Novinky

 • Krimi

  Objasněný případ vraždy

  KRAJ - Necelý týden stačil středočeským kriminalistům k objasnění případu z mladoboleslavska 

  Dne 24. dubna v odpoledních hodinách objevil náhodný kolemjdoucí v blízkosti silnice vedoucí mezi obcemi Vinec a Bukovno v okrese Mladá Boleslav jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného muže. Věc si od počátku převzali středočeští kriminalisté. V rámci provedeného prověřování se podařilo oba muže ztotožnit, mrtvého jako českého státního příslušníka ve věku 48 let, těžce zraněného jako slovenského státního příslušníka ve věku 64 let. Provedená soudní pitva u mrtvého muže prokázala, že zemřel mimo jiné na následky bodnořezných a dalších poranění. Obdobná vážná poranění utrpěl i druhý poškozený. Vzhledem k tomu, že od poškozených nemohly být získány žádné informace k případu, bylo prováděno intenzivní prověřování s cílem zmapovat pohyb poškozených ve dnech předcházejících jejich nalezení. Takto byl natipován a ustanoven podezřelý. Tento byl následně v časných ranních hodinách dne 26. dubna 2016 středočeskými kriminalisty zadržen a téhož dne vůči němu bylo zahájeno trestní stíhání pro pokus zločinu vraždy na dvou osobách a v úmyslu získat majetkový prospěch, dílem dokonaného a dílem ve stadiu pokusu, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Následně dne 28. dubna 2016 byl tento obviněný vzat do vazby. Bylo zjištěno, že k útoku na oba poškozené nedošlo současně, ale postupně během inkriminovaného večera.

   

   

  více
 • Praha

  Parkovací zóny s novými technologiemi, končí éra parkovacích lístků za sklem

  Správcem nového systému zón placeného stání (ZPS) na území hlavního města Prahy je Technická správa komunikací (TSK). Provoz a údržbu nových ZPS zajišťuje společnost ELTODO, která již od počátku března instaluje do vybraných městských částí nové chytré parkovací automaty. Do konce roku by se jich mělo objevit v pražských ulicích celkem okolo 500 kusů. Ty budou spolu se speciálními automobily monitorujícími parkování v zónách placeného stání a s centrálním informačním systémem (CIS), jehož dodavatelem je společnost Altron, tvořit základ nového systému. 

  více
 • Praha

  Strážníci se pokusili uhasit hořící kontejnery. Případ šetří Policie ČR

  V noci dne 29. 4. prováděli strážníci z Prahy 3 kontrolní činnost v Koněvově ulici, kde si všimli hořícího plastového kontejneru na papír.

  Strážníci se pokusili kontejner uhasit za pomoci kanystru s vodou a hasicího přístroje. To se však nepodařilo. Hlídka proto na místo přivolala hasičský záchranný sbor. O chvilku později si strážníci asi o 200 metrů dál všimli dalšího hořícího kontejneru. Proto se jeden člen hlídky ihned vydal k druhému požáru. U hořícího kontejneru se nacházely ještě další kontejnery na odpad, které strážník odsunul do bezpečné vzdálenosti, aby se požár nerozšířil. Kontejnery nakonec uhasili přivolaní hasiči. Celou věc dále šetří Policie ČR.

   

   

  více
 • Praha

  Rada hlavního města Prahy je opět kompletní, pražské zastupitelstvo má nové výbory

  Nové členy Rady hlavního města Prahy zvolili 28. dubna 2016 pražští zastupitelé. Náměstkyní primátorky hl. m. Prahy je Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ), členy rady Daniel Hodek (ČSSD), Karel Grabein Procházka (ANO 2011) a Irena Ropková (ČSSD). Rada hl. m. Prahy má opět stanovený počet členů – 11.

  více
 • Praha

  Rada hlavního města Prahy navrhla MČ Praha 10 přímý odkup stadionu v Ďolíčku

  Rada hl. m. Prahy na včerejším jednání navrhla Městské části Praha 10 změnu postupu při záchraně fotbalového stadionu ve Vršovicích. Zamítla dosavadní snahu městské části Praha 10 o směnu stadionu za lukrativní stavební parcelu v jeho bezprostředním sousedství a souhlasí naopak s jeho přímým nákupem. Primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček současně potvrdil, že již započala jednání radní Evy Vorlíčkové s majitelem stadionu i fanoušky klubu Bohemians.

  více
Na začátek « 1 8 15 22 28 29 30 31 32 » Na konec