Novinky

 • Krimi

  Opilý muž zapálil kontejner na odpad

  Podle popisu oznamovatele strážníci zadrželi muže, který zapálil kontejner na odpad. Oheň uhasili přivolaní hasiči. Případem se nyní zabývají policisté.

   

   

  více
 • Praha

  Stará žena zkolabovala na ulici

  Staré ženy, která zkolabovala na zastávce MHD Nuselská radnice, si všiml prostřednictvím online kamery operátor městské policie z Prahy 4. Pomoc jí poskytly jak kolemjdoucí ženy, tak strážnice, které na místo dorazily jako první. Žena byla posléze převezena záchranáři do jedné z pražských nemocnic. 

  více
 • Ostatní

  Útulek strážníků má další nové obyvatele

  Útulek pražských strážníků v Dolních Měcholupech má dva nové obyvatele. Ti zde čekají na své majitele.

   

   

  více
 • Praha

  Nový web Pražské integrované dopravy přechází do ostrého provozu

  Po sedmi týdnech veřejného testovacího režimu přechází nový web Pražské integrované dopravy do ostrého provozu. Od středy 20. července 2016 je nový web nasazen na adrese www.ropid.cz, kde nahradí stávající webové stránky ROPID. Původní web nadále poběží na adrese http://stary.ropid.cz, nebude však již nadále aktualizován o nové informace. 

  více
 • Ostatní

  Oxid uhelnatý vydržíte dýchat jen pár minut. Pak už je to otrava...

  Pokud si myslíte, že nejhorším rizikem tropického počasí je úpal, jste na omylu. Vysoké teploty rozpalují komíny, a spalinové cesty v důsledku nemusejí fungovat tak, jak mají. Při nízkém tlaku se může komínový tah dokonce úplně zastavit, a vaše domácnost je náhle vystavena na milost a nemilost bezbarvému zabijákovi - oxidu uhelnatému. Jak potvrzují soudní znalci, v této situaci se vám může stát osudným i nevinné sprchování. 

  více
 • Praha

  Pražské folklorní dny roztančí Prahu: 28.-30.7.

  Ve dnech 28. -30. 7. 2016 pořádá agentura Millennium Travel již desátý ročník mezinárodního setkání amatérských folklorních souborů "PRAŽSKÉ FOLKLORNÍ DNY".

  Akce se zúčastní 62 tanečních souborů z 23 zemí Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Celkem v Praze vystoupí 1700 zpěváků, tanečníků a hudebníků.

   

   

  více
 • Ostatní

  Festival Pražské folklórní dny (28.-30.7.2016)

  Ve dnech 28.-30.7.2016 pořádá agentura Millennium Travel již desátý ročník mezinárodního setkání amatérských folklorních souborů "PRAŽSKÉ FOLKLORNÍ DNY". 

  více
 • Ostatní

  Do Kutné Hory za veterány i na koncerty

  Automobilové veterány opět zamíří v srpnu do Kutné Hory

  Konec srpna si pravidelně v diáři rezervují milovníci automobilových veteránů, skvělé zábavy a výborného jídla a pití. V kouzelných kulisách středověkého města Kutná Hora se totiž o víkendu 20. - 21. srpna odehraje Srpnové hodování a VIII. Veteran Rallye Kutná Hora 2016.

   

   

  více
 • Praha

  Muž kradl v hobbymarketu. Strážníci zjistili, že je hledaný Policií ČR.

  Ve čtvrtek dopoledne bylo strážníkům z Prahy 13 pracovníkem bezpečnostní agentury telefonicky oznámeno, že v jednom z hobbymarketů ve Slánské ulici zadržel muže, který se pokusil odcizit zboží za bezmála 4 tisíce korun. Hlídka po příjezdu kontaktovala oznamovatele, který jim označil pachatele krádeže. Strážníci k muži přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Ten však pro své jednání žádné rozumné vysvětlení neměl. Strážníci navíc zjistili, že po muži pátrá Policie ČR, protože byl důvodně podezřelý z další majetkové trestné činnosti. Proto si celou věc na místě převzali přivolaní policisté k dalšímu opatření. 

  více
 • Krimi

  Strážníci z Prahy 7 zasahovali proti muži, který si chtěl střepy z rozbité láhve podřezat žíly na rukou

  Včera odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že na Ortenově náměstí je v parku u fontány nějaký muž, který se zde sebepoškozuje. Hlídka po příjezdu na místo spatřila muže, který seděl na zemi a střepy se řezal do rukou. Hlídka ho ihned vyzvala, aby s tím přestal. Muž však na to zareagoval tak, že si přímo před zraky strážníků začal podřezávat žíly na rukou a hlídce řekl, že ho opustila přítelkyně a on už nechce dál žít. Proto k němu strážníci okamžitě přiskočili a za pomoci hmatů a chvatů ho zpacifikovali. Poté mu poskytli první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu. Zasahující lékař rozhodl o jeho převozu do jedné z pražských nemocnic. U tohoto převozu rovněž strážníci asistovali, protože byl muž velmi agresivní.  

  více
 • Ostatní

  Strašilka ostruhatá postrašila obyvatele Prahy 12. Strážníci ji odchytli a předali do útulku Městské policie Praha.

  Ve čtvrtek dopoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v prostoru autobusové zastávky Družná leze po jedné z laviček nějaký větší cizokrajný pavouk. Hlídka strážníků zde zjistila, že se nejedná o pavouka, ale o strašilku ostruhatou. Strážníci si proto přivolali své kolegy z odchytové služby a strašilku jim předali. Ti ji převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech. Strašilka ostruhatá je původem z Nové Guiney a nejspíš utekla svému chovateli. 

  více
 • Ostatní

  Překvapte své přátele na nové sociální síti MemoryPlace

  MemoryPlace.cz je webovou platformou pro společné setkávání, virtuální databází vzpomínek, umožňuje vytvářet vlastní kontaktní struktury - a to vždy na unikátním principu zasílání zhmotněných vzpomínek, snů či plánů. Většinou se jedná o moment překvapení pro autorem pozvané osoby (SMS, e-mailem nebo osobně) na vytvořenou stránku s trefně umístěným bodem s různým obsahem. 

  více
Na začátek « 1 8 15 20 21 22 23 24 25 26 29 31 » Na konec