Krimi

 • Strážníci předali policistům pachatelku, která se pokusila odcizit z prodejny 74 zubních past

  V neděli dopoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 4, že v jednom ze supermarketů v ulici V Štíhlách zadržel pracovník bezpečnostní služby ženu, která se pokusila odcizit 74 zubních past. Ty chtěla „nepozorovaně" provézt v tašce, kterou si dala do nákupního vozíku. Hlídka po příjezdu kontaktovala vedoucího prodejny, který byl oznamovatelem, a ten jim označil ženu, která se pokusila zboží za bezmála 7 400 Kč odcizit. Hlídka k ní přistoupila a vyzvala ji k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Pro své jednání však žena rozumné vysvětlení neměla. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána k dalšímu řešení přivolaným policistům.   

  více
 • Opilý muž se střelnou zbraní za opaskem a taškou plnou marihuany. Takového pachatele dopadli strážníci z Prahy 2 a předali ho p

  V úterý ráno bylo oznámeno na tísňovou linku 156, že Polskou ulicí prochází nějaký muž, který je evidentně opilý, protože vždy po chvíli upadne na zem nebo na nějaký zaparkovaný automobil. Hlídka strážníků po příjezdu spatřila muže odpovídajícího popisu, který se zrovna o jedno ze zaparkovaných vozidel opíral. Strážníci k muži přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž nebyl schopen srozumitelně hovořit a jen stěží stál na nohou. Jeden ze strážníků si povšiml, že muž má na opasku za zády v pouzdru zasunutou střelnou zbraň. Proto mu ji strážníci po marných výzvách museli sami odebrat. To však nebylo všechno. Když chtěl muž strážníkům předložit průkaz totožnosti, sáhl do tašky, kterou měl v ruce. Ta mu spadla na zem a z ní vypadly kromě dokladů i krabičky, ve kterých byly sáčky se sušinou nápadně se podobající marihuaně. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. 

  více
 • Strážníci zasahovali proti zmatenému muži, který s nožem pobíhal v Modřanské rokli

  V pátek krátce před půl třetí odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že u vstupu do Modřanské rokle se pohybuje zmatený muž oblečený do nemocničního oděvu, který drží v ruce nůž a pokřikuje na kolemjdoucí. Strážníci po příjezdu spatřili muže odpovídajícího popisu. Ten seděl na zemi a měl kolem sebe rozházené své osobní věci včetně nože. Strážníci k němu přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Dezorientovaný muž si nepamatoval, že by s nožem pobíhal a po někom pokřikoval. O noži, který ležel opodál, prohlásil, že není jeho. Strážníci provedenou lustrací rovněž zjistili, že po muži pátrá Policie ČR. Proto ho předali k dalšímu opatření přivolaným policistům.  

  více
 • Opilý muž zapálil kontejner na odpad

  Podle popisu oznamovatele strážníci zadrželi muže, který zapálil kontejner na odpad. Oheň uhasili přivolaní hasiči. Případem se nyní zabývají policisté.

   

   

  více
 • Strážníci z Prahy 7 zasahovali proti muži, který si chtěl střepy z rozbité láhve podřezat žíly na rukou

  Včera odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že na Ortenově náměstí je v parku u fontány nějaký muž, který se zde sebepoškozuje. Hlídka po příjezdu na místo spatřila muže, který seděl na zemi a střepy se řezal do rukou. Hlídka ho ihned vyzvala, aby s tím přestal. Muž však na to zareagoval tak, že si přímo před zraky strážníků začal podřezávat žíly na rukou a hlídce řekl, že ho opustila přítelkyně a on už nechce dál žít. Proto k němu strážníci okamžitě přiskočili a za pomoci hmatů a chvatů ho zpacifikovali. Poté mu poskytli první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu. Zasahující lékař rozhodl o jeho převozu do jedné z pražských nemocnic. U tohoto převozu rovněž strážníci asistovali, protože byl muž velmi agresivní.  

  více
 • Rvačka na Žižkově

  Konflikt několika mužů řešili v úterý večer strážníci z Prahy na pražském Žižkově. Případem se dále zabývají policisté 

  více
 • Strážníci vypátrali dvojici osob podezřelých z vykradení osobního automobilu

  Pozorný občan si všiml ženy a muže, kteří ukradli věci ze zaparkovaného vozidla. Strážníkům se dvojici odpovídajícího popisu podařilo vypátrat a předat kolegům ze státní policie. 

  více
 • Strážník v osobním volnu zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu

  Jak se říká, čert nikdy nespí. Totéž by se dalo říct i o strážnících pražské městské policie. V sobotu v noci v osobním volnu strážník z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu. 

  více
 • Strážníci předali policistům muže a ženu podezřelé z vloupání do vozidla

  Muž byl svědkem vloupání do vlastního vozidla. K podezřelé dvojici navedl hlídku městské policie. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Opilá amazonka napadala hosty restaurace

  Hlášení o agresivní ženě, která napadá v baru hosty, přijali v sobotu v noci strážníci z Prahy 1. Když se žena pokusila napadnout i strážníky, přiložili jí služební pouta. Jejím chováním se budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu. 

  více
 • Strážníci dopadli řidiče pod vlivem drog a bez řidičáku. Prozradila ho velmi pomalá jízda a nerozsvícená světla.

  V neděli večer neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 15 vozidlo, které pomalu projíždělo Ravennskou ulicí bez rozsvícených světel. Proto se motohlídka strážníků vydala ihned za vozidlem. Poté co ho zastavili, přistoupili strážníci k řidiči a vyzvali ho k předložení všech potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž s nimi sice komunikoval, ale jeho odpovědi byly zmatené. Z jeho oblečení strážníci ucítili i zápach marihuany. Na dotaz jednoho ze strážníků, zda před jízdou nepožil nějaký alkohol nebo jinou drogu, muž odpověděl, že si vykouřil jointa marihuany a je rovněž uživatelem pervitinu. Následně provedený orientační test prokázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Strážníci rovněž zjistili, že muž nevlastní ani řidičské oprávnění. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dalšímu šetření přivolaným policistům.        

   

   

  více
 • Strážníci zadrželi v centru Prahy dva muže podezřelé z pokusu o přepadení cizince

  Volání "pomoc, policie!!!" zaslechli dnes krátce po půlnoci strážníci z Prahy 1 z Washingtonovy ulice nedaleko Hlavního nádraží.
  Hlídka ihned běžela na místo a uviděla ležícího muže, který volal o pomoc a dalšího muže, který na něm klečel. Ten, když spatřil strážníky, pokusil se z místa utéct. Muž volající o pomoc, strážníkům následně sdělil, že čekal na vlak domů a přitom usnul na lavičce. Probudili ho dva mladíci, kteří po něm chtěli peníze. Když jim je odmítl dát, napadli ho údery pěstí a kopanci. Hlídka proto podezřelého mladíka omezila na osobní svobodě a přiložila mu služební pouta. Napadený cizinec označil i druhého mladíka, který ho měl také napadnout. Hlídka ho proto přivedla na místo události a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě. Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

  více