Novinky

 • Praha

  Praha si posvítí na černé pasažéry

  Komunikační kampaň zaměřenou na černé pasažéry spustili zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, Dopravního podniku hl. m. Prahy a organizace ROPID. Společný projekt všech tří institucí si klade za cíl snížení počtu černých pasažérů v prostředcích městské hromadné a integrované dopravy v Praze. Zároveň chce pozitivně komunikovat s poctivými cestujícími a ocenit, že nejezdí načerno.

  více
 • Praha

  Českou školku v projektu Suomi Hloubětín navrhne finský architekt Jyrki Tasa

  Společnost YIT staví v Praze 9 na ploše devíti hektarů novou rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín pro téměř 2 000 obyvatel. V takto rozsáhlém urbanistickém celku, v němž najde svůj domov také řada rodin s dětmi, nezapomíná ani na potřebnou infrastrukturu a občanskou vybavenost. Stejně jako ve velkých projektech YIT v Helsinkách v mateřském Finsku (Merenkulkijanranta, Konepaja, Tripla) bude její součástí i komerční zóna s obchody a provozovnami služeb, plochy pro volnočasové aktivity, odpočinková místa a v neposlední řadě i dětské hřiště a mateřská školka. Projektovat ji bude známý finský architekt Jyrki Tasa, který tak přinese do Česka elegantní architekturu v severském designu. Výstavbu školky plánuje YIT zahájit v roce 2018.

  více
 • Ostatní

  Nové prostory a nová expozice Muzea komunismu

  Muzeum komunismu v nových prostorách a s novou koncepcí expozice bude slavnostně otevřeno panem Jiřím Stránským dne 21. srpna 2017 v 17 hodin.

  Pro novináře budou prostory zpřístupněny od 16 hodin.

  Přesně 49 let od vpádu okupačních vojsk do Československa bude slavnostně otevřena na náměstí Republiky (V Celnici 4) nová stálá expozice Muzea komunismu. Ta navazuje na úspěch Muzea komunismu, které bylo v pražské ulici Na Příkopě téměř 17 let (od roku 2001).

   

   

  více
 • Praha

  Sportovní léto pro děti v Hamleys: Odhalte své skryté super schopnosti a objevte v sobě srdce sportovce!

  Fotbal, atletika, házená, sjezd nebo třeba snowboard? Váháte, který sport je pro vaše dítko ten pravý? Přijďte si pro odpověď do oblíbeného hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopě v centru Prahy! Sportovní léto v Hamleys, pořádané ve spolupráci s projektem Sazka Olympijský víceboj a společností SportAnalytik, potrvá od 10. července do 31. srpna. Vždy od 12:00 do 18:00 bude v Hamleys na programu zábavné testování sportovních předpokladů, ze kterého každé dítě odejde s individuálním doporučením vhodných sportů a s radostí z objeveného nadání. „Každé dítě má sportovní talent, jde jen o to ho objevit. Právě v objektivním odhalení sportovních předpokladů dítěte je přínos metodiky SportAnalytik. Cílem není vybírat budoucí vrcholové sportovce, ale poradit každému dítěti takové sporty, které bude s radostí provozovat celý život," říká Jan Březina ze SportAnalytik. 

  více
 • Ostatní

  Proběhl poslední charitativní turnaj s Klárou Spilkovou

  Ve středu 9.8. proběhl v Loreta Golf Club Pyšely poslední turnaj letošního charitativního Lymfom Help Golf Tour s Klárou Spilkovou. Tour se zakončila se skvělým výtěžkem, který poputuje na účet spolku Lymfom Help. Spolek tyto finanční prostředky využije na projekt "Zpátky ve hře", určený pacientům, kteří se poprali s maligním lymfomem a nyní je čeká návrat zpět do normálního života.

  více
 • Ostatní

  91 procent lidí s lupénkou v ČR čelí ponižování a diskriminaci

  Na 84 procent lidí s psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 procent. Vyplývá to z celosvětového průzkumu, který uskutečnila výzkumná společnost GFK. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných lupénkou z 31 zemí světa, včetně 103 pacientů z České republiky. Podle průzkumu téměř polovina nemocných musí čelit nepříjemným dotazům, zda jsou nakažliví. Až 17 procent lidí s psoriázou se setkává s odmítnutím při návštěvě kadeřníka, kosmetiky nebo při nákupu v obchodě. 

  více
 • Ostatní

  Švédský herec Stellan Skarsgård natáčel v Čechách. Do svého chystaného filmu Nabarvené ptáče ho získal režisér Václav Marhoul

  Režisér Václav Marhoul začal o víkendu natáčet již třetí fázi filmu Nabarvené ptáče podle adaptace světového bestselleru Jerzyho Kosińského.

  Ten vypráví příběh židovského chlapce, který se za druhé světové války musí vypořádat s krutostí okolního světa. Na dva natáčecí dny pro něj získal i švédského charismatického herce Stellana Skarsgårda, který má na kontě více než 100 filmových rolí, mj. Dobrý Will Hunting, Prolomit vlny, Tanec v temnotách, Piráti z Karibiku, Mamma Mia!, Andělé a démoni, Melancholia a další.

  více
 • Praha

  Buďte tvořiví s UMTRHEM!

  UMTRH je umělecký trh a zároveň minifestival pořádaný spolkem Žijeme v centru za podpory magistrátu města Prahy. Probíhá každý poslední víkend v měsíci od dubna do konce roku a další v řadě se uskuteční již tento víkend, a to 29. a 30. července. Umtrh probíhá přímo v centru hlavního města - v Pařížské ulici před hotelem Intercontinental.

  více
 • Ostatní

  Ošetření chodidel v AVA Spa inspirované slavným návrhářem bot Manolo Blahnikem

  Zasloužené hýčkání nohou po dlouhém dni stráveném na vysokých podpatcích

  PRAHA, 24. července 2017 - AVA Spa v hotelu Four Seasons Hotel Prague představuje v rámci svého hotelového partnerství výstavy Manolo Blahnika ošetření zaměřené na péči o chodidla. Je poctou Manolu Blahnikovi, hvězdnému světovému návrháři bot s českými kořeny, který osobně představí vybrané poklady své dílny během výstavy v Kampa muzeu v Praze. 

   

   

  více
 • Ostatní

  KULTURNÍ TIP: Osud Emmy Destinnové odkrývá inscenace Commedia finita v podání Indigo Company – tentokrát na hradě Křivoklát

  KDY: 13. 7. 2017, 20.00

  KDE: hrad Křivoklát, II. nádvoří

  Ve čtvrtek 13. 7. hrad Křivoklát opět ožije divadlem - od 20.00 se na II. nádvoří hraje představení o jedné z našich nejslavnějších operních pěvkyň, Emmě Destinové, s názvem Commedia finita v podání divadelní společnosti Indigo Company v režii Jaroslava Gillara a s herečkou Janou Trojanovou v hlavní roli.

  více
 • Praha

  Červencové čtvrtky a soboty patří ve smíchovské Winternitzově vile od Adolfa Loose komentovaným prohlídkám. Až se do 5. září na

  Výstava, kterou připravili zástupci Winternitzovy vily ve spolupráci s uměleckou agenturou Foibos,  představuje vývoj vilové architektury na území městské části Prahy 5 od usedlostí a panských dvorů 17. století až po moderní stavby 20. století. 

   

   

  více
 • Ostatní

  Prázdninový tip z Klášterů Český Krumlov: Hudba, pohádky, řemeslné dílny, výstavy v příjemném prostředí historických klášterů

  Kláštery Český Krumlov nabízejí atraktivní zážitky po celý rok, ovšem během horkých letních dnů k návštěvě navíc láká zdejší příjemný stín a chladivé klima ve starobylých zdech.  Od začátku července budou kláštery hostit Lyrové symposium, jehož hosté, dva špičkoví němečtí hráči na lyru Wolfgang Friebe, Thomas Leins a britský herec Duncan Mackintosh, předvedou své umění 6. července od 19:30 ve speciálním Recitálu. Závěrečný koncert účastníků druhého ročníku Lyrového symposia rozezní libými tóny Velký sál bývalého kláštera klarisek 8. července od 19:00. Ars Musika, instrumentální a vokální hudební těleso studentů belgické hudební školy, návštěvníkům zahraje a zazpívá 6. července od 15:00 na Nádvoří klarisek.

  více
Na začátek « 1 3 4 5 6 7 8 9 13 19 25 29 » Na konec