Novinky

 • Ostatní

  Invia přijímá stovky pracovníků, desítky míst má ještě volných

  Největší tuzemský internetový prodejce dovolených Invia před letní sezonou přijme stovky nových zaměstnanců. Společnost už s nábory začala, desítky míst jsou však ještě volných. Cestovní agentura obsazuje pozice na svých pracovištích v Praze, Brně, Ostravě a slovenské Bratislavě. Zájemcům se tak otevírá nová možnost rozvoje kariéry v atraktivní oblasti cestovního ruchu. 

  více
 • Ostatní

  Vysloužilé elektro nelze v Česku odevzdat do všech výkupen. Prioritou je materiálové využití odpadu

  V třídění odpadu, zejména obalů, patří Češi k nejzpůsobilejším národům EU. I přesto se český národ ztrácí v pravidlech, která nastavují specializované nakládání s elektroodpady a bateriemi. Zatímco ještě v roce 2014 mohli lidé odnést elektrospotřebiče do jakékoliv výkupny, nyní mohou vysloužilé elektro přijímat jen ty výkupny, které mají zřízeno místo zpětného odběru elektrozařízení. V opačném případě nakládají s daným elektroodpadem nelegálně. 

  více
 • Ostatní

  I tatínkové mají svůj den

  Den otců již není opomíjen tak jako kdysi a našel si své místo nejen v kalendářích, ale i na zámku Loučeň. Již pošesté se tu v neděli 19. června uskuteční zábavný program pro všechny tatínky a to i ve spolupráci s millaminis s.r.o., českou společností vyrábějící pěnové stavebnice pro nejmenší děti. Ta si pro všechny hravé taťky připravila speciální soutěžní disciplínu. 

  více
 • Praha

  Od září v Praze posílí tramvaje, vzniknou tři nové linky

  Tramvajové změny plánované na 28. srpen 2016 dostaly po připomínkách veřejnosti a diskusích s městskými částmi finální podobu. Vzniknou tři nové linky, devět linek změní trasu a u dvanácti linek zůstane trasa stejná jako dnes. Úseky, které jsou dnes přetížené, budou posíleny. Mírné oslabení čeká tramvajovou trať na Petřiny, kde výrazně ubylo cestujících po otevření metra. 

  více
 • Ostatní

  Přijďte podpořit závodníky charitativního běhu – Běh pro Thomayerku

  TPA Horwath ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí pořádá 14. června od 18:00 hod první ročník charitativního běhu - Běh pro Thomayerku. Trasa závodu povede areálem Thomayerovy nemocnice a běhu se zúčastní zaměstnanci společnosti TPA Horwath, Thomayerovy nemocnice a IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny), jejich rodinní příslušníci a přátelé. Výtěžek ze startovného bude věnován na projekty Dobrovolnického centra Lékořice, které v Thomayerově nemocnici působí. Tím tato dobročinná sportovní akce podpoří pacienty, kteří ze zdravotních důvodů sportovat nemohou. Běžci si mohou vybrat kratší trasu dlouhou 4,2 km, delší trasu na 8,4 km nebo štafetový běh pro čtyřčlenné týmy na trase 4x 2,1 km. 

  více
 • Ostatní

  Poslední premiéra sezony v Divadle Na zábradlí: Óm jako Oblomov

  Aktuální sezóna v Divadle Na zábradlí vyvrcholí premiérou hry dramatizace románu Ivana Alexandroviče Gončarova v režii Jana Friče, kterou její autor Martin Františák nazval Óm jako Oblomov. Coby Oblomov na jeviště vstoupí Jiří Vyorálek, spolu s ním v dalších rolích Ivan Lupták, Leoš Noha, Magdaléna Sidonová, Petr Čtvrtníček, Natália Drabiščáková, Johana Matoušková, Petr Vančura a Ivan Voříšek. Premiéra je na programu 11. a 12. června, reprízy následují 13., 15. a 16. června. 

  více
 • Praha

  Cvičení MČ Praha 2 a PVK prověřilo připravenost na rozsáhlý výpadek pitné vody

  Prověřit koordinaci a připravenost jednotlivých subjektů na případ mimořádné situace bylo hlavním cílem cvičení, které proběhlo 7. června 2016 na území Prahy 2. Městská část Praha 2 a Pražské vodovody a kanalizace si v rámci cvičení „Výpadek dodávky pitné vody v důsledku havárie vodovodního přivaděče" vyzkoušely nácvik situace, kdy na rozsáhlém území Prahy 2 nepoteče z kohoutků pitná voda. 

  více
 • Praha

  Jel metrem „načerno“ a revizorům se prokázal cizím občanským průkazem. Strážníci muže předali policistům.

  V sobotu večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Hlídkového útvaru, že ve stanici metra Florenc se jeden z pasažérů, který nemá platný cestovní doklad, prokazuje revizorům evidentně cizím občanským průkazem. Na fotografii dokladu si totiž nebyl vůbec podobný. Po příjezdu do stanice metra kontaktovali strážníci revizory, kteří celou věc oznamovali, a ti jim dotyčného označili. Hlídka k němu přistoupila a vyzvala ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž již strážníkům předložil svůj občanský průkaz s tím, že se přeci tak moc nestalo, když se prokazuje dokladem totožnosti cizí osoby. To se však mýlil. Protože jeho jednáním vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dořešení přivolaným policistům. 

  více
 • Praha

  Strážníci dopadli sprejera přímo při činu

  V neděli krátce po druhé hodině ranní bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 8, že v ulici Vosmíkových někdo sprejuje barvou na zeď jednoho z domů. Hlídka, která přijela na místo, spatřila mladíka, který chtěl před ní z místa uprchnout. To se mu však nepodařilo. Strážníci jej dopadli i s taškou se spreji, kterými počmáral zeď domu. Mladý muž se následně strážníkům k činu přiznal. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR. 

   

   

  více
 • Krimi

  Strážníci dopadli řidiče pod vlivem drog a bez řidičáku. Prozradila ho velmi pomalá jízda a nerozsvícená světla.

  V neděli večer neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 15 vozidlo, které pomalu projíždělo Ravennskou ulicí bez rozsvícených světel. Proto se motohlídka strážníků vydala ihned za vozidlem. Poté co ho zastavili, přistoupili strážníci k řidiči a vyzvali ho k předložení všech potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž s nimi sice komunikoval, ale jeho odpovědi byly zmatené. Z jeho oblečení strážníci ucítili i zápach marihuany. Na dotaz jednoho ze strážníků, zda před jízdou nepožil nějaký alkohol nebo jinou drogu, muž odpověděl, že si vykouřil jointa marihuany a je rovněž uživatelem pervitinu. Následně provedený orientační test prokázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Strážníci rovněž zjistili, že muž nevlastní ani řidičské oprávnění. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dalšímu šetření přivolaným policistům.        

   

   

  více
 • Ostatní

  Had vlezl pod kapotu automobilu

  V sobotu dopoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 4, že v ulici Otakarova se po chodníku plazí asi metrový had. Hlídka po příjezdu zjistila, že se skryl do motorového prostoru jednoho ze zaparkovaných automobilů. U vozidla byla i řidička, která z nechtěného pasažéra neměla velkou radost. Strážníci na místo přivolali kolegy z odchytové služby, kteří hada odborně odchytli a převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech. Jednalo se o nejedovatou užovku červenou, dlouhou 120 centimetrů, která není pro člověka nebezpečná. 

   

   

  více
 • Ostatní

  Největší rodinný festival Kašpárkohraní zaplní v neděli 12. června Letenské sady hudbou, divadlem, uměním a sporty, VSTUP JE ZD

  Pražské Letenské sady budou v neděli 12. června od 12 do 19 hodin patřit dětem. Největší rodinný festival Kašpárkohraní již poosmé otevře své brány zdarma všem malým milovníkům hudby, divadla, umění a sportu. Na Kašpárkohraní zahraje k poslechu i k tanci Kašpárek v rohlíku, nejslavnější šlágry zazpívá Jaroslav Uhlíř a Jóžina z Bažin zahrají na Kašpárkohraní historicky poprvé Ivan Mládek a Banjo Band. O nevídanou podívanou se postarají akrobatické průvody na chůdách Long Vehicle Circus. Chybět nebudou klaunská představení pod taktovkou Circusu Sacra a Divadla Mimos. Jak pejsek s kočičkou hospodařili zahraje v novém podání Divadlo Tondy Novotného a bubliny všemožných tvarů a barev vyčaruje Václav Strasser, který letos pro fanoušky připojí i bublinový workshop.

   

   

   

  více
Na začátek « 1 7 13 19 21 22 23 24 25 26 27 29 » Na konec