Krimi

 • Opilá matka navštívila se svým dítětem kadeřníka

  Případ silně opilé matky řešili strážníci z Prahy 14. Celou záležitost bude prověřovat Odbor sociálně právní ochrany dětí.

  Pátku minulého týdne bude pravděpodobně litovat matka, která zapomněla, že pečuje o svého čtyřletého syna a neodolala vysoké konzumaci alkoholických nápojů. Oznámení o potácející se ženě s dítětem po ulici v Horních Počernicích obdrželi strážníci v odpoledních hodinách. Na uvedeném místě však nikoho nenalezli, po krátkém pátrání je strážníci našli v nedalekém kadeřnictví, kde žena měla v úmyslu se nechat ostříhat. Ke zkrášlení však nedošlo. Usínala v křesle a nebyla schopná se na ničem domluvit, zatímco její čtyřletý syn jí sledoval zpovzdálí. Její ztotožnění nebylo vůbec jednoduché. Pětatřicetiletá matka, která měla snížené ovládací schopnosti, nakonec propukla v hysterický pláč a zhroutila se. Na místo po chvíli dorazila hlídka Policie České republiky, která si celou záležitost převzala a byl přivolán přítel opilé ženy, který si převzal chlapce do své péče. Dechová zkouška prokázala 
  přes 4 ‰ alkoholu. Případem se dále budou zabývat pracovnice Odboru sociálně právní ochrany dětí.

  více
 • Strážníci odhalili mladistvého pod vlivem alkoholu

  Šestnáctiletý hoch neukočíroval svou předčasnou touhu po alkoholu a skončil na záchytce.

  Skupinka podnapilé mládeže minulý pátek večer krátce po osmé hodině večerní na autobusové zastávce pražského Spořilova vzbudila pozornost občanů svým hlasitým chováním. Na základě telefonického oznámení se na místo určení dostavila hlídka strážníků, aby danou lokalitu prověřila. O kus dál si povšimla osoby, která měla problém s chůzí i celkovou motorikou a jejíž věk byl nápadně nízký. Kontrolní zkouška u teprve šestnáctiletého mladíka prokázala více jak 2 ‰ alkoholu. Na místo byla zavolána záchranná služba, která se po základním vyšetření rozhodla hocha převézt do jedné z pražských nemocnic. Přítomný lékař konající službu dále pak rozhodl o převozu na Protialkoholní záchytnou stanici. Hlídka Městské policie u převozu asistovala. Celá událost byla oznámena i Policii České republiky.

  více
 • Dva případy opilců za volantem řešili poslední listopadový den strážníci pražské městské policie

  Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu je hazardem, se kterým se strážníci bohužel setkávají téměř během každé služby. Poslední dva případy Městská policie Praha eviduje od středy.

  Prvního řidiče pod vlivem alkoholu zadržela hlídka strážníků z Prahy 1 v Jungmannově ulici. Hlídka si vozidla s proraženými pneumatikami všimla ve Vodičkově právě ve chvíli, kdy do něj nasedal zjevně opilý řidič, který se a i přes defekt kol s autem rozjel Jungmannovou ulicí. Zde se ho také podařilo strážníkům zastavit. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili více než 2‰. Pro podezření ze spáchání trestného činu dvaatřicetiletého muže předali k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR.

   

   

  více
 • Žena zatoužila po řeznických hácích, pokusila se jich odcizit hned několik kusů

  30. 11. 2016 krátce po půlnoci přijala hlídka strážníků z Prahy 1 oznámení, že v italské restauraci byl zadržen pachatel krádeže. Celou událost ohlásil provozní restaurace, který ženu cizí národnosti při nekalém úmyslu přistihl. Předmětem krádeže bylo nejenom běžné vybavení restaurace, jako jsou třeba příbory, ale i celkem kuriózní předměty např. háky na maso či držák hasicího přístroje. K čemu ženě zachtěné předměty měly sloužit, bude vysvětlovat Policii České republiky, kam hlídkou strážníků byla předána, jelikož se nebyla schopna prokázat žádným dokladem totožnosti a jednalo se o osobu cizí státní příslušnosti. 

  více
 • Výborná spolupráce pražských strážníků a hasičů. Zachránili muže, který visel z okna ve čtvrtém patře

  Úctyhodný výkon předvedli dnes v noci strážníci z Prahy 7. Do příjezdu hasičů drželi v okně za ruce a oděv muže, který visel z okna ve 4 patře. Hasiči z pražských Holešovic poté k muži slanili a dostali ho na zem. 

  více
 • Na konec jen domluvou skončil případ mladíka, který nadával cestujícím ve stanici metra.

  Jen s domluvou odešel jednadvacetiletý mladý muž domů poté, co ho strážníci našli ve stanici metra Náměstí Republiky, jak pokřikuje a nadává ostatním cestujícím. Svoje chování omlouval alkoholem a frustrací po rozchodu s přítelkyní. 

  více
 • „Co mě budíte vy mrdky městský?“

  Těmito slovy se na strážníky z Hlídkového útvaru pražské městské policie obořil jednadvacetiletý mladík, který přespával na lavičkách na Letišti Václava Havla. Protože odmítal prokázat totožnost a byl navíc agresivní, skončil s pouty na rukou. Případem se nyní zabývají policisté. 

  více
 • Strážníci se napříč celou zemí spojí v boji proti odhozeným injekčním stříkačkám

  Podobně rozsáhlou akci zaměřenou na sbírání nebezpečných použitých jehel Česká republika doposud nepamatuje. Strážníci z osmi měst se rozhodli spojit síly, snížit tak riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

  První souběžnou „akci jehla" uspořádaly vloni v listopadu městské policie v Praze a Brně. Letos, ve čtvrtek 6. října, budou svá města i strážníci z Ostravy, Plzně, Českých Budějovic, Pardubic, Trutnova a Dobrušky.

  „ S výsledky loňského společného opatření v Praze a v Brně jsme nadmíru spokojení, a to nejen kvůli tomu, že jsme z ulic obou měst odstranili celkem okolo čtyř set injekčních stříkaček. Především nás těší, že jsou lidé informovanější a méně často na injekční nálezy sahají. Většinou ihned volají na linku 156, což je správný a bezpečný postup. Rozhodli jsme se proto oslovit i další města, aby se prevence dostala co nejdál," vysvětluje Bohumil Šimek, ředitel Městské policie Brno.

   

   

  více
 • Agresivní muž napadl ženu

  Případ agresivního muže, který napadl cizinku, zaznamenali v neděli večer strážníci z Prahy 12. Zraněná žena skončila v nemocnici, agresivní muž na služebně Policie ČR. 

  více
 • „Krkavčí matka“ pod vlivem alkoholu napadala své dítě

  Otřesný případ chování opilé matky k malému dítěti, zaznamenali včera večer strážníci z Prahy 13. Hlídka ženu, která nadýchala bezmála tři a půl promile předala Policii ČR.
  Ve středu krátce před osmou hodinou večer přijali strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 13 oznámení, že se u stánku s občerstvení nachází zjevně opilá žena, která se hrubě chová ke svému malému dítěti. Na místě se strážníkům přihlásil oznamovatel a uvedl, že žena tahala malé dítě za vlasy po zemi a sprostě mu nadávala. To potvrdil i další svědek. Hlídka zjevně opilou ženu vyzvala k prokázání totožnosti. Ta však doklady nenašla a ke své osobě odmítla sdělit jakékoliv informace. Strážníci ji předvedli i s dítětem na služebnu Policie ČR. Tam bylo ženě naměřeno bezmála tři a půl promile. Celou věc dále šetří Policie ČR. 

  více
 • "Moc se omlouvám, že jsem vám přidělal práci, dělali jste, co jste měli," uznal výtržník.

  Za jednáním muže stál zřejmě momentální zkrat. V rámci akce „Poznejme se, sousedé" třicetiletý muž verbálně napadl jednoho z pořadatelů akce a poté vyběhl na pódium. Zde ho pohotově zpacifikovali pražští strážníci. Muž se posléze za své nevhodné chování omluvil, proto byl jeho přestupek vyřešen na místě domluvou. 

  více
 • Další sprejeři „skončili v rukou“ pražských strážníků

  Rekordní počet 103 osob předali pražští strážníci od počátku roku pro podezření ze spáchání trestného činu - poškozování cizí věci - svým kolegům z policie. Poslední čtyři zadrželi během uplynulého víkendu v centru metropole a v Praze 12. 

  více