Novinky

 • Ostatní

  Hudební léto Kuks 2016

  Od 25. června do 20. srpna 2016 se bude konat 7. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks. Na pěti sobotních koncertech konaných v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu od 18:00 hodin se představí řada špičkových interpretů - německý trumpetista Otto Sauter (člen souboru Ten of the Best - jeden z deseti nejlepších trumpetistů na světě), německý basbarytonista a laureát bachovské soutěže v Lipsku Markus Flaig, klarinetistka Ludmila Peterková, barytonista Ivan Kusnjer, ale i soubory Bennewitz Quartet, Musica Florea či Martinů Voices. Vedle novodobé premiéry skladby Haydnova žáka Blažeje Smrčka z kukského archivu zazní i světová premiéra skladby pedagoga University of York v Anglii Thomase Simaku. Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury Daniel Herman, kardinál Dominik Duka a šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. 

  více
 • Praha

  Strážníci odhalili další nezletilce pod vlivem alkoholu

  Další tři děti pod vlivem alkoholu odhalili včera v podvečer strážníci z Prahy 2. Celou věcí se dále budou zabývat úředníci sociálky. 

  více
 • Krimi

  Opilá amazonka napadala hosty restaurace

  Hlášení o agresivní ženě, která napadá v baru hosty, přijali v sobotu v noci strážníci z Prahy 1. Když se žena pokusila napadnout i strážníky, přiložili jí služební pouta. Jejím chováním se budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu. 

  více
 • Praha

  Naháč pobíhal po pražských Stodůlkách

  Zcela nahého muže, který se procházel po pražských Stodůlkách, zadrželi v sobotu večer strážníci. Mladík poté skončil na psychiatrii.

  více
 • Praha

  Obermeyer Helika zve na originální vernisáž svých projektů

  Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika u příležitosti 25. výročí svého založení pořádá dne 23. června 2016 v prostorách Galerie Národní technické knihovny zajímavou vernisáž obrazů, které budou prezentovat úspěšné projekty této společnosti. Expozice bude pro veřejnost otevřena od 8 do 12 hodin a je pro všechny účastníky zdarma.

  více
 • Ostatní

  Invia přijímá stovky pracovníků, desítky míst má ještě volných

  Největší tuzemský internetový prodejce dovolených Invia před letní sezonou přijme stovky nových zaměstnanců. Společnost už s nábory začala, desítky míst jsou však ještě volných. Cestovní agentura obsazuje pozice na svých pracovištích v Praze, Brně, Ostravě a slovenské Bratislavě. Zájemcům se tak otevírá nová možnost rozvoje kariéry v atraktivní oblasti cestovního ruchu. 

  více
 • Ostatní

  Vysloužilé elektro nelze v Česku odevzdat do všech výkupen. Prioritou je materiálové využití odpadu

  V třídění odpadu, zejména obalů, patří Češi k nejzpůsobilejším národům EU. I přesto se český národ ztrácí v pravidlech, která nastavují specializované nakládání s elektroodpady a bateriemi. Zatímco ještě v roce 2014 mohli lidé odnést elektrospotřebiče do jakékoliv výkupny, nyní mohou vysloužilé elektro přijímat jen ty výkupny, které mají zřízeno místo zpětného odběru elektrozařízení. V opačném případě nakládají s daným elektroodpadem nelegálně. 

  více
 • Ostatní

  I tatínkové mají svůj den

  Den otců již není opomíjen tak jako kdysi a našel si své místo nejen v kalendářích, ale i na zámku Loučeň. Již pošesté se tu v neděli 19. června uskuteční zábavný program pro všechny tatínky a to i ve spolupráci s millaminis s.r.o., českou společností vyrábějící pěnové stavebnice pro nejmenší děti. Ta si pro všechny hravé taťky připravila speciální soutěžní disciplínu. 

  více
 • Praha

  Od září v Praze posílí tramvaje, vzniknou tři nové linky

  Tramvajové změny plánované na 28. srpen 2016 dostaly po připomínkách veřejnosti a diskusích s městskými částmi finální podobu. Vzniknou tři nové linky, devět linek změní trasu a u dvanácti linek zůstane trasa stejná jako dnes. Úseky, které jsou dnes přetížené, budou posíleny. Mírné oslabení čeká tramvajovou trať na Petřiny, kde výrazně ubylo cestujících po otevření metra. 

  více
 • Ostatní

  Přijďte podpořit závodníky charitativního běhu – Běh pro Thomayerku

  TPA Horwath ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí pořádá 14. června od 18:00 hod první ročník charitativního běhu - Běh pro Thomayerku. Trasa závodu povede areálem Thomayerovy nemocnice a běhu se zúčastní zaměstnanci společnosti TPA Horwath, Thomayerovy nemocnice a IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny), jejich rodinní příslušníci a přátelé. Výtěžek ze startovného bude věnován na projekty Dobrovolnického centra Lékořice, které v Thomayerově nemocnici působí. Tím tato dobročinná sportovní akce podpoří pacienty, kteří ze zdravotních důvodů sportovat nemohou. Běžci si mohou vybrat kratší trasu dlouhou 4,2 km, delší trasu na 8,4 km nebo štafetový běh pro čtyřčlenné týmy na trase 4x 2,1 km. 

  více
 • Ostatní

  Poslední premiéra sezony v Divadle Na zábradlí: Óm jako Oblomov

  Aktuální sezóna v Divadle Na zábradlí vyvrcholí premiérou hry dramatizace románu Ivana Alexandroviče Gončarova v režii Jana Friče, kterou její autor Martin Františák nazval Óm jako Oblomov. Coby Oblomov na jeviště vstoupí Jiří Vyorálek, spolu s ním v dalších rolích Ivan Lupták, Leoš Noha, Magdaléna Sidonová, Petr Čtvrtníček, Natália Drabiščáková, Johana Matoušková, Petr Vančura a Ivan Voříšek. Premiéra je na programu 11. a 12. června, reprízy následují 13., 15. a 16. června. 

  více
 • Praha

  Cvičení MČ Praha 2 a PVK prověřilo připravenost na rozsáhlý výpadek pitné vody

  Prověřit koordinaci a připravenost jednotlivých subjektů na případ mimořádné situace bylo hlavním cílem cvičení, které proběhlo 7. června 2016 na území Prahy 2. Městská část Praha 2 a Pražské vodovody a kanalizace si v rámci cvičení „Výpadek dodávky pitné vody v důsledku havárie vodovodního přivaděče" vyzkoušely nácvik situace, kdy na rozsáhlém území Prahy 2 nepoteče z kohoutků pitná voda. 

  více
Na začátek « 1 8 15 22 23 24 25 26 27 28 29 31 » Na konec