Krimi

 • Strážníci zadrželi muže podezřelého z ukradení tabletu a peněženky

  Lokalizační zařízení v tabletu navedlo hlídku strážníků pražské městské policie přímo k podezřelému muži. Ten měl zařízení i s doklady odcizit ze zaparkovaného vozidla.
  Včera dopoledne oslovil strážníky z Hlídkového útvaru před budovou ředitelství městské policie v Korunní ulici muž s tím, že mu z vozidla zaparkovaného na Kostnickém náměstí někdo odcizil tablet, peněženku s finanční hotovostí a doklady. Muž strážníkům ukázal telefon, na kterém pomocí aplikace lokalizoval odcizený tablet. Zloděj se i zařízením měl nacházet v přilehlé Chorvatské ulici. Hlídka se okradeným ihned vydala oznámení prověřit. Kolemjdoucí občané strážníky nasměrovali k nedalekému parku, kde viděli podezřelého muže, jak se schovává v křoví. Strážníci ho ztotožnili a při bezpečnostní prohlídce, zda u sebe nemá zbraň, u něj hlídka nalezla tablet i peněženku. Strážníci mladíka omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Celou věc si následně převzala hlídka Policie ČR k dalšímu šetření. 

  více
 • Agresivní řidič se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou zabývat úředníci

  Špatně parkující řidič v centru Prahy se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou nyní zabývat úředníci správního orgánu. V pátek večer prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si v křižovatce s ulicí Ve Smečkách všimli vozidla stojícího na přechodu pro chodce. Když hlídka pořizovala fotodokumentaci přestupku, na místo se dostavil řidič vozidla. Strážníci proto začali přestupek projednávat přímo na místě s ním. Muž začal být agresivní, vulgárně strážníkům nadával a pokusil se strážníka napadnout úderem pěstí. Hlídka proti němu zakročila a za použití donucovacích prostředků ho zpacifikovala. Jeho chováním se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

  více
 • Pomatený muž skočil do kolejiště metra. Nakonec skončil na psychiatrii

  Strážníci Hlídkového útvaru pronásledovali polonahého muže, který před nimi skočil ve stanici metra Luka do kolejiště. Hlídce se včas podařilo naštěstí zastavit přijíždějící soupravu a muže z kolejiště vyvést. "Pomatenec" nakonec skončil na psychiatrii.


  V sobotu večer prováděli strážníci z Hlídkového útvaru, který má na starosti dohled nad prostory a prostředky městské hromadné dopravy, kontrolní činnost ve stanici metra Luka. Tam si strážníci všimli polonahého muže, který běžel na konec nástupiště. Hlídka pojala podezření, že by muž mohl skočit pod jedoucí soupravu metra a proto ho začala pronásledovat. Mladík skutečně na konci nástupiště seskočil mezi koleje a lehl si tam. Do stanice v tu chvíli přijížděla souprava metra. Tu se naštěstí strážníkům podařilo včas zastavit. Hlídka nakonec pomateného muže z kolejiště za použití donucovacích prostředků vyvedla. Protože mladík odmítl prokázat svoji totožnosti, strážníci ho předvedli na Policii ČR. Tam byla pomatenému muži přivolána záchranná služba, která ho za asistence strážníků převezla na psychiatrii. 

  více
 • Strážníci zadrželi opilého muže, který poničil vchodové dveře

  V pondělí večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 6, že v Zikově ulici kope nějaký muž do vchodových dveří a pokouší se dostat do domu. Hlídka, která přijela na místo, kontaktovala oznamovatelku, která strážníkům sdělila přesný popis pachatele. Hlídka rovněž zjistila, že vstupní dveře mají rozbitou skleněnou výplň a dřevěné obložení. Po chvíli pátraní v okolních ulicích strážníci spatřili muže odpovídajícího popisu pachatele. Proto ho zastavili, vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a pro své jednání vysvětlení neměl. Hlídka ho proto převezla k domu, kde k činu došlo. Zde, se strážníkům přihlásili další svědci celé události. Ti pachatele rovněž bezpečně poznali. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána přivolaným policistům.  

  více
 • Strážníci dopadli muže, který se vloupal do chaty

  V sobotu krátce před druhou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie z Prahy 15 kontrolu rekreačních objektů v Praze 10 - Petrovicích. U jedné z chat si strážníci povšimli vylomeného zámku dveří. Proto se rozhodli zkontrolovat, zda se v objektu ještě nenachází pachatel vloupání. Nalezli ho v prvním patře. Jednalo se o muže bez domova, který zde přespával. Když ho strážníci probudili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení, omlouval své jednání tím, že mu venku byla zima, a proto se chtěl vyspat v posteli s polštářem a teplou peřinou. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, předali strážníci celou věc přivolaným policistům k dalšímu opatření.  

  více
 • Opilý cyklista napadl zdravotníky. Nakonec skončil na záchytce.

  Případ opilého cyklisty, který si způsobil pádem zranění v obličeji, řešili včera večer strážníci z Prahy 4. Protože mladý muž napadl záchranáře, skončil na protialkoholní záchytné stanici. 

  více
 • Strážník v době svého volna poznal celostátně hledaného muže

  V době, kdy si měl jeden z pražských strážníků užívat zaslouženého odpočinku, poznal v jednom z mužů celostátně hledanou osobu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Muže zadržel a předal kolegům ze státní policie. 

  více
 • Muž střílel z plynové pistole poblíž dětského hřiště

  Jen kousek od místa, kde návštěvníci parku Landronka oslavovali Filipojakubskou noc, muž střílel z plynové pistole. Strážnice okrskářka ho předala policistům. 

  více
 • Objasněný případ vraždy

  KRAJ - Necelý týden stačil středočeským kriminalistům k objasnění případu z mladoboleslavska 

  Dne 24. dubna v odpoledních hodinách objevil náhodný kolemjdoucí v blízkosti silnice vedoucí mezi obcemi Vinec a Bukovno v okrese Mladá Boleslav jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného muže. Věc si od počátku převzali středočeští kriminalisté. V rámci provedeného prověřování se podařilo oba muže ztotožnit, mrtvého jako českého státního příslušníka ve věku 48 let, těžce zraněného jako slovenského státního příslušníka ve věku 64 let. Provedená soudní pitva u mrtvého muže prokázala, že zemřel mimo jiné na následky bodnořezných a dalších poranění. Obdobná vážná poranění utrpěl i druhý poškozený. Vzhledem k tomu, že od poškozených nemohly být získány žádné informace k případu, bylo prováděno intenzivní prověřování s cílem zmapovat pohyb poškozených ve dnech předcházejících jejich nalezení. Takto byl natipován a ustanoven podezřelý. Tento byl následně v časných ranních hodinách dne 26. dubna 2016 středočeskými kriminalisty zadržen a téhož dne vůči němu bylo zahájeno trestní stíhání pro pokus zločinu vraždy na dvou osobách a v úmyslu získat majetkový prospěch, dílem dokonaného a dílem ve stadiu pokusu, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Následně dne 28. dubna 2016 byl tento obviněný vzat do vazby. Bylo zjištěno, že k útoku na oba poškozené nedošlo současně, ale postupně během inkriminovaného večera.

   

   

  více
Na začátek « 1 2 3 4 » Na konec