Několik pomatených osob předali strážníci záchranné službě

V několika uplynulých dnech pražští strážníci zaznamenali tři případy pomatených osob. Ty nakonec skončily v rukou záchranné služby. Jeden z mužů dokonce demoloval svůj automobil.

První případ se stal v ulici Skaláků v Praze 4. Strážníci přijali oznámení, že před domem je pomatený muž, který demoluje automobil. Hlídka muže ztotožnila. Už na první pohled bylo zřejmé, že muž není duševně v pořádku. Ztrácel pojem o realitě, mluvil nesouvisle a  demoloval svůj automobil. Jako důvod uvedl, že ho chce někdo asi zabít, a do veškeré elektroniky ve vozidle mu zabudovali „štěnice" a kamery. Strážníci proto uvědomili Policii ČR a přivolali záchrannou službu. Ta muže nakonec převezla na psychiatrii.

 

Dalšího zmateného muže nalezli strážníci z Prahy 8 na základě oznámení v neděli odpoledne v ulici Thámova. Muž se strážníkům sám přihlásil s tím, že má zranění na ruce a někdo ho měl udeřit do hlavy. Zjevně opilý muž poté tvrdil, že je vlastně po operaci hlavy, pak že byl možná napaden neznámými osobami. Celou věc si nakonec převzala Policie ČR. Zmateného muže si převzala záchranná služba a převezla ho do jedné z pražských nemocnic.

 

Poslední událost zaznamenali strážníci z Prahy 5 v pondělí odpoledne. Na autobusové zastávce v pražském Radotíně se pohyboval zmatený senior. Strážníci na místě nalezli spoře oděného staříka, který hlídce tvrdil, že se nachází v Srbsku.  Ověřením jeho totožnosti, hlídka zjistila, že po něm nebylo vyhlášeno pátrání. Protože muž byl podchlazen, strážníci na místo přivolali záchrannou službu. Při další komunikaci se hlídce podařilo získat telefonní číslo na  seniorova syna. Ten uvedl, že otce od rána postrádá a informoval již o jeho zmizení policisty. Celou věc si následně převzala Policie ČR. Záchranná služba staříka nakonec převezla do nemocnice.

Publikováno 08. 02. 2017 v rubrice Krimi