Krimi

 • Opilý muž zapálil kontejner na odpad

  Podle popisu oznamovatele strážníci zadrželi muže, který zapálil kontejner na odpad. Oheň uhasili přivolaní hasiči. Případem se nyní zabývají policisté.

   

   

  více
 • Strážníci z Prahy 7 zasahovali proti muži, který si chtěl střepy z rozbité láhve podřezat žíly na rukou

  Včera odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že na Ortenově náměstí je v parku u fontány nějaký muž, který se zde sebepoškozuje. Hlídka po příjezdu na místo spatřila muže, který seděl na zemi a střepy se řezal do rukou. Hlídka ho ihned vyzvala, aby s tím přestal. Muž však na to zareagoval tak, že si přímo před zraky strážníků začal podřezávat žíly na rukou a hlídce řekl, že ho opustila přítelkyně a on už nechce dál žít. Proto k němu strážníci okamžitě přiskočili a za pomoci hmatů a chvatů ho zpacifikovali. Poté mu poskytli první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu. Zasahující lékař rozhodl o jeho převozu do jedné z pražských nemocnic. U tohoto převozu rovněž strážníci asistovali, protože byl muž velmi agresivní.  

  více
 • Rvačka na Žižkově

  Konflikt několika mužů řešili v úterý večer strážníci z Prahy na pražském Žižkově. Případem se dále zabývají policisté 

  více
 • Strážníci vypátrali dvojici osob podezřelých z vykradení osobního automobilu

  Pozorný občan si všiml ženy a muže, kteří ukradli věci ze zaparkovaného vozidla. Strážníkům se dvojici odpovídajícího popisu podařilo vypátrat a předat kolegům ze státní policie. 

  více
 • Strážník v osobním volnu zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu

  Jak se říká, čert nikdy nespí. Totéž by se dalo říct i o strážnících pražské městské policie. V sobotu v noci v osobním volnu strážník z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu. 

  více
 • Strážníci předali policistům muže a ženu podezřelé z vloupání do vozidla

  Muž byl svědkem vloupání do vlastního vozidla. K podezřelé dvojici navedl hlídku městské policie. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Opilá amazonka napadala hosty restaurace

  Hlášení o agresivní ženě, která napadá v baru hosty, přijali v sobotu v noci strážníci z Prahy 1. Když se žena pokusila napadnout i strážníky, přiložili jí služební pouta. Jejím chováním se budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu. 

  více
 • Strážníci dopadli řidiče pod vlivem drog a bez řidičáku. Prozradila ho velmi pomalá jízda a nerozsvícená světla.

  V neděli večer neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 15 vozidlo, které pomalu projíždělo Ravennskou ulicí bez rozsvícených světel. Proto se motohlídka strážníků vydala ihned za vozidlem. Poté co ho zastavili, přistoupili strážníci k řidiči a vyzvali ho k předložení všech potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž s nimi sice komunikoval, ale jeho odpovědi byly zmatené. Z jeho oblečení strážníci ucítili i zápach marihuany. Na dotaz jednoho ze strážníků, zda před jízdou nepožil nějaký alkohol nebo jinou drogu, muž odpověděl, že si vykouřil jointa marihuany a je rovněž uživatelem pervitinu. Následně provedený orientační test prokázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Strážníci rovněž zjistili, že muž nevlastní ani řidičské oprávnění. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dalšímu šetření přivolaným policistům.        

   

   

  více
 • Strážníci zadrželi v centru Prahy dva muže podezřelé z pokusu o přepadení cizince

  Volání "pomoc, policie!!!" zaslechli dnes krátce po půlnoci strážníci z Prahy 1 z Washingtonovy ulice nedaleko Hlavního nádraží.
  Hlídka ihned běžela na místo a uviděla ležícího muže, který volal o pomoc a dalšího muže, který na něm klečel. Ten, když spatřil strážníky, pokusil se z místa utéct. Muž volající o pomoc, strážníkům následně sdělil, že čekal na vlak domů a přitom usnul na lavičce. Probudili ho dva mladíci, kteří po něm chtěli peníze. Když jim je odmítl dát, napadli ho údery pěstí a kopanci. Hlídka proto podezřelého mladíka omezila na osobní svobodě a přiložila mu služební pouta. Napadený cizinec označil i druhého mladíka, který ho měl také napadnout. Hlídka ho proto přivedla na místo události a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě. Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

  více
 • Strážníci zadrželi muže podezřelého z ukradení tabletu a peněženky

  Lokalizační zařízení v tabletu navedlo hlídku strážníků pražské městské policie přímo k podezřelému muži. Ten měl zařízení i s doklady odcizit ze zaparkovaného vozidla.
  Včera dopoledne oslovil strážníky z Hlídkového útvaru před budovou ředitelství městské policie v Korunní ulici muž s tím, že mu z vozidla zaparkovaného na Kostnickém náměstí někdo odcizil tablet, peněženku s finanční hotovostí a doklady. Muž strážníkům ukázal telefon, na kterém pomocí aplikace lokalizoval odcizený tablet. Zloděj se i zařízením měl nacházet v přilehlé Chorvatské ulici. Hlídka se okradeným ihned vydala oznámení prověřit. Kolemjdoucí občané strážníky nasměrovali k nedalekému parku, kde viděli podezřelého muže, jak se schovává v křoví. Strážníci ho ztotožnili a při bezpečnostní prohlídce, zda u sebe nemá zbraň, u něj hlídka nalezla tablet i peněženku. Strážníci mladíka omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Celou věc si následně převzala hlídka Policie ČR k dalšímu šetření. 

  více
 • Agresivní řidič se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou zabývat úředníci

  Špatně parkující řidič v centru Prahy se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou nyní zabývat úředníci správního orgánu. V pátek večer prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si v křižovatce s ulicí Ve Smečkách všimli vozidla stojícího na přechodu pro chodce. Když hlídka pořizovala fotodokumentaci přestupku, na místo se dostavil řidič vozidla. Strážníci proto začali přestupek projednávat přímo na místě s ním. Muž začal být agresivní, vulgárně strážníkům nadával a pokusil se strážníka napadnout úderem pěstí. Hlídka proti němu zakročila a za použití donucovacích prostředků ho zpacifikovala. Jeho chováním se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

  více
 • Pomatený muž skočil do kolejiště metra. Nakonec skončil na psychiatrii

  Strážníci Hlídkového útvaru pronásledovali polonahého muže, který před nimi skočil ve stanici metra Luka do kolejiště. Hlídce se včas podařilo naštěstí zastavit přijíždějící soupravu a muže z kolejiště vyvést. "Pomatenec" nakonec skončil na psychiatrii.


  V sobotu večer prováděli strážníci z Hlídkového útvaru, který má na starosti dohled nad prostory a prostředky městské hromadné dopravy, kontrolní činnost ve stanici metra Luka. Tam si strážníci všimli polonahého muže, který běžel na konec nástupiště. Hlídka pojala podezření, že by muž mohl skočit pod jedoucí soupravu metra a proto ho začala pronásledovat. Mladík skutečně na konci nástupiště seskočil mezi koleje a lehl si tam. Do stanice v tu chvíli přijížděla souprava metra. Tu se naštěstí strážníkům podařilo včas zastavit. Hlídka nakonec pomateného muže z kolejiště za použití donucovacích prostředků vyvedla. Protože mladík odmítl prokázat svoji totožnosti, strážníci ho předvedli na Policii ČR. Tam byla pomatenému muži přivolána záchranná služba, která ho za asistence strážníků převezla na psychiatrii. 

  více