Krimi

 • Za únik tuků do potoka a poškození významného krajinného prvku dostala firma dvě pokuty v celkové výši 300 tisíc korun

  Dvě pokuty v celkové výši 300 tisíc korun dostala potravinářská společnost FRITAGRO Nížkov, s.r.o. Inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě zjistili, že z areálu producenta bramborových výrobků unikly v březnu 2018 přes dešťovou kanalizaci závadné látky (tuky) do potoka a také, že z čistírny odpadních vod závodu vytékaly v průběhu roku 2017 a části roku 2018 nadlimitně znečištěné odpadní vody. Za tato porušení vodního zákona firmě inspektoři uložili pokutu 200 tisíc korun. Další sankci 100 tisíc korun společnost dostala za porušení zákona o ochraně přírody a krajiny - únik tuků a vypouštění nadlimitně znečištěných odpadních vod totiž způsobily poškození významného krajinného prvku vodní tok. Obě pokuty jsou již pravomocné.

  více
 • Velikonoce = zvýšený dohled pražských strážníků

  Pražští strážníci opět posílí dohled v ulicích metropole a na vybraných hřbitovech v souvislosti s velikonočními svátky. 

  více
 • Taxi tým pražských strážníků opět v akci

  Na dopravně bezpečnostní akci Policie ČR a Celní správy se v ulici 5. května podíleli také strážníci Taxi týmu městské policie. Ti se zaměřili především na řidiče taxislužeb. Během tohoto večera odhalili celkem 12 protiprávních jednání, z nichž 6 oznámili správnímu orgánu a 6 řešili na místě uložením pokut v celkové výši 45 tisíc korun. 

  více
 • Strážníci odhalili černý odběr elektřiny

  Dobrou práci odvedli pražští strážníci, když odhalili černé odběratele elektrické energie. Přímo do lampy veřejného osvětlení si napojili prodlužovací kabel, aby se hezky v teple mohli dívat na televizi. 

  více
 • Dívka se propadla pod letenské kyvadlo

  Letenské kyvadlo, oblíbené setkávací místo nejen mladých, se stalo osudným devatenáctileté dívce. Díky další skvělé spolupráci strážníků, hasičů a záchranářů se jí podařilo zachránit.

  více
 • Další případy lidského hyenismu

  Hned dva případy lidského hyenismu řešili zaměstnanci útulku pro opuštěná zvířata pražské městské policii během čtvrtečního dne. Ošetřovatelé se nyní starají o zraněného psa a dvě týraná štěňata. 

  více
 • Do restaurace na kaviár zdarma, na pizzu za sex

  Dva případy neplatičů během víkendu řešili pražští strážníci. Útratu za téměř dva tisíce korun odmítala zaplatit mladá žena. Mladý muž se při dožadování úhrady za pizzu a  pivo obnažil a chtěl zaplatit sexem.

   

   

  více
 • Hospodská rvačka v podání dvou žen

  Že se neperou v hospodě jen muži, dokázaly v pátek dvě ženy. Příčinou měl být přítel jedné z nich. Zůstalo po nich poničené vybavení restaurace.

   

   

  více
 • Mladá řidička pod vlivem amfetaminu

  V rukou Policie České republiky skončila teprve devatenáctiletá žena. Měla pozitivní test na přítomnost návykových látek.

   

   

  více
 • Děti po lahvi rumu skončily v nemocnici

  Dvě nezletilé děti si udělaly mejdan u hřbitovní zdi na Floře. Společnost jim dělala lahev rumu, která se asi zjevila sama. Její původ totiž nebyly schopné vysvětlit.

   

   

  více
 • Několik pomatených osob předali strážníci záchranné službě

  V několika uplynulých dnech pražští strážníci zaznamenali tři případy pomatených osob. Ty nakonec skončily v rukou záchranné služby. Jeden z mužů dokonce demoloval svůj automobil.

  více
 • Strážník v osobním volnu zadržel hledaného mladíka

  Dobrou fyzickou kondici předvedl strážník pražské městské policie v osobním volnu. Když projížděl Roztokami u Prahy uviděl mladíka, který utekl hlídce místních strážníků. Zastavil vozidlo a muže po krátkém pronásledování dostihl a předal ho kolegům z roztocké obecní policie. Nakonec se ukázalo, že mladík byl v celostátním pátrání Policie ČR. 

  více
Na začátek « 1 2 3 4 » Na konec