Dva případy opilců za volantem řešili poslední listopadový den strážníci pražské městské policie

Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu je hazardem, se kterým se strážníci bohužel setkávají téměř během každé služby. Poslední dva případy Městská policie Praha eviduje od středy.

Prvního řidiče pod vlivem alkoholu zadržela hlídka strážníků z Prahy 1 v Jungmannově ulici. Hlídka si vozidla s proraženými pneumatikami všimla ve Vodičkově právě ve chvíli, kdy do něj nasedal zjevně opilý řidič, který se a i přes defekt kol s autem rozjel Jungmannovou ulicí. Zde se ho také podařilo strážníkům zastavit. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili více než 2‰. Pro podezření ze spáchání trestného činu dvaatřicetiletého muže předali k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR.

 

 

Druhý případ zaznamenali včera odpoledne strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 11. K opilé řidičce je dovedla pozorná obyvatelka. Ta si všimla, jak opakovaně ulicí Pod vsí projela řidička, která se jí po vystoupení z automobilu zdála opilá. Když strážníci přijeli na místo oznámení, uviděli vozidlo, které projelo zákazem vjezdu v ulici K Újezdu. Strážníci ho proto zastavili a zjistili, že žena je zjevně pod vlivem alkoholu.  Hlídce se přiznala k vypití asi 7 piv. Provedenou dechovou zkouškou jí byly naměřeny bezmála 3‰. Strážníci dvaačtyřicetiletou řidičku omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolali na místo Policii ČR. Ta si následně převzala celou věc k dalšímu opatření. 

Publikováno 05. 12. 2016 v rubrice Krimi