Ostatní

 • Do Kutné Hory za veterány i na koncerty

  Automobilové veterány opět zamíří v srpnu do Kutné Hory

  Konec srpna si pravidelně v diáři rezervují milovníci automobilových veteránů, skvělé zábavy a výborného jídla a pití. V kouzelných kulisách středověkého města Kutná Hora se totiž o víkendu 20. - 21. srpna odehraje Srpnové hodování a VIII. Veteran Rallye Kutná Hora 2016.

   

   

  více
 • Strašilka ostruhatá postrašila obyvatele Prahy 12. Strážníci ji odchytli a předali do útulku Městské policie Praha.

  Ve čtvrtek dopoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v prostoru autobusové zastávky Družná leze po jedné z laviček nějaký větší cizokrajný pavouk. Hlídka strážníků zde zjistila, že se nejedná o pavouka, ale o strašilku ostruhatou. Strážníci si proto přivolali své kolegy z odchytové služby a strašilku jim předali. Ti ji převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech. Strašilka ostruhatá je původem z Nové Guiney a nejspíš utekla svému chovateli. 

  více
 • Překvapte své přátele na nové sociální síti MemoryPlace

  MemoryPlace.cz je webovou platformou pro společné setkávání, virtuální databází vzpomínek, umožňuje vytvářet vlastní kontaktní struktury - a to vždy na unikátním principu zasílání zhmotněných vzpomínek, snů či plánů. Většinou se jedná o moment překvapení pro autorem pozvané osoby (SMS, e-mailem nebo osobně) na vytvořenou stránku s trefně umístěným bodem s různým obsahem. 

  více
 • Nejlepší knižní novinkou na léto je příběh s několika set letou tradicí!

  Léto začíná mimořádnou akcí v řetězci Neoluxor. Na speciálních pyramidách najdete oblíbenou sérii „Soudce Ti" i její poslední přírůstek - „Tajemství čínské zahrady"! 

  více
 • Tichý dárce pomáhá

  Výtěžek z projektu Tichý dárce, který pořádá společnost Tichý svět, podpoří tlumočnické služby na podzimním festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Pátý ročník celorepublikového festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením se uskuteční od 24. 9. do 2. 10. 2016. Pro širokou veřejnost je připravena řada různorodých akcí, které vedou k setkávání slyšících, neslyšících, nedoslýchavých, ohluchlých, hluchoslepých lidí či uživatelů kochleárních implantátů. Akce jsou pro osoby se sluchovým postižením, ale i pro slyšící bezbariérové - je zajištěno tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis. 

  více
 • Lucie Vondráčková v létě vyjíždí na své unplugged turné KOUSEK ŠTĚSTÍ

  Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi léty objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu (13.000 diváků). 

  více
 • Letní sezóna v Alanyi 2016 je letos výjimečná

  Populární Alanya na jihovýchodě Turecka je multikulturní letovisko nabízející teplé Středozemní moře (až 29°C), 300 slunných dní v roce, příjemné klima i v zimě, mnoho antických památek v okolí, pohostinnost..., a proto i druhý domov pro cca 40.000 zahraničních majitelů místních nemovitostí. 

  více
 • Pavel Šporcl uctí Paganiniho v Karlově Studánce

  Sólový program POCTA PAGANINIMU uvede houslový virtuóz Pavel ŠPORCL v unikátním prostoru Hudební haly malebných lázní Karlova Studánka. 

  více
 • 22 učňů převzalo zlaté České ručičky

  Ve středu 15. června 2016 se na brněnské výstaviště sjelo 22 nejlepších učňů České republiky, aby převzali ocenění v rámci Galavečera Přehlídky Českých ručiček. Svojí účastí podpořila Přehlídku ministryně školství Kateřina Valachová spolu se Stanislavem Juránkem, senátorem Parlamentu České republiky a náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje. Z jejich rukou převzali žáci učňovských oborů zlatou plaketu Českých ručiček a čestné uznání. 

  více
 • ASFINAG: Pozor! Rozsáhlé opravy na dálnici ve Vídni od 10. července

  ASFINAG: Pozor! Na jihovýchodní tangenciální dálnici A23 ve Vídni budou od 10. července probíhat rozsáhlé opravy. Pokud můžete, tomuto místu se vyhněte a zdaleka ho objeďte 

  více
 • IKEA stahuje z prodeje čokolády CHOKLAD MÖRK

  IKEA informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro IKEA nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi daty spotřeby. Tyto čokolády však může zcela bezpečně konzumovat každý, kdo netrpí alergií na mléko ani na lískové ořechy. 

  více
 • Palmový olej – víte o něm všechno?

  Palmový olej je klíčovou surovinou v potravinářském a kosmetickém průmyslu, najdeme ho v krmivech i biopalivech, v Asii je používán na vaření stejně jako u nás olej řepkový či slunečnicový. Je možné ho nahradit? Co by to pro nás znamenalo? 

  více