Novinky

 • Ostatní

  IKEA stahuje z prodeje čokolády CHOKLAD MÖRK

  IKEA informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro IKEA nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi daty spotřeby. Tyto čokolády však může zcela bezpečně konzumovat každý, kdo netrpí alergií na mléko ani na lískové ořechy. 

  více
 • Ostatní

  Palmový olej – víte o něm všechno?

  Palmový olej je klíčovou surovinou v potravinářském a kosmetickém průmyslu, najdeme ho v krmivech i biopalivech, v Asii je používán na vaření stejně jako u nás olej řepkový či slunečnicový. Je možné ho nahradit? Co by to pro nás znamenalo? 

  více
 • Ostatní

  Mobilní aplikace "KZP na cesty" - praktický průvodce pro lékařské ošetření v Evropě

  Kancelář zdravotního pojištění (KZP), zastupující český systém veřejného zdravotního pojištění ve vztahu k zahraničí, vytvořila mobilní aplikaci „KZP na cesty"určenou zejména pro turisty cestující do států EU, EHP, Švýcarska, Černé Hory, Makedonie, Srbska a Turecka. Aplikace poradí, jak s Evropským průkazem zdravotního pojištění (EHIC) získat zdravotní péči v Evropě, jak najít v konkrétní zemi nejbližší zdravotnické zařízení, jaká spoluúčast se platí u zahraničního lékaře nebo na koho se obrátit v případě nouze. 

  více
 • Ostatní

  Srdcem ráj - Výstava umělkyně Aleny Kupčíkové

  22. června - 27. srpna 2016

  Galerie Crears, Nábřeží Dukelských hrdinů 442, Rožnov p. Radhoštěm

  Vernisáž 22. června od 17 hodin

  hudebně uvede Chris Coleman

  Naleznete svým srdcem ráj v umění? Je možné naleznout bod G?

  Chcete být součástí uměleckého díla tím, že darujete kus svého pubického ochlupení??

   

   

  více
 • Krimi

  Rvačka na Žižkově

  Konflikt několika mužů řešili v úterý večer strážníci z Prahy na pražském Žižkově. Případem se dále zabývají policisté 

  více
 • Krimi

  Strážníci vypátrali dvojici osob podezřelých z vykradení osobního automobilu

  Pozorný občan si všiml ženy a muže, kteří ukradli věci ze zaparkovaného vozidla. Strážníkům se dvojici odpovídajícího popisu podařilo vypátrat a předat kolegům ze státní policie. 

  více
 • Praha

  Strážníci předali Policii ČR opilou řidičku

  Další případ řidičky pod vlivem alkoholu zaznamenali v neděli v noci strážníci pražské městské policie. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Krimi

  Strážník v osobním volnu zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu

  Jak se říká, čert nikdy nespí. Totéž by se dalo říct i o strážnících pražské městské policie. V sobotu v noci v osobním volnu strážník z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 zadržel opilého řidiče, který způsobil dopravní nehodu. 

  více
 • Krimi

  Strážníci předali policistům muže a ženu podezřelé z vloupání do vozidla

  Muž byl svědkem vloupání do vlastního vozidla. K podezřelé dvojici navedl hlídku městské policie. Případ dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Praha

  Strážníci v centru Prahy zadrželi dalšího sprejera

  Již 66 sprejerů zadrželi od začátku roku pražští strážníci. Ten poslední čmáral na zeď parku v Divadelní ulici. 

  více
 • Ostatní

  Další případy koťat pohozených v kontejneru

  Po sobotním otřesném případu, kdy někdo vyhodil deset koťat v zauzlovaných igelitových taškách do kontejneru na plast, zaznamenali pracovníci útulku další dva případy opuštěných koťat. Ty někdo „pro změnu" pohodil u kontejnerů. 

  více
 • Ostatní

  Žáci z celé republiky se utkali v národním kole lesnické soutěže Mladí lidé v evropských lesích

  Žáci základních škol a studenti středních škol z celé republiky se 14. a 15. června 2016 utkali v národním kole 6. ročníku mezinárodní lesnické soutěže Mladí lidé v evropských lesích (Young People In European Forests - YPEF), které uspořádala Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze (FLD ČZU). 15 tříčlenných soutěžních družstev, která se probojovala od místních přes regionální kola, se utkalo v Kostelci nad Černými lesy v teoretických i praktických znalostech o lese a evropském i českém lesnictví. 

  více
Na začátek « 1 8 15 22 23 24 25 26 27 28 29 31 » Na konec