Novinky

 • Ostatní

  Splněný sen

  Dvě městské policie spojily svoje síly a pomohly splnit sen dnes pětiletému Davidovi z Prahy. Ten svou duchapřítomností, pohotovou reakcí a "správnými kroky" pomohl před rokem k záchraně života své maminky, která prodělala epileptický záchvat. David zavolal své babičce, která byla tou dobou v práci, řekl jí, co se stalo, a ta přivolala záchrannou službu. Operátorka záchranné služby pak prostřednictvím telefonu s Davidem komunikovala a pomáhala mu s první pomocí. David potom zvládl odjistit dva bezpečnostní zámky a do bytu pustil záchranáře. Jeho velkým snem je být policistou. Den s pražskými strážníky si užil opravdu ve velkém.

  Dnes pětiletý David byl jedním z nominovaných na Cenu Michala Velíška pro rok 2015. V jednom z rozhovorů se nechal slyšet, že by chtěl být policistou. Jeho snem je prý chytat zločince a nasazovat jim pouta. Po přečtení výše zmíněného rozhovoru pak strážnice z Městské policie Sokolov oslovila pražskou městskou policii s nápadem připravit pro Davida den se strážníky. David dorazil společně s babičkou . A dorazila také autorka nápadu, kolegyně ze Sokolova. 

  více
 • Krimi

  Agresivní řidič se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou zabývat úředníci

  Špatně parkující řidič v centru Prahy se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou nyní zabývat úředníci správního orgánu. V pátek večer prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si v křižovatce s ulicí Ve Smečkách všimli vozidla stojícího na přechodu pro chodce. Když hlídka pořizovala fotodokumentaci přestupku, na místo se dostavil řidič vozidla. Strážníci proto začali přestupek projednávat přímo na místě s ním. Muž začal být agresivní, vulgárně strážníkům nadával a pokusil se strážníka napadnout úderem pěstí. Hlídka proti němu zakročila a za použití donucovacích prostředků ho zpacifikovala. Jeho chováním se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

  více
 • Krimi

  Pomatený muž skočil do kolejiště metra. Nakonec skončil na psychiatrii

  Strážníci Hlídkového útvaru pronásledovali polonahého muže, který před nimi skočil ve stanici metra Luka do kolejiště. Hlídce se včas podařilo naštěstí zastavit přijíždějící soupravu a muže z kolejiště vyvést. "Pomatenec" nakonec skončil na psychiatrii.


  V sobotu večer prováděli strážníci z Hlídkového útvaru, který má na starosti dohled nad prostory a prostředky městské hromadné dopravy, kontrolní činnost ve stanici metra Luka. Tam si strážníci všimli polonahého muže, který běžel na konec nástupiště. Hlídka pojala podezření, že by muž mohl skočit pod jedoucí soupravu metra a proto ho začala pronásledovat. Mladík skutečně na konci nástupiště seskočil mezi koleje a lehl si tam. Do stanice v tu chvíli přijížděla souprava metra. Tu se naštěstí strážníkům podařilo včas zastavit. Hlídka nakonec pomateného muže z kolejiště za použití donucovacích prostředků vyvedla. Protože mladík odmítl prokázat svoji totožnosti, strážníci ho předvedli na Policii ČR. Tam byla pomatenému muži přivolána záchranná služba, která ho za asistence strážníků převezla na psychiatrii. 

  více
 • Praha

  Mladík ukopl v centru Prahy zpětné zrcátko projíždějící dodávky

  Nepochopitelného chování byli včera dopoledne svědky strážníci z Prahy 1 na Václavském náměstí. Agresivní muž zde ukopl zpětné zrcátko projíždějící dodávce. Hlídka muže podezřelého ze spáchání trestného činu předala Policii ČR.
  V pondělí dopoledne prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si všimli muže, který ukopl zpětné zrcátko u projíždějící dodávky. Hlídka mladíka ihned zastavila a ztotožnila. Ten uvedl, že na něj řidič dodávky zle koukal a troubil na něj. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali ho Policii ČR k dalšímu opatření. 

  více
 • Ostatní

  V Kobylisích se po ulici toulala krajta

  V pondělí přijali pracovníci odchytové služby Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha oznámení, že ve Famfulíkově ulici v Kobylisích se plazí had. Pracovníci odchytu na místě nalezli asi metr dlouhou krajtu královskou. Zvíře bylo následně převezeno do útulku v Dolních Měcholupech, kde čeká na svého majitele. 

  více
 • Ostatní

  Padělků průmyslového zboží přibývá. Důvodem jsou nízké ceny a rozvoj online prodeje

  Padělky průmyslového zboží se v posledních letech objevují na trhu stále více. Zatímco dříve se nelegální výrobci zaměřovali zejména na sortiment oblečení, módních doplňků, bot nebo kabelek, v posledních několika letech kopírují například ložiska, ale také automobilové součástky či dokonce náhradní díly k traktorům. Padělatelům nahrává především neustále se rozvíjející internetové obchodování, které poskytuje velkou míru anonymity.

   

   

  více
 • Ostatní

  Koně strážníků dostali přes jednu tunu starého pečiva od dětí z Prahy 4

  Přes jednu tunu starého pečiva nasbíraly děti z mateřských a základních škol v Praze 4. Pečivo sbíraly pro koně, kteří společně s pražskými strážníky dohlížejí na bezpečnost v metropoli. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 mateřských a základních škol. Vítězové obdrželi od pořadatele soutěže finanční odměnu, od městské policie pak drobné upomínkové předměty.

   

   

  více
 • Krimi

  Strážníci zadrželi opilého muže, který poničil vchodové dveře

  V pondělí večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 6, že v Zikově ulici kope nějaký muž do vchodových dveří a pokouší se dostat do domu. Hlídka, která přijela na místo, kontaktovala oznamovatelku, která strážníkům sdělila přesný popis pachatele. Hlídka rovněž zjistila, že vstupní dveře mají rozbitou skleněnou výplň a dřevěné obložení. Po chvíli pátraní v okolních ulicích strážníci spatřili muže odpovídajícího popisu pachatele. Proto ho zastavili, vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a pro své jednání vysvětlení neměl. Hlídka ho proto převezla k domu, kde k činu došlo. Zde, se strážníkům přihlásili další svědci celé události. Ti pachatele rovněž bezpečně poznali. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána přivolaným policistům.  

  více
 • Praha

  Řidič, který způsobil dopravní nehodu, se strážníkům přiznal, že nevlastní řidičák a před jízdou si dal vodku na kuráž. Auto, k

  Dnes v půl jedné ráno si hlídka strážníků z Prahy 2 povšimla řidiče, který s vozem naboural do jednoho ze zaparkovaných vozidel na Karlově náměstí. Strážníci k této dopravní nehodě ihned přijeli a místo zabezpečili. Následně vyzvali řidiče vozidla k předložení potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž svým vysvětlením strážníky opravdu překvapil. Sdělil jim, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil, auto si půjčil od známého bez jeho svolení a před jízdou se posilnil vodkou na kuráž. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR k dalšímu šetření.

   

   

   

   

  více
 • Ostatní

  Festival Hrady CZ oznamuje kompletní program s hlavní hvězdou kapelou Kabát, poslední zvýhodněné lístky do konce května

  Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, oznamuje kompletní program. Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu. Dále zde vystoupí kapely Monkey Business, Pražský výběr, Mandrage, No Name či Divokej Bill a představí se zpěvák

  Xindl X či rappeři Rytmus a Vladimir 518 ve společném hodinovém setu sestaveném exkluzivně pro festival Hrady CZ. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do 31. května zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

   

   

  více
 • Ostatní

  Návrh na udělení čestného občanství hl. m. Prahy čtyřem osobnostem

  Rada hl. m. Prahy dne 24. května souhlasila s návrhem na udělení čestného občanství hlavního města Prahy čtyřem významným osobnostem, které svůj profesní i osobní život spojily s Prahou. Jde o Kamilu Moučkovou, Ivana Klímu, Jiřího Suchého a Olbrama Zoubka. S návrhem ještě musí souhlasit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.


  Udělení čestného občanství hl. m. Prahy paní Kamile Moučkové je oceněním veřejně vyjádřeného občanského postoje v souvislosti s okupací Československa dne 21. srpna 1968 a zvláštním projevem úcty a oceněním uměleckého přínosu a zásluh o rozvoj rozhlasového a televizního vysílání. Kamila Moučková byla první hlasatelkou nově vzniklých Televizních novin, jež se začaly vysílat od 1. ledna 1957. Během Pražského jara a při následném obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy se zapojila do protiokupačního vysílání televize i rozhlasu. V roce 1970 byla z Československé televize propuštěna, angažovala se v disentu a stala se jednou z prvních signatářek Charty 77. Po pádu komunistického režimu se Kamila Moučková vrátila zpět na televizní obrazovky a spolupracovala také s dalšími médii, především s Rádiem Svobodná Evropa. V současné době je stále aktivní, píše knížky a jezdí na besedy. 

  více
 • Ostatní

  Experti varují: Papír se v přírodě rozkládá čtyři měsíce, plasty sto let, baterie nikdy. Řešením je recyklace

  Zatímco ohryzek od jablka se v přírodě rozloží už za dva týdny a papírový pytlík za čtyři měsíce, plastový kelímek se může rozkládat až sto let. Některé druhy odpadu, jako například baterie nebo sklo, jsou navíc téměř nerozložitelné a pro přírodu toxické. Zbytečnému hromadění odpadu lze přitom předejít správnou recyklací a opětovným využitím materiálů. Z ohryzku se tak může stát hnojivo, z baterií například stavební ocel. 

   

   

  více
Na začátek « 1 8 15 22 25 26 27 28 29 30 31 32 » Na konec