Novinky

 • Krimi

  Strážník v době svého volna poznal celostátně hledaného muže

  V době, kdy si měl jeden z pražských strážníků užívat zaslouženého odpočinku, poznal v jednom z mužů celostátně hledanou osobu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Muže zadržel a předal kolegům ze státní policie. 

  více
 • Praha

  Váleli jsme se po autech, přiznali se muži

  Dva muže ve věku dvacet devět a třicet jedna let zadrželi pražští strážníci chvilku poté, co přijali oznámení, že mají nebezpečně vstupovat do vozovky a skákat po autech. Případem se dále zabývají policisté. 

  více
 • Ostatní

  Letištní expres AE pojede v sezoně každých 10 minut

  Podobně jako v loňském roce je od počátku května 2016 na základě dohody s Českými dráhami rozšířen provoz autobusové linky Airport Express (AE), která spojuje pražské hlavní nádraží s letištěm Václava Havla v Ruzyni. Přes den budou opět zkráceny intervaly této expresní linky z 30 na 15 minut.

  S ohledem na stále rostoucí počet cestujících i tržeb z jízdného na této lince však nasadí Dopravní podnik hl. m. Prahy od června do září ještě více autobusů. Od 1. 6. 2016 bude během dopoledního období cca do 14:00 zkrácen interval z 15 dokonce na 10 minut. Na linku tak bude nasazeno až 12 autobusů.

   

   

  více
 • Ostatní

  Nízkoprahový klub Beztíže v Praze 2 se okamžitě zařadil mezi nejúspěšnější v republice

  Raketový start má za sebou nový nuselský nízkoprahový klub pro děti a mládež Beztíže², který byl z iniciativy místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija otevřen 30. září 2015 v Jaromírově 63. Během prvního půlroku své existence opakovaně pomohl téměř stovce dětí ve věku od 11 do 18 let a nyní si vydobyl i odborné uznání. V kategorii Skokan roku se probojoval mezi tři finalisty Časované boty, celorepublikové soutěže České asociace Streetwork o nejlepší nízkoprahovou a terénní sociální službu. Slavnostní vyhlášení vítězů se konalo 21. dubna 2016.

   

   

  více
 • Ostatní

  Sedmnáctiletá dívka se sama nahlásila strážníkům, že utekla z výchovného ústavu

  Kolem půl desáté večer kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru stanici metra Zličín. Zde k nim přistoupila neznámá dívka a sdělila jim, že utekla z výchovného ústavu v Jižních Čechách. 

  více
 • Praha

  Strážníci poskytli první pomoc mladíkovi, který spadl z posilovací hrazdy

  Krátce po osmnácté hodině dorazil na Obvodní ředitelství městské policie v Praze 14 mladík a sdělil, že na hřišti pod služebnou spadl z posilovací hrazdy jeho kamarád, je v bezvědomí a potřebuje pomoc. Ještě dodal, že neví, zda by sám dokázal kamarádovi účinně pomoci. 

  více
 • Praha

  Sprejeři a zase sprejeři

  Další tři mladé muže, kteří sprejovali, kde neměli, zadrželi pražští strážníci téměř při činu. Pro podezření ze spáchání trestného činu je nyní prověřují policisté. Od začátku letošního roku strážníci předali do rukou policie 51 sprejerů. 

  více
 • Ostatní

  Vodňanské rybářské dny (11. – 14. května) nabídnou koncert Anety Langerové i jesetery v kašně. Otevřen bude i nový výukový pav

  Vodňany 5. května 2016 - Vodňanské rybářské dny mají tradici více než 25 let, letos se konají od středy 11. května do soboty 14. května. Kromě zábavy na koncertech Anety Langerové nebo kapely The Tap Tap a mnoha dalších hudebních, tanečních i sportovních vystoupení se návštěvníci mohou na přednáškách a výstavách dozvědět více o rybách 

  a rybářství, které má ve Vodňanech dlouhou historii. 

   

   

  více
 • Praha

  Muž nabídl strážníkům úplatek

  Strážníci při prověřování záboru veřejného prostranství odhalili dělníka bez potřebného povolení k pobytu. Zástupce firmy poté strážníkům nabídl úplatek 5 000,- Kč. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Ostatní

  Tip na víkend v Českém Krumlově: Oslavy osvobození s rekonstrukcí historické bitvy a vojenským táborem přístupným veřejnosti

  Víkend 6. - 8. května se v Českém Krumlově ponese ve znamení oslav 71výročí konce 2. světové války a osvobození města. Návštěvníkům nabídne nejen pietní vzpomínku na padlé hrdiny, ale také autentickou atmosféru dramatické bitvy o Český Krumlov, do které se zapojí vojáci v dobových uniformách i historická vojenská technika. 

  více
 • Krimi

  Muž střílel z plynové pistole poblíž dětského hřiště

  Jen kousek od místa, kde návštěvníci parku Landronka oslavovali Filipojakubskou noc, muž střílel z plynové pistole. Strážnice okrskářka ho předala policistům. 

  více
 • Praha

  Strážníci z Poříčního útvaru pomáhali na břehu

  Cyklista spadl z kola, do kterého se zamotal tak, že nemohl bez cizí pomoci vstát. Pomohli mu až strážníci z Poříčního útvaru. Muže odvezli záchranáři do nemocnice a případ nyní prověřují i policisté. 

  více
Na začátek « 1 7 13 19 25 26 27 28 29 30 » Na konec