Další případy lidského hyenismu

Hned dva případy lidského hyenismu řešili zaměstnanci útulku pro opuštěná zvířata pražské městské policii během čtvrtečního dne. Ošetřovatelé se nyní starají o zraněného psa a dvě týraná štěňata. 

Na zraněného psa, kterého někdo přivázal ke stromu v Prokopském údolí, upozornil útulek pražské městské policie včera ve večerních hodinách náhodný kolemjdoucí. Kvůli deštivému  počasí odnesl zraněného psa k sobě domů, kde si ho následně převzali zaměstnanci odchytové služby. Rentgen odhalil sériovou zlomeninu všech záprstních kůstek. Asi čtyři měsíce starému kříženci budou potřebnou péči a lidské teplo poskytovat ošetřovatelé městské policie.

Ve spolupráci s městskou veterinární správou zaměstnanci útulku odebírali dvě týraná asi 7 týdnů stará štěňata bezdomovci, který jim během dne nezajistil dostatečnou péči. Štěňata neměla potřebný odpočinek ani dostatek potravy a tekutin. Na možné týrání zvířat upozornila městskou policii veterinární lékařka. Inspektor městské veterinární správy na místě vyhodnotil, že se skutečně jedná o týrání. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto o umístění do předběžné náhradní péče. V útulku městské policie budou štěňata umístěna do doby, než bude v dané věci rozhodnuto dále. Nyní probíhá řízení mezi správním orgánem a majitelem zvířat.

Publikováno 09. 05. 2017 v rubrice Krimi