Novinky

 • Praha

  Mladík ukopl v centru Prahy zpětné zrcátko projíždějící dodávky

  Nepochopitelného chování byli včera dopoledne svědky strážníci z Prahy 1 na Václavském náměstí. Agresivní muž zde ukopl zpětné zrcátko projíždějící dodávce. Hlídka muže podezřelého ze spáchání trestného činu předala Policii ČR.
  V pondělí dopoledne prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si všimli muže, který ukopl zpětné zrcátko u projíždějící dodávky. Hlídka mladíka ihned zastavila a ztotožnila. Ten uvedl, že na něj řidič dodávky zle koukal a troubil na něj. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali ho Policii ČR k dalšímu opatření. 

  více
 • Ostatní

  V Kobylisích se po ulici toulala krajta

  V pondělí přijali pracovníci odchytové služby Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha oznámení, že ve Famfulíkově ulici v Kobylisích se plazí had. Pracovníci odchytu na místě nalezli asi metr dlouhou krajtu královskou. Zvíře bylo následně převezeno do útulku v Dolních Měcholupech, kde čeká na svého majitele. 

  více
 • Ostatní

  Padělků průmyslového zboží přibývá. Důvodem jsou nízké ceny a rozvoj online prodeje

  Padělky průmyslového zboží se v posledních letech objevují na trhu stále více. Zatímco dříve se nelegální výrobci zaměřovali zejména na sortiment oblečení, módních doplňků, bot nebo kabelek, v posledních několika letech kopírují například ložiska, ale také automobilové součástky či dokonce náhradní díly k traktorům. Padělatelům nahrává především neustále se rozvíjející internetové obchodování, které poskytuje velkou míru anonymity.

   

   

  více
 • Ostatní

  Koně strážníků dostali přes jednu tunu starého pečiva od dětí z Prahy 4

  Přes jednu tunu starého pečiva nasbíraly děti z mateřských a základních škol v Praze 4. Pečivo sbíraly pro koně, kteří společně s pražskými strážníky dohlížejí na bezpečnost v metropoli. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 mateřských a základních škol. Vítězové obdrželi od pořadatele soutěže finanční odměnu, od městské policie pak drobné upomínkové předměty.

   

   

  více
 • Krimi

  Strážníci zadrželi opilého muže, který poničil vchodové dveře

  V pondělí večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 6, že v Zikově ulici kope nějaký muž do vchodových dveří a pokouší se dostat do domu. Hlídka, která přijela na místo, kontaktovala oznamovatelku, která strážníkům sdělila přesný popis pachatele. Hlídka rovněž zjistila, že vstupní dveře mají rozbitou skleněnou výplň a dřevěné obložení. Po chvíli pátraní v okolních ulicích strážníci spatřili muže odpovídajícího popisu pachatele. Proto ho zastavili, vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a pro své jednání vysvětlení neměl. Hlídka ho proto převezla k domu, kde k činu došlo. Zde, se strážníkům přihlásili další svědci celé události. Ti pachatele rovněž bezpečně poznali. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána přivolaným policistům.  

  více
 • Praha

  Řidič, který způsobil dopravní nehodu, se strážníkům přiznal, že nevlastní řidičák a před jízdou si dal vodku na kuráž. Auto, k

  Dnes v půl jedné ráno si hlídka strážníků z Prahy 2 povšimla řidiče, který s vozem naboural do jednoho ze zaparkovaných vozidel na Karlově náměstí. Strážníci k této dopravní nehodě ihned přijeli a místo zabezpečili. Následně vyzvali řidiče vozidla k předložení potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž svým vysvětlením strážníky opravdu překvapil. Sdělil jim, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil, auto si půjčil od známého bez jeho svolení a před jízdou se posilnil vodkou na kuráž. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR k dalšímu šetření.

   

   

   

   

  více
 • Ostatní

  Festival Hrady CZ oznamuje kompletní program s hlavní hvězdou kapelou Kabát, poslední zvýhodněné lístky do konce května

  Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, oznamuje kompletní program. Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu. Dále zde vystoupí kapely Monkey Business, Pražský výběr, Mandrage, No Name či Divokej Bill a představí se zpěvák

  Xindl X či rappeři Rytmus a Vladimir 518 ve společném hodinovém setu sestaveném exkluzivně pro festival Hrady CZ. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do 31. května zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

   

   

  více
 • Ostatní

  Návrh na udělení čestného občanství hl. m. Prahy čtyřem osobnostem

  Rada hl. m. Prahy dne 24. května souhlasila s návrhem na udělení čestného občanství hlavního města Prahy čtyřem významným osobnostem, které svůj profesní i osobní život spojily s Prahou. Jde o Kamilu Moučkovou, Ivana Klímu, Jiřího Suchého a Olbrama Zoubka. S návrhem ještě musí souhlasit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.


  Udělení čestného občanství hl. m. Prahy paní Kamile Moučkové je oceněním veřejně vyjádřeného občanského postoje v souvislosti s okupací Československa dne 21. srpna 1968 a zvláštním projevem úcty a oceněním uměleckého přínosu a zásluh o rozvoj rozhlasového a televizního vysílání. Kamila Moučková byla první hlasatelkou nově vzniklých Televizních novin, jež se začaly vysílat od 1. ledna 1957. Během Pražského jara a při následném obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy se zapojila do protiokupačního vysílání televize i rozhlasu. V roce 1970 byla z Československé televize propuštěna, angažovala se v disentu a stala se jednou z prvních signatářek Charty 77. Po pádu komunistického režimu se Kamila Moučková vrátila zpět na televizní obrazovky a spolupracovala také s dalšími médii, především s Rádiem Svobodná Evropa. V současné době je stále aktivní, píše knížky a jezdí na besedy. 

  více
 • Ostatní

  Experti varují: Papír se v přírodě rozkládá čtyři měsíce, plasty sto let, baterie nikdy. Řešením je recyklace

  Zatímco ohryzek od jablka se v přírodě rozloží už za dva týdny a papírový pytlík za čtyři měsíce, plastový kelímek se může rozkládat až sto let. Některé druhy odpadu, jako například baterie nebo sklo, jsou navíc téměř nerozložitelné a pro přírodu toxické. Zbytečnému hromadění odpadu lze přitom předejít správnou recyklací a opětovným využitím materiálů. Z ohryzku se tak může stát hnojivo, z baterií například stavební ocel. 

   

   

  více
 • Praha

  Od začátku roku dopadli pražští strážníci již přes šedesát sprejerů. Další dva případy zaznamenali během uplynulého týdne.

  V pondělí ve večerních hodinách si službu konající strážník povšiml na kamerovém systému dvou osob, které barvou posprejovaly prosklenou plochu tramvajové zastávky Hradčanská. Poté nastoupily do tramvaje a odjely směrem na Prahu 7. Centrální operační středisko Městské policie Praha proto okamžitě informovalo strážníky z Prahy 7. Těm předalo informace s popisem pachatelů a číslem tramvaje, kterou z místa odjeli. Strážníci si potom na oba pachatele počkali na zastávce Kamenická.  Když přijela tramvaj, oba podezřelé požádali o vystoupení z vozu. Následně je vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení k celé věci. Muž a žena, kteří barvou posprejovali tramvajovou zastávku, se strážníkům na místě k činu přiznali.

   

   

   

   

  více
 • Krimi

  Strážníci dopadli muže, který se vloupal do chaty

  V sobotu krátce před druhou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie z Prahy 15 kontrolu rekreačních objektů v Praze 10 - Petrovicích. U jedné z chat si strážníci povšimli vylomeného zámku dveří. Proto se rozhodli zkontrolovat, zda se v objektu ještě nenachází pachatel vloupání. Nalezli ho v prvním patře. Jednalo se o muže bez domova, který zde přespával. Když ho strážníci probudili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení, omlouval své jednání tím, že mu venku byla zima, a proto se chtěl vyspat v posteli s polštářem a teplou peřinou. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, předali strážníci celou věc přivolaným policistům k dalšímu opatření.  

  více
 • Praha

  Agresivní ženy rušily noční klid

  Strážníci pražské městské policie řešili dva případy zjevně opilých žen, které rušily noční klid. Oba případy byly předány příslušným správním orgánům k dalšímu opatření. 

  více
Na začátek « 1 8 15 22 25 26 27 28 29 30 31 » Na konec