvarů a barev vyčaruje Václav Strasser, který letos pro fanoušky připojí i bublinový workshop.

   

   

   

  více
 • Světový den životního prostředí: Mobily jsou v ČR spotřebním zbožím, jejich recyklací lze spořit energii i chránit živočichy

  Mobilní telefon je nedílnou součástí životů dospělých a stále častěji i dětí. Přestože jde o nejrozšířenější druh elektroniky, který Češi mění každé dva až tři roky, pouze 5 % z nich odevzdávají k recyklaci. Ta přitom přispívá nejen k úspoře materiálů na výrobu nových přístrojů, ale díky ekologickým projektům také k ochraně některých ohrožených živočichů, například goril nížinných v Kamerunu.

   

   

  více
Na začátek « 1 4 7 9 10 11 12 13 14 15 » Na konec