Novinky

 • Praha

  WebExpo 2016: Kromě konferenčního programu čekejte také zábavu a networking

  Kdo bude moderovat? Co je čtvrtá stage? Kde budou párty?

  Jedna z největších evropských konferencí o tvorbě webu přinese během dvou dnů desítky řečníků, zároveň se podle ředitelky Šárky Štrossové jedná o jedinečné setkání tisíců lidí z branže: "Máme nabité přednášky pro design, vývoj i byznys. Nuda ale nebude ani ve zbytku programu. Každý ze sálů bude mít vlastního moderátora. Připravujeme prostor pro networking a workshop a chystáme hned tři večírky, takže příležitostí bude určitě dostatek."

   

   

  více
 • Ostatní

  V úchvatném prostředí Lednicko-valtického areálu vzniká nový hudební festival – první říjnový víkend jej zahájí virtuos Václav

  Vznik nového Lednicko/Valtického hudebního festivalu (LVHF) je ideou místního rodáka, houslisty Jiřího Partyky, který chce tímto způsobem oživit kulturní dění na Břeclavsku a symbolicky mu tak vyjádřit svůj vděk.  Během víkendu 1. a 2. října se v historických sálech Zámeckých jízdáren rozezní klasická díla Antonia Vivaldiho nebo Wolfganga Amadea Mozarta v podání houslového virtuosa Václava Hudečka a sopranistky Michaely Gemrotové. Místo konání je také těsně spjato s působením knížecího rodu Liechtensteinů, jízdárna v Lednici je již od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

   

   

  více
 • Praha

  Autobusové změny v říjnu 2016 přinesou více linek a méně přestupů

  V návaznosti na změny linkového vedení tramvají od 28. 8. 2016 připravila organizace ROPID ve spolupráci s městskými částmi na podzim letošního roku také novinky v autobusové dopravě, a to především v severovýchodní a jihovýchodní části Prahy. 

  více
 • Ostatní

  Roman Šebrle jako člen Prague Golf Teamu nyní využívá služeb Autosalonu Klokočka

  Autosalon Klokočka přezbrojil flotilu vozů Prague Golf Teamu

  - Tři vozy ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi L&K pro Prague Golf Team.

  Členové Prague Golf Teamu, Standa Matuš, Marek Nový a Roman Šebrle převzali z rukou obchodního ředitele Autosalonu Klokočka Davida Dvořáka klíče od nových vozů ŠKODA. Jedná se o tři sportovní verze modelu ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi ve vrcholné výbavě Laurin & Klement, které budou sloužit sportovcům k dopravě na turnaje a tréninky po celé Evropě.

   

   

  více
 • Ostatní

  Prší víc než loni. Vodáci jsou zatím v klidu, odborníci i zemědělci se dál bojí sucha

  Rok 2015 se na většině území Česka nesl ve znamení extrémního sucha. Letošní léto je sice zatím srážkově výrazně vydatnější, sucho přesto dál děsí jak odborníky, tak zemědělce, kterým loni způsobilo miliardové škody. Důležité totiž není jen celkové množství srážek, ale i jejich rozložení v čase. Půdě proto nemusí pomáhat ani vydatné a prudké deště. 

  více
 • Ostatní

  Výprava 2016 - didgeridoo, obří gongy a flétny

  "Výprava 2016" z Arizony a Londýna s navažskými flétnami a největším symfonickým gongem na světě dorazí již popáté do České republiky. Organizátor Ondřej Smeykal, jeden z nejlepších hráčů na didgeridoo na světě, připravil jedenáct koncertů. Jeho pozvání k hudebnímu hodokvasu přijali již tradičně britský hráč na gongy Bear Love a indián Andrew Begay. 

  více
 • Ostatní

  Vraťte nám bezpečí na Vltavu!

  To je název společné iniciativy starostů obcí středního Povltaví podporovaných několika senátory, ke které se přidaly kluby kanoistů a veslařů, rybářské svazy, provozovatelé rekreačních zařízení a ochránci přírody. 

  více
 • Ostatní

  Rock for Churchill už klepe na dveře

  O závěrečném prázdninovém víkendu proběhne jedna z posledních velkých akcí léta - festival Rock for Churchill. Do přírodního areálu Myslivna ve Vroutku se sjede 26. a 27. srpna téměř čtyřicítka interpretů. Hlavními hvězdami 17. ročníku jsou Dub FX, Modestep, Nneka, Dub Inc a Dubioza Kolektiv. 

  více
 • Ostatní

  Lucie Vondráčková měla premiéru ve Strážnici

  Ve Strážnici měla ve středu 17. srpna premiéru koncertu zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková se skupinou Vokobere, na svém druhém koncertním turné své kariéry.

  více
 • Praha

  Linde MH a Lucie Výborná zvou na Ještěrka Cup 2016

  Společnost Linde Material Handling, přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, a moderátorka Lucie Výborná odhalily ve videopozvánce detaily o letošním, již devátém ročníku originálního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2016. Jedinečné celorepublikové mistrovství s bohatým doprovodným programem, jemuž dominuje hudební skupina Sto zvířat, se koná v sobotu 3. září na Letenské pláni v Praze. 

  více
 • Ostatní

  Festival Na kopečku 2016

  Poslední srpnovou neděli si řada obyvatel Mladoboleslavska spojuje s možností strávit příjemné a mnohdy objevné odpoledne v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy. Ne v roli pacienta, nýbrž jako návštěvník Festivalu Na kopečku. Benefiční hudebně-divadelní festival, který nemocnice letos již potřinácté pořádá, klade důraz na prolínání "mezi světy" na obou stranách pomyslné hranice, jíž v našich myslích často tvoří brána nemocnice, symbol mezi zdravím a nemocí. 

  více
 • Ostatní

  Čtyřlístek vytvořil nový český rekord. V olympijském parku na Lipně vybarvili lidé 240 metrů omalovánek

  Po dobu trvání letních olympijských her barvili návštěvníci Olympijského parku Rio-Lipno 2016 největší české omalovánky Čtyřlístku. Celkem se do dnešního dne zapojilo 3400 dětí a dospělých. Byl tak překonán aktuální rekord v počtu malířů, který je 584. K rekordu přispěli i známí sportovci, jako například badmintonista Petr Koukal, šermíř Jiří Beran, krasobruslař Tomáš Verner nebo cyklista Jan Bárta. 

  více
Na začátek « 1 8 15 18 19 20 21 22 23 24 29 32 » Na konec