Novinky

 • Praha

  Muž nabídl strážníkům úplatek

  Strážníci při prověřování záboru veřejného prostranství odhalili dělníka bez potřebného povolení k pobytu. Zástupce firmy poté strážníkům nabídl úplatek 5 000,- Kč. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Ostatní

  Tip na víkend v Českém Krumlově: Oslavy osvobození s rekonstrukcí historické bitvy a vojenským táborem přístupným veřejnosti

  Víkend 6. - 8. května se v Českém Krumlově ponese ve znamení oslav 71výročí konce 2. světové války a osvobození města. Návštěvníkům nabídne nejen pietní vzpomínku na padlé hrdiny, ale také autentickou atmosféru dramatické bitvy o Český Krumlov, do které se zapojí vojáci v dobových uniformách i historická vojenská technika. 

  více
 • Krimi

  Muž střílel z plynové pistole poblíž dětského hřiště

  Jen kousek od místa, kde návštěvníci parku Landronka oslavovali Filipojakubskou noc, muž střílel z plynové pistole. Strážnice okrskářka ho předala policistům. 

  více
 • Praha

  Strážníci z Poříčního útvaru pomáhali na břehu

  Cyklista spadl z kola, do kterého se zamotal tak, že nemohl bez cizí pomoci vstát. Pomohli mu až strážníci z Poříčního útvaru. Muže odvezli záchranáři do nemocnice a případ nyní prověřují i policisté. 

  více
 • Praha

  Pražští strážníci kontrolovali dětská hřiště, pískoviště a riziková místa. Celkem našli 105 kusů injekčních stříkaček a jehel

  V pátek odpoledne byla zakončena dvoudenní celoměstská akce pražských strážníků, která byla zaměřena na sběr injekčních stříkaček a jehel z rizikových míst, prioritně pak z dětských hřišť a pískovišť. 

  více
 • Krimi

  Objasněný případ vraždy

  KRAJ - Necelý týden stačil středočeským kriminalistům k objasnění případu z mladoboleslavska 

  Dne 24. dubna v odpoledních hodinách objevil náhodný kolemjdoucí v blízkosti silnice vedoucí mezi obcemi Vinec a Bukovno v okrese Mladá Boleslav jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného muže. Věc si od počátku převzali středočeští kriminalisté. V rámci provedeného prověřování se podařilo oba muže ztotožnit, mrtvého jako českého státního příslušníka ve věku 48 let, těžce zraněného jako slovenského státního příslušníka ve věku 64 let. Provedená soudní pitva u mrtvého muže prokázala, že zemřel mimo jiné na následky bodnořezných a dalších poranění. Obdobná vážná poranění utrpěl i druhý poškozený. Vzhledem k tomu, že od poškozených nemohly být získány žádné informace k případu, bylo prováděno intenzivní prověřování s cílem zmapovat pohyb poškozených ve dnech předcházejících jejich nalezení. Takto byl natipován a ustanoven podezřelý. Tento byl následně v časných ranních hodinách dne 26. dubna 2016 středočeskými kriminalisty zadržen a téhož dne vůči němu bylo zahájeno trestní stíhání pro pokus zločinu vraždy na dvou osobách a v úmyslu získat majetkový prospěch, dílem dokonaného a dílem ve stadiu pokusu, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Následně dne 28. dubna 2016 byl tento obviněný vzat do vazby. Bylo zjištěno, že k útoku na oba poškozené nedošlo současně, ale postupně během inkriminovaného večera.

   

   

  více
 • Praha

  Parkovací zóny s novými technologiemi, končí éra parkovacích lístků za sklem

  Správcem nového systému zón placeného stání (ZPS) na území hlavního města Prahy je Technická správa komunikací (TSK). Provoz a údržbu nových ZPS zajišťuje společnost ELTODO, která již od počátku března instaluje do vybraných městských částí nové chytré parkovací automaty. Do konce roku by se jich mělo objevit v pražských ulicích celkem okolo 500 kusů. Ty budou spolu se speciálními automobily monitorujícími parkování v zónách placeného stání a s centrálním informačním systémem (CIS), jehož dodavatelem je společnost Altron, tvořit základ nového systému. 

  více
 • Praha

  Strážníci se pokusili uhasit hořící kontejnery. Případ šetří Policie ČR

  V noci dne 29. 4. prováděli strážníci z Prahy 3 kontrolní činnost v Koněvově ulici, kde si všimli hořícího plastového kontejneru na papír.

  Strážníci se pokusili kontejner uhasit za pomoci kanystru s vodou a hasicího přístroje. To se však nepodařilo. Hlídka proto na místo přivolala hasičský záchranný sbor. O chvilku později si strážníci asi o 200 metrů dál všimli dalšího hořícího kontejneru. Proto se jeden člen hlídky ihned vydal k druhému požáru. U hořícího kontejneru se nacházely ještě další kontejnery na odpad, které strážník odsunul do bezpečné vzdálenosti, aby se požár nerozšířil. Kontejnery nakonec uhasili přivolaní hasiči. Celou věc dále šetří Policie ČR.

   

   

  více
 • Praha

  Rada hlavního města Prahy je opět kompletní, pražské zastupitelstvo má nové výbory

  Nové členy Rady hlavního města Prahy zvolili 28. dubna 2016 pražští zastupitelé. Náměstkyní primátorky hl. m. Prahy je Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ), členy rady Daniel Hodek (ČSSD), Karel Grabein Procházka (ANO 2011) a Irena Ropková (ČSSD). Rada hl. m. Prahy má opět stanovený počet členů – 11.

  více
 • Praha

  Rada hlavního města Prahy navrhla MČ Praha 10 přímý odkup stadionu v Ďolíčku

  Rada hl. m. Prahy na včerejším jednání navrhla Městské části Praha 10 změnu postupu při záchraně fotbalového stadionu ve Vršovicích. Zamítla dosavadní snahu městské části Praha 10 o směnu stadionu za lukrativní stavební parcelu v jeho bezprostředním sousedství a souhlasí naopak s jeho přímým nákupem. Primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček současně potvrdil, že již započala jednání radní Evy Vorlíčkové s majitelem stadionu i fanoušky klubu Bohemians.

  více
Na začátek « 1 8 15 22 28 29 30 31 32 » Na konec