Novinky

 • Praha

  Přívoz P2 nově obsluhuje bezbariérová loď Baba

  Přívoz P2 se po deseti letech provozu dočkal nového plavidla, které vychází z potřeb nejvytíženějšího přívozu Pražské integrované dopravy. Nová elegantní loď Baba byla dopravcem Pražské Benátky vyvinuta speciálně pro linku P2 - nabízí dostatek prostoru pro 40 cestujících i pro přepravu kočárků a jízdních kol, díky palubové konstrukci a novým přístavištím umožňuje pohodlný nástup a výstup v jedné úrovni. Převozníci ocení i dobré plavební vlastnosti a krytou kormidelnu. 

  více
 • Ostatní

  Nejlepší knižní novinkou na léto je příběh s několika set letou tradicí!

  Léto začíná mimořádnou akcí v řetězci Neoluxor. Na speciálních pyramidách najdete oblíbenou sérii „Soudce Ti" i její poslední přírůstek - „Tajemství čínské zahrady"! 

  více
 • Ostatní

  Tichý dárce pomáhá

  Výtěžek z projektu Tichý dárce, který pořádá společnost Tichý svět, podpoří tlumočnické služby na podzimním festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Pátý ročník celorepublikového festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením se uskuteční od 24. 9. do 2. 10. 2016. Pro širokou veřejnost je připravena řada různorodých akcí, které vedou k setkávání slyšících, neslyšících, nedoslýchavých, ohluchlých, hluchoslepých lidí či uživatelů kochleárních implantátů. Akce jsou pro osoby se sluchovým postižením, ale i pro slyšící bezbariérové - je zajištěno tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis. 

  více
 • Ostatní

  Lucie Vondráčková v létě vyjíždí na své unplugged turné KOUSEK ŠTĚSTÍ

  Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi léty objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu (13.000 diváků). 

  více
 • Ostatní

  Letní sezóna v Alanyi 2016 je letos výjimečná

  Populární Alanya na jihovýchodě Turecka je multikulturní letovisko nabízející teplé Středozemní moře (až 29°C), 300 slunných dní v roce, příjemné klima i v zimě, mnoho antických památek v okolí, pohostinnost..., a proto i druhý domov pro cca 40.000 zahraničních majitelů místních nemovitostí. 

  více
 • Praha

  Léto v Praze na 100 %!

  Proč odjíždět v létě k moři, když je v Praze v tomto období zrovna nejlépe? 

  To si říká pravděpodobně jen malá část populace největšího a nejobydlenějšího města v České republice a jen těžko k tomu přesvědčují ty druhé. Léto v Praze však skutečně nabízí mnoho možností, jak si ho užít na 100 %, od koupání se v lomech, objevování leso-parků, potulování se po pražských uličkách a kavárnách, venkovních sportovních aktivit až po akčnější zážitky. 

  více
 • Praha

  U všech červnových zástav oběhu Pražané pomáhali. Děkujeme vám.

  Ojedinělého úspěchu dosáhly operátorky pražské tísňové linky 155 v měsíci červnu - u telefonátů, kdy volající oznámil náhlý kolaps a později se ukázalo, že jde o zástavu oběhu, se jim tento kritický stav podařilo rozpoznat a zahájit telefonicky vedenou resuscitaci ve 100 procentech případů. Je přitom potřeba upřesnit, že pro operátorky jde o něco jako „hledání jehly v kupce sena" - případů „kolapsu" je měsíčně na tísňovou linku hlášeno několik stovek, a úkolem operátorek je najít mezi nimi těch cca 20 - 30 „opravdových zástav". 

  více
 • Ostatní

  Pavel Šporcl uctí Paganiniho v Karlově Studánce

  Sólový program POCTA PAGANINIMU uvede houslový virtuóz Pavel ŠPORCL v unikátním prostoru Hudební haly malebných lázní Karlova Studánka. 

  více
 • Praha

  Zkouška obsaditelnosti prověřila nové typy tramvají a autobusů

  V úterý 28. 6. 2016 se ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a. s., středními dopravními školami v Praze a dalšími dopravci PID uskutečnila praktická zkouška obsaditelnosti, jejímž cílem bylo prověřit reálnou kapacitu nových dosud neměřených typů tramvají a autobusů a také porovnat současný standard s nově navrhovaným, který by měl zvýšit kulturu cestování veřejnou dopravou, tedy snížit maximální přípustný počet osob ve vozidle. 

  více
 • Ostatní

  22 učňů převzalo zlaté České ručičky

  Ve středu 15. června 2016 se na brněnské výstaviště sjelo 22 nejlepších učňů České republiky, aby převzali ocenění v rámci Galavečera Přehlídky Českých ručiček. Svojí účastí podpořila Přehlídku ministryně školství Kateřina Valachová spolu se Stanislavem Juránkem, senátorem Parlamentu České republiky a náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje. Z jejich rukou převzali žáci učňovských oborů zlatou plaketu Českých ručiček a čestné uznání. 

  více
 • Ostatní

  ASFINAG: Pozor! Rozsáhlé opravy na dálnici ve Vídni od 10. července

  ASFINAG: Pozor! Na jihovýchodní tangenciální dálnici A23 ve Vídni budou od 10. července probíhat rozsáhlé opravy. Pokud můžete, tomuto místu se vyhněte a zdaleka ho objeďte 

  více
 • Ostatní

  IKEA stahuje z prodeje čokolády CHOKLAD MÖRK

  IKEA informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro IKEA nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi daty spotřeby. Tyto čokolády však může zcela bezpečně konzumovat každý, kdo netrpí alergií na mléko ani na lískové ořechy. 

  více
Na začátek « 1 8 15 21 22 23 24 25 26 27 29 31 » Na konec