Novinky

 • Praha

  Strážníci zadrželi zjevně opilého řidiče, který naboural několik aut

  Další případ zjevně opilého řidiče, navíc podezřelého z nabourání několika vozidel, řešili včera večer strážníci z Prahy 4. Případ si následně převzala Policie ČR. 

  více
 • Praha

  V BB Centru zaparkuje příští týden Kinobus

  Pro všechny filmové fanoušky z řad rezidentů či osazenstva kanceláří v prostorách BB Centra a jeho okolí, ale také pro širokou veřejnost bude od 15. 8. do 18. 8. 2016 otevřeno letní kino „na kolech". Po loňském úspěšné projekci, která se setkala s velkým zájmem, bude i letos tzv. Kinobus po čtyři večery promítat filmové trháky. Konkrétně půjde o poutavé snímky Nikdy není pozdě, Ant-Man, Vybíjená a Muž na laně. Kinobus bude umístěn u Baarova parku před Křesťanskou základní školou Elijáš. 

  více
 • Ostatní

  13. srpen je Mezinárodním dnem leváctví

  Leváci tvoří 10 až 15% ze světové populace a teprve v posledních letech a s poznáním, že naše praváctví nebo leváctví je způsobeno vrozenou dominancí jedné mozkové hemisféry, se začínají leváci emancipovat. Mezinárodní den leváků si připomínáme od roku 1976. 

  více
 • Ostatní

  Finále 51. ročník závodů Zlatá podkova v Humpolci

  Humpolec znovu přivítá Zlatou podkovu. Stane se tak od pátku 19. srpna do neděle 21. srpna. Vše důležité se odehraje na kolbišti Dusilov (u výpadovky na Světlou nad Sázavou) a v neděli také na humpoleckém Horním náměstí. Tradice Zlaté podkovy v Humpolci sahá do 60. let minulého století a této dlouholeté tradici odpovídá také počet návštěvníků. Pravidelně jich přicházejí tisíce. 

  více
 • Ostatní

  Napoleonské dny 2016 – Napoleon u Mohyly míru

  Napoleonské dny 2016 - Napoleon u Mohyly míru. V roli generála Bonaparta - Mark Schneider

  Projekt Austerlitz, Středoevropská napoleonská společnost (C.E.N.S.) a obec Prace pořádají s podporou Jihomoravského kraje a pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, u příležitosti 247. výročí narození Napoleona Bonaparta na slavkovském bojišti tradiční Napoleonské dny 2016, jež proběhnou ve dnech 12.-14. srpna na Slavkovském bojišti.

   

   

  více
 • Ostatní

  Příběh Momo Veg Café aneb za zdravým jídlem na náplavku

  Někteří z vás si už možná všimli nově otevřené veganské kavárny Momo Veg Café na pražské náplavce a někteří nejspíš neodolali vejít dovnitř a ochutnat tyto výborné slané či sladké delikatesy, ze kterých nejde spustit oči. Kromě toho, že vypadají k nakousnutí, vystavené dobroty lákají i tím, že jsou zdravé. 

  více
 • Ostatní

  Zámek Jezeří navštíví Faust a Mefisto

  V sobotu 6. srpna v 17 hod. uvede festival Hudební léto v Jezeří v poloscénické inscenaci operu Faust od Louise Spohra. Provedení by mělo připomenout slavnou premiéru této opery pod vedením Carla Maria von Webera ve Stavovském divadle v Praze 1. září 1816. 

  více
 • Ostatní

  Australští Dune Rats a DZ Deathrays zahrají společně v říjnu ve Futuru

  Po mnohaletém snažení se mladým rockerům z australského Brisbane plní sen. Dune Rats nedávno vyrazili společně s DZ Deathrays na obří australské tour jako support Violent Soho. Na podzim se tato dvojka chystá společně dobýt i Evropu s International Disaster Tour. Českým fanouškům se představí 10. října v pražském Futurum Music Baru. Vstupenky v předprodeji za 250 Kč + poplatky na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na GoOut.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě 330 Kč. 

  více
 • Praha

  Nejméně spokojeni se svým životním stylem jsou lidé v Praze

  Třetina Čechů je nespokojená se svým životním stylem. Na vině je především stres a nedostatek pohybu. V celorepublikovém srovnání jsou nejméně spokojeni lidé v Praze, nejvíce na jižní Moravě. Vyplývá to z červnového průzkumu Svazu výrobců nealkoholických nápojů na vzorku 500 respondentů. Podle předního českého internisty prof. MUDr. Richarda Češky, CSc., je důležité se hýbat alespoň trochu každý den. 

  více
 • Ostatní

  Miele slaví 25 let v České republice

  Společnost Miele, výrobce prémiových spotřebičů, slaví 25. výročí zastoupení značky v České republice. Kromě domácností jsou přístroje Miele zastoupeny také v profesionálních provozech - v segmentu HORECA, v nemocnicích, pečovatelských ústavech nebo sportovních zařízeních a využívají je rovněž složky IZS. 

  více
 • Ostatní

  Pražské folklorní dny roztančí Prahu: 28. - 30. 7. 2016

  Ve dnech 28.-30.7.2016 pořádá agentura Millennium Travel již desátý ročník mezinárodního setkání amatérských folklorních souborů "PRAŽSKÉ FOLKLORNÍ DNY".

  Akce se zúčastní 62 tanečních souborů z 23 zemí Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Celkem v Praze vystoupí 1700 zpěváků, tanečníků a hudebníků.

   

   

  více
 • Praha

  Strážníci hasiči

  Díky pozornosti sousedky a rychlému zásahu strážníků ze sedmé městské části se podařilo zabránit možné katastrofě. Oznámení na linku tísňového volání totiž znělo: 
  „Z bytu ve třetím patře se kouří a zřejmě tam hoří. Přijeďte rychle!"
   

  více
Na začátek « 1 8 15 19 20 21 22 23 24 25 29 31 » Na konec