Krimi

 • Strážníci zasahovali proti zmatenému muži, který s nožem pobíhal v Modřanské rokli

  V pátek krátce před půl třetí odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že u vstupu do Modřanské rokle se pohybuje zmatený muž oblečený do nemocničního oděvu, který drží v ruce nůž a pokřikuje na kolemjdoucí. Strážníci po příjezdu spatřili muže odpovídajícího popisu. Ten seděl na zemi a měl kolem sebe rozházené své osobní věci včetně nože. Strážníci k němu přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Dezorientovaný muž si nepamatoval, že by s nožem pobíhal a po někom pokřikoval. O noži, který ležel opodál, prohlásil, že není jeho. Strážníci provedenou lustrací rovněž zjistili, že po muži pátrá Policie ČR. Proto ho předali k dalšímu opatření přivolaným policistům.  

  více
 • Opilý muž zapálil kontejner na odpad

  Podle popisu oznamovatele strážníci zadrželi muže, který zapálil kontejner na odpad. Oheň uhasili přivolaní hasiči. Případem se nyní zabývají policisté.

   

   

  více
 • Strážníci z Prahy 7 zasahovali proti muži, který si chtěl střepy z rozbité láhve podřezat žíly na rukou

  Včera odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že na Ortenově náměstí je v parku u fontány nějaký muž, který se zde sebepoškozuje. Hlídka po příjezdu na místo spatřila muže, který seděl na zemi a střepy se řezal do rukou. Hlídka ho ihned vyzvala, aby s tím přestal. Muž však na to zareagoval tak, že si přímo před zraky strážníků začal podřezávat žíly na rukou a hlídce řekl, že ho opustila přítelkyně a on už nechce dál žít. Proto k němu strážníci okamžitě přiskočili a za pomoci hmatů a chvatů ho zpacifikovali. Poté mu poskytli první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu. Zasahující lékař rozhodl o jeho převozu do jedné z pražských nemocnic. U tohoto převozu rovněž strážníci asistovali, protože byl muž velmi agresivní.  

  více
 • Rvačka na Žižkově

  Konflikt několika mužů řešili v úterý večer strážníci z Prahy na pražském Žižkově. Případem se dále zabývají policisté 

  více
 • Strážníci vypátrali dvojici osob podezřelých z vykradení osobního automobilu

  Pozorný občan si všiml ženy a muže, kteří ukradli věci ze zaparkovaného vozidla. Strážníkům se dvojici odpovídajícího popisu podařilo vypátrat a předat kolegům ze státní policie. 

  více
 • Strážník v osobním volnu zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu

  Jak se říká, čert nikdy nespí. Totéž by se dalo říct i o strážnících pražské městské policie. V sobotu v noci v osobním volnu strážník z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu. 

  více
 • Strážníci předali policistům muže a ženu podezřelé z vloupání do vozidla

  Muž byl svědkem vloupání do vlastního vozidla. K podezřelé dvojici navedl hlídku městské policie. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Opilá amazonka napadala hosty restaurace

  Hlášení o agresivní ženě, která napadá v baru hosty, přijali v sobotu v noci strážníci z Prahy 1. Když se žena pokusila napadnout i strážníky, přiložili jí služební pouta. Jejím chováním se budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu. 

  více
 • Strážníci dopadli řidiče pod vlivem drog a bez řidičáku. Prozradila ho velmi pomalá jízda a nerozsvícená světla.

  V neděli večer neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 15 vozidlo, které pomalu projíždělo Ravennskou ulicí bez rozsvícených světel. Proto se motohlídka strážníků vydala ihned za vozidlem. Poté co ho zastavili, přistoupili strážníci k řidiči a vyzvali ho k předložení všech potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž s nimi sice komunikoval, ale jeho odpovědi byly zmatené. Z jeho oblečení strážníci ucítili i zápach marihuany. Na dotaz jednoho ze strážníků, zda před jízdou nepožil nějaký alkohol nebo jinou drogu, muž odpověděl, že si vykouřil jointa marihuany a je rovněž uživatelem pervitinu. Následně provedený orientační test prokázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Strážníci rovněž zjistili, že muž nevlastní ani řidičské oprávnění. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dalšímu šetření přivolaným policistům.        

   

   

  více
 • Strážníci zadrželi v centru Prahy dva muže podezřelé z pokusu o přepadení cizince

  Volání "pomoc, policie!!!" zaslechli dnes krátce po půlnoci strážníci z Prahy 1 z Washingtonovy ulice nedaleko Hlavního nádraží.
  Hlídka ihned běžela na místo a uviděla ležícího muže, který volal o pomoc a dalšího muže, který na něm klečel. Ten, když spatřil strážníky, pokusil se z místa utéct. Muž volající o pomoc, strážníkům následně sdělil, že čekal na vlak domů a přitom usnul na lavičce. Probudili ho dva mladíci, kteří po něm chtěli peníze. Když jim je odmítl dát, napadli ho údery pěstí a kopanci. Hlídka proto podezřelého mladíka omezila na osobní svobodě a přiložila mu služební pouta. Napadený cizinec označil i druhého mladíka, který ho měl také napadnout. Hlídka ho proto přivedla na místo události a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě. Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

  více
 • Strážníci zadrželi muže podezřelého z ukradení tabletu a peněženky

  Lokalizační zařízení v tabletu navedlo hlídku strážníků pražské městské policie přímo k podezřelému muži. Ten měl zařízení i s doklady odcizit ze zaparkovaného vozidla.
  Včera dopoledne oslovil strážníky z Hlídkového útvaru před budovou ředitelství městské policie v Korunní ulici muž s tím, že mu z vozidla zaparkovaného na Kostnickém náměstí někdo odcizil tablet, peněženku s finanční hotovostí a doklady. Muž strážníkům ukázal telefon, na kterém pomocí aplikace lokalizoval odcizený tablet. Zloděj se i zařízením měl nacházet v přilehlé Chorvatské ulici. Hlídka se okradeným ihned vydala oznámení prověřit. Kolemjdoucí občané strážníky nasměrovali k nedalekému parku, kde viděli podezřelého muže, jak se schovává v křoví. Strážníci ho ztotožnili a při bezpečnostní prohlídce, zda u sebe nemá zbraň, u něj hlídka nalezla tablet i peněženku. Strážníci mladíka omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Celou věc si následně převzala hlídka Policie ČR k dalšímu šetření. 

  více
 • Agresivní řidič se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou zabývat úředníci

  Špatně parkující řidič v centru Prahy se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou nyní zabývat úředníci správního orgánu. V pátek večer prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si v křižovatce s ulicí Ve Smečkách všimli vozidla stojícího na přechodu pro chodce. Když hlídka pořizovala fotodokumentaci přestupku, na místo se dostavil řidič vozidla. Strážníci proto začali přestupek projednávat přímo na místě s ním. Muž začal být agresivní, vulgárně strážníkům nadával a pokusil se strážníka napadnout úderem pěstí. Hlídka proti němu zakročila a za použití donucovacích prostředků ho zpacifikovala. Jeho chováním se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

  více