Novinky

 • Praha

  Strážníci dopadli sprejera přímo při činu

  V neděli krátce po druhé hodině ranní bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 8, že v ulici Vosmíkových někdo sprejuje barvou na zeď jednoho z domů. Hlídka, která přijela na místo, spatřila mladíka, který chtěl před ní z místa uprchnout. To se mu však nepodařilo. Strážníci jej dopadli i s taškou se spreji, kterými počmáral zeď domu. Mladý muž se následně strážníkům k činu přiznal. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR. 

   

   

  více
 • Krimi

  Strážníci dopadli řidiče pod vlivem drog a bez řidičáku. Prozradila ho velmi pomalá jízda a nerozsvícená světla.

  V neděli večer neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 15 vozidlo, které pomalu projíždělo Ravennskou ulicí bez rozsvícených světel. Proto se motohlídka strážníků vydala ihned za vozidlem. Poté co ho zastavili, přistoupili strážníci k řidiči a vyzvali ho k předložení všech potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž s nimi sice komunikoval, ale jeho odpovědi byly zmatené. Z jeho oblečení strážníci ucítili i zápach marihuany. Na dotaz jednoho ze strážníků, zda před jízdou nepožil nějaký alkohol nebo jinou drogu, muž odpověděl, že si vykouřil jointa marihuany a je rovněž uživatelem pervitinu. Následně provedený orientační test prokázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Strážníci rovněž zjistili, že muž nevlastní ani řidičské oprávnění. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dalšímu šetření přivolaným policistům.        

   

   

  více
 • Ostatní

  Had vlezl pod kapotu automobilu

  V sobotu dopoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 4, že v ulici Otakarova se po chodníku plazí asi metrový had. Hlídka po příjezdu zjistila, že se skryl do motorového prostoru jednoho ze zaparkovaných automobilů. U vozidla byla i řidička, která z nechtěného pasažéra neměla velkou radost. Strážníci na místo přivolali kolegy z odchytové služby, kteří hada odborně odchytli a převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech. Jednalo se o nejedovatou užovku červenou, dlouhou 120 centimetrů, která není pro člověka nebezpečná. 

   

   

  více
 • Ostatní

  Největší rodinný festival Kašpárkohraní zaplní v neděli 12. června Letenské sady hudbou, divadlem, uměním a sporty, VSTUP JE ZD

  Pražské Letenské sady budou v neděli 12. června od 12 do 19 hodin patřit dětem. Největší rodinný festival Kašpárkohraní již poosmé otevře své brány zdarma všem malým milovníkům hudby, divadla, umění a sportu. Na Kašpárkohraní zahraje k poslechu i k tanci Kašpárek v rohlíku, nejslavnější šlágry zazpívá Jaroslav Uhlíř a Jóžina z Bažin zahrají na Kašpárkohraní historicky poprvé Ivan Mládek a Banjo Band. O nevídanou podívanou se postarají akrobatické průvody na chůdách Long Vehicle Circus. Chybět nebudou klaunská představení pod taktovkou Circusu Sacra a Divadla Mimos. Jak pejsek s kočičkou hospodařili zahraje v novém podání Divadlo Tondy Novotného a bubliny všemožných tvarů a barev vyčaruje Václav Strasser, který letos pro fanoušky připojí i bublinový workshop.

   

   

   

  více
 • Ostatní

  Světový den životního prostředí: Mobily jsou v ČR spotřebním zbožím, jejich recyklací lze spořit energii i chránit živočichy

  Mobilní telefon je nedílnou součástí životů dospělých a stále častěji i dětí. Přestože jde o nejrozšířenější druh elektroniky, který Češi mění každé dva až tři roky, pouze 5 % z nich odevzdávají k recyklaci. Ta přitom přispívá nejen k úspoře materiálů na výrobu nových přístrojů, ale díky ekologickým projektům také k ochraně některých ohrožených živočichů, například goril nížinných v Kamerunu.

   

   

  více
 • Krimi

  Strážníci zadrželi v centru Prahy dva muže podezřelé z pokusu o přepadení cizince

  Volání "pomoc, policie!!!" zaslechli dnes krátce po půlnoci strážníci z Prahy 1 z Washingtonovy ulice nedaleko Hlavního nádraží.
  Hlídka ihned běžela na místo a uviděla ležícího muže, který volal o pomoc a dalšího muže, který na něm klečel. Ten, když spatřil strážníky, pokusil se z místa utéct. Muž volající o pomoc, strážníkům následně sdělil, že čekal na vlak domů a přitom usnul na lavičce. Probudili ho dva mladíci, kteří po něm chtěli peníze. Když jim je odmítl dát, napadli ho údery pěstí a kopanci. Hlídka proto podezřelého mladíka omezila na osobní svobodě a přiložila mu služební pouta. Napadený cizinec označil i druhého mladíka, který ho měl také napadnout. Hlídka ho proto přivedla na místo události a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě. Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

  více
 • Krimi

  Strážníci zadrželi muže podezřelého z ukradení tabletu a peněženky

  Lokalizační zařízení v tabletu navedlo hlídku strážníků pražské městské policie přímo k podezřelému muži. Ten měl zařízení i s doklady odcizit ze zaparkovaného vozidla.
  Včera dopoledne oslovil strážníky z Hlídkového útvaru před budovou ředitelství městské policie v Korunní ulici muž s tím, že mu z vozidla zaparkovaného na Kostnickém náměstí někdo odcizil tablet, peněženku s finanční hotovostí a doklady. Muž strážníkům ukázal telefon, na kterém pomocí aplikace lokalizoval odcizený tablet. Zloděj se i zařízením měl nacházet v přilehlé Chorvatské ulici. Hlídka se okradeným ihned vydala oznámení prověřit. Kolemjdoucí občané strážníky nasměrovali k nedalekému parku, kde viděli podezřelého muže, jak se schovává v křoví. Strážníci ho ztotožnili a při bezpečnostní prohlídce, zda u sebe nemá zbraň, u něj hlídka nalezla tablet i peněženku. Strážníci mladíka omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Celou věc si následně převzala hlídka Policie ČR k dalšímu šetření. 

  více
 • Praha

  Dva případy řidičů se zákazem řízení zaznamenali včera pražští strážníci

  Řidiče a řidičku se zákazem řízení předali ve čtvrtek pražští strážníci Policii ČR. Řidičky byla navíc pod vlivem drog.
  Krátce po třetí hodině ráno prováděli strážníci z Prahy 2 kontrolní činnost na Karlově náměstí, kde si všimli osobního vozidla, jehož řidič kličkoval po vozovce. Hlídka pro podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu, vozidlo zastavila v ulici Na Zbořenci. Strážníci následnou "lustrací" zjistili, že muži byl zadržen řidičský průkaz a vysloven zákaz řízení. Proto ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě.

  více
 • Ostatní

  Had vyděsil personál restaurace

  Včera dopoledne přijali pracovníci Útulku pro opuštěná zvířata oznámení, že v jedné z restaurací v Bořivojově ulici na pražském Žižkově je had.
  Pracovníci odchytové služby na místě zjistili, že se jedná asi o metr dlouhou korálovku kalifornskou. Zvíře bylo převezeno do útulku v Dolních Měcholupech, kde čeká na svého majitele. 

  více
 • Ostatní

  Splněný sen

  Dvě městské policie spojily svoje síly a pomohly splnit sen dnes pětiletému Davidovi z Prahy. Ten svou duchapřítomností, pohotovou reakcí a "správnými kroky" pomohl před rokem k záchraně života své maminky, která prodělala epileptický záchvat. David zavolal své babičce, která byla tou dobou v práci, řekl jí, co se stalo, a ta přivolala záchrannou službu. Operátorka záchranné služby pak prostřednictvím telefonu s Davidem komunikovala a pomáhala mu s první pomocí. David potom zvládl odjistit dva bezpečnostní zámky a do bytu pustil záchranáře. Jeho velkým snem je být policistou. Den s pražskými strážníky si užil opravdu ve velkém.

  Dnes pětiletý David byl jedním z nominovaných na Cenu Michala Velíška pro rok 2015. V jednom z rozhovorů se nechal slyšet, že by chtěl být policistou. Jeho snem je prý chytat zločince a nasazovat jim pouta. Po přečtení výše zmíněného rozhovoru pak strážnice z Městské policie Sokolov oslovila pražskou městskou policii s nápadem připravit pro Davida den se strážníky. David dorazil společně s babičkou . A dorazila také autorka nápadu, kolegyně ze Sokolova. 

  více
 • Krimi

  Agresivní řidič se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou zabývat úředníci

  Špatně parkující řidič v centru Prahy se pokusil napadnout strážníka. Jeho chováním se budou nyní zabývat úředníci správního orgánu. V pátek večer prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si v křižovatce s ulicí Ve Smečkách všimli vozidla stojícího na přechodu pro chodce. Když hlídka pořizovala fotodokumentaci přestupku, na místo se dostavil řidič vozidla. Strážníci proto začali přestupek projednávat přímo na místě s ním. Muž začal být agresivní, vulgárně strážníkům nadával a pokusil se strážníka napadnout úderem pěstí. Hlídka proti němu zakročila a za použití donucovacích prostředků ho zpacifikovala. Jeho chováním se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

  více
 • Krimi

  Pomatený muž skočil do kolejiště metra. Nakonec skončil na psychiatrii

  Strážníci Hlídkového útvaru pronásledovali polonahého muže, který před nimi skočil ve stanici metra Luka do kolejiště. Hlídce se včas podařilo naštěstí zastavit přijíždějící soupravu a muže z kolejiště vyvést. "Pomatenec" nakonec skončil na psychiatrii.


  V sobotu večer prováděli strážníci z Hlídkového útvaru, který má na starosti dohled nad prostory a prostředky městské hromadné dopravy, kontrolní činnost ve stanici metra Luka. Tam si strážníci všimli polonahého muže, který běžel na konec nástupiště. Hlídka pojala podezření, že by muž mohl skočit pod jedoucí soupravu metra a proto ho začala pronásledovat. Mladík skutečně na konci nástupiště seskočil mezi koleje a lehl si tam. Do stanice v tu chvíli přijížděla souprava metra. Tu se naštěstí strážníkům podařilo včas zastavit. Hlídka nakonec pomateného muže z kolejiště za použití donucovacích prostředků vyvedla. Protože mladík odmítl prokázat svoji totožnosti, strážníci ho předvedli na Policii ČR. Tam byla pomatenému muži přivolána záchranná služba, která ho za asistence strážníků převezla na psychiatrii. 

  více
Na začátek « 1 8 15 22 25 26 27 28 29 30 31 32 » Na konec