Krimi

 • Strážníci zadrželi opilého muže, který poničil vchodové dveře

  V pondělí večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 6, že v Zikově ulici kope nějaký muž do vchodových dveří a pokouší se dostat do domu. Hlídka, která přijela na místo, kontaktovala oznamovatelku, která strážníkům sdělila přesný popis pachatele. Hlídka rovněž zjistila, že vstupní dveře mají rozbitou skleněnou výplň a dřevěné obložení. Po chvíli pátraní v okolních ulicích strážníci spatřili muže odpovídajícího popisu pachatele. Proto ho zastavili, vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a pro své jednání vysvětlení neměl. Hlídka ho proto převezla k domu, kde k činu došlo. Zde, se strážníkům přihlásili další svědci celé události. Ti pachatele rovněž bezpečně poznali. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána přivolaným policistům.  

  více
 • Strážníci dopadli muže, který se vloupal do chaty

  V sobotu krátce před druhou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie z Prahy 15 kontrolu rekreačních objektů v Praze 10 - Petrovicích. U jedné z chat si strážníci povšimli vylomeného zámku dveří. Proto se rozhodli zkontrolovat, zda se v objektu ještě nenachází pachatel vloupání. Nalezli ho v prvním patře. Jednalo se o muže bez domova, který zde přespával. Když ho strážníci probudili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení, omlouval své jednání tím, že mu venku byla zima, a proto se chtěl vyspat v posteli s polštářem a teplou peřinou. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, předali strážníci celou věc přivolaným policistům k dalšímu opatření.  

  více
 • Opilý cyklista napadl zdravotníky. Nakonec skončil na záchytce.

  Případ opilého cyklisty, který si způsobil pádem zranění v obličeji, řešili včera večer strážníci z Prahy 4. Protože mladý muž napadl záchranáře, skončil na protialkoholní záchytné stanici. 

  více
 • Strážník v době svého volna poznal celostátně hledaného muže

  V době, kdy si měl jeden z pražských strážníků užívat zaslouženého odpočinku, poznal v jednom z mužů celostátně hledanou osobu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Muže zadržel a předal kolegům ze státní policie. 

  více
 • Muž střílel z plynové pistole poblíž dětského hřiště

  Jen kousek od místa, kde návštěvníci parku Landronka oslavovali Filipojakubskou noc, muž střílel z plynové pistole. Strážnice okrskářka ho předala policistům. 

  více
 • Objasněný případ vraždy

  KRAJ - Necelý týden stačil středočeským kriminalistům k objasnění případu z mladoboleslavska 

  Dne 24. dubna v odpoledních hodinách objevil náhodný kolemjdoucí v blízkosti silnice vedoucí mezi obcemi Vinec a Bukovno v okrese Mladá Boleslav jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného muže. Věc si od počátku převzali středočeští kriminalisté. V rámci provedeného prověřování se podařilo oba muže ztotožnit, mrtvého jako českého státního příslušníka ve věku 48 let, těžce zraněného jako slovenského státního příslušníka ve věku 64 let. Provedená soudní pitva u mrtvého muže prokázala, že zemřel mimo jiné na následky bodnořezných a dalších poranění. Obdobná vážná poranění utrpěl i druhý poškozený. Vzhledem k tomu, že od poškozených nemohly být získány žádné informace k případu, bylo prováděno intenzivní prověřování s cílem zmapovat pohyb poškozených ve dnech předcházejících jejich nalezení. Takto byl natipován a ustanoven podezřelý. Tento byl následně v časných ranních hodinách dne 26. dubna 2016 středočeskými kriminalisty zadržen a téhož dne vůči němu bylo zahájeno trestní stíhání pro pokus zločinu vraždy na dvou osobách a v úmyslu získat majetkový prospěch, dílem dokonaného a dílem ve stadiu pokusu, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Následně dne 28. dubna 2016 byl tento obviněný vzat do vazby. Bylo zjištěno, že k útoku na oba poškozené nedošlo současně, ale postupně během inkriminovaného večera.

   

   

  více
Na začátek « 1 2 3 4 » Na konec