Krimi

 • Dva případy opilců za volantem řešili poslední listopadový den strážníci pražské městské policie

  Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu je hazardem, se kterým se strážníci bohužel setkávají téměř během každé služby. Poslední dva případy Městská policie Praha eviduje od středy.

  Prvního řidiče pod vlivem alkoholu zadržela hlídka strážníků z Prahy 1 v Jungmannově ulici. Hlídka si vozidla s proraženými pneumatikami všimla ve Vodičkově právě ve chvíli, kdy do něj nasedal zjevně opilý řidič, který se a i přes defekt kol s autem rozjel Jungmannovou ulicí. Zde se ho také podařilo strážníkům zastavit. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili více než 2‰. Pro podezření ze spáchání trestného činu dvaatřicetiletého muže předali k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR.

   

   

  více
 • Žena zatoužila po řeznických hácích, pokusila se jich odcizit hned několik kusů

  30. 11. 2016 krátce po půlnoci přijala hlídka strážníků z Prahy 1 oznámení, že v italské restauraci byl zadržen pachatel krádeže. Celou událost ohlásil provozní restaurace, který ženu cizí národnosti při nekalém úmyslu přistihl. Předmětem krádeže bylo nejenom běžné vybavení restaurace, jako jsou třeba příbory, ale i celkem kuriózní předměty např. háky na maso či držák hasicího přístroje. K čemu ženě zachtěné předměty měly sloužit, bude vysvětlovat Policii České republiky, kam hlídkou strážníků byla předána, jelikož se nebyla schopna prokázat žádným dokladem totožnosti a jednalo se o osobu cizí státní příslušnosti. 

  více
 • Výborná spolupráce pražských strážníků a hasičů. Zachránili muže, který visel z okna ve čtvrtém patře

  Úctyhodný výkon předvedli dnes v noci strážníci z Prahy 7. Do příjezdu hasičů drželi v okně za ruce a oděv muže, který visel z okna ve 4 patře. Hasiči z pražských Holešovic poté k muži slanili a dostali ho na zem. 

  více
 • Na konec jen domluvou skončil případ mladíka, který nadával cestujícím ve stanici metra.

  Jen s domluvou odešel jednadvacetiletý mladý muž domů poté, co ho strážníci našli ve stanici metra Náměstí Republiky, jak pokřikuje a nadává ostatním cestujícím. Svoje chování omlouval alkoholem a frustrací po rozchodu s přítelkyní. 

  více
 • „Co mě budíte vy mrdky městský?“

  Těmito slovy se na strážníky z Hlídkového útvaru pražské městské policie obořil jednadvacetiletý mladík, který přespával na lavičkách na Letišti Václava Havla. Protože odmítal prokázat totožnost a byl navíc agresivní, skončil s pouty na rukou. Případem se nyní zabývají policisté. 

  více
 • Strážníci se napříč celou zemí spojí v boji proti odhozeným injekčním stříkačkám

  Podobně rozsáhlou akci zaměřenou na sbírání nebezpečných použitých jehel Česká republika doposud nepamatuje. Strážníci z osmi měst se rozhodli spojit síly, snížit tak riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

  První souběžnou „akci jehla" uspořádaly vloni v listopadu městské policie v Praze a Brně. Letos, ve čtvrtek 6. října, budou svá města i strážníci z Ostravy, Plzně, Českých Budějovic, Pardubic, Trutnova a Dobrušky.

  „ S výsledky loňského společného opatření v Praze a v Brně jsme nadmíru spokojení, a to nejen kvůli tomu, že jsme z ulic obou měst odstranili celkem okolo čtyř set injekčních stříkaček. Především nás těší, že jsou lidé informovanější a méně často na injekční nálezy sahají. Většinou ihned volají na linku 156, což je správný a bezpečný postup. Rozhodli jsme se proto oslovit i další města, aby se prevence dostala co nejdál," vysvětluje Bohumil Šimek, ředitel Městské policie Brno.

   

   

  více
 • Agresivní muž napadl ženu

  Případ agresivního muže, který napadl cizinku, zaznamenali v neděli večer strážníci z Prahy 12. Zraněná žena skončila v nemocnici, agresivní muž na služebně Policie ČR. 

  více
 • „Krkavčí matka“ pod vlivem alkoholu napadala své dítě

  Otřesný případ chování opilé matky k malému dítěti, zaznamenali včera večer strážníci z Prahy 13. Hlídka ženu, která nadýchala bezmála tři a půl promile předala Policii ČR.
  Ve středu krátce před osmou hodinou večer přijali strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 13 oznámení, že se u stánku s občerstvení nachází zjevně opilá žena, která se hrubě chová ke svému malému dítěti. Na místě se strážníkům přihlásil oznamovatel a uvedl, že žena tahala malé dítě za vlasy po zemi a sprostě mu nadávala. To potvrdil i další svědek. Hlídka zjevně opilou ženu vyzvala k prokázání totožnosti. Ta však doklady nenašla a ke své osobě odmítla sdělit jakékoliv informace. Strážníci ji předvedli i s dítětem na služebnu Policie ČR. Tam bylo ženě naměřeno bezmála tři a půl promile. Celou věc dále šetří Policie ČR. 

  více
 • "Moc se omlouvám, že jsem vám přidělal práci, dělali jste, co jste měli," uznal výtržník.

  Za jednáním muže stál zřejmě momentální zkrat. V rámci akce „Poznejme se, sousedé" třicetiletý muž verbálně napadl jednoho z pořadatelů akce a poté vyběhl na pódium. Zde ho pohotově zpacifikovali pražští strážníci. Muž se posléze za své nevhodné chování omluvil, proto byl jeho přestupek vyřešen na místě domluvou. 

  více
 • Další sprejeři „skončili v rukou“ pražských strážníků

  Rekordní počet 103 osob předali pražští strážníci od počátku roku pro podezření ze spáchání trestného činu - poškozování cizí věci - svým kolegům z policie. Poslední čtyři zadrželi během uplynulého víkendu v centru metropole a v Praze 12. 

  více
 • Strážníci předali policistům pachatelku, která se pokusila odcizit z prodejny 74 zubních past

  V neděli dopoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 4, že v jednom ze supermarketů v ulici V Štíhlách zadržel pracovník bezpečnostní služby ženu, která se pokusila odcizit 74 zubních past. Ty chtěla „nepozorovaně" provézt v tašce, kterou si dala do nákupního vozíku. Hlídka po příjezdu kontaktovala vedoucího prodejny, který byl oznamovatelem, a ten jim označil ženu, která se pokusila zboží za bezmála 7 400 Kč odcizit. Hlídka k ní přistoupila a vyzvala ji k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Pro své jednání však žena rozumné vysvětlení neměla. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána k dalšímu řešení přivolaným policistům.   

  více
 • Opilý muž se střelnou zbraní za opaskem a taškou plnou marihuany. Takového pachatele dopadli strážníci z Prahy 2 a předali ho p

  V úterý ráno bylo oznámeno na tísňovou linku 156, že Polskou ulicí prochází nějaký muž, který je evidentně opilý, protože vždy po chvíli upadne na zem nebo na nějaký zaparkovaný automobil. Hlídka strážníků po příjezdu spatřila muže odpovídajícího popisu, který se zrovna o jedno ze zaparkovaných vozidel opíral. Strážníci k muži přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž nebyl schopen srozumitelně hovořit a jen stěží stál na nohou. Jeden ze strážníků si povšiml, že muž má na opasku za zády v pouzdru zasunutou střelnou zbraň. Proto mu ji strážníci po marných výzvách museli sami odebrat. To však nebylo všechno. Když chtěl muž strážníkům předložit průkaz totožnosti, sáhl do tašky, kterou měl v ruce. Ta mu spadla na zem a z ní vypadly kromě dokladů i krabičky, ve kterých byly sáčky se sušinou nápadně se podobající marihuaně. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. 

  více