Novinky

 • Praha

  Pražský Vyšehrad ovládne festival VyšeHrátky

  Ve dnech 3. - 11. září 2016 se na pražském Vyšehradě již tradičně koná 13. ročník festivalu VyšeHrátky. Přijďte si prodloužit prázdniny o týden!

  více
 • Praha

  Pražští strážníci spolu s policisty budou na přechodech u škol dohlížet na bezpečnost školáků

  Stejně jako v minulých letech i na začátku letošního školního roku budou pražští strážníci a policisté ve zvýšené míře hlídat přechody pro chodce v blízkosti škol a školských zařízení. Zvýšený dohled nad bezpečím školáků na přechodech bude pokračovat i v dalších zářijových dnech.  

   

  „Jsem velmi rád, že díky těsné součinnosti Městské policie Praha a Policie ČR budou přechody v blízkosti škol bezpečné. Bezpečnost dětí v dopravě je jednou z našich priorit," řekl Bc. Libor Hadrava, radní HMP pro oblast bezpečnosti.

   

   

  více
 • Ostatní

  Literatura, hudba, tanec, přednášky i jídlo. Česko-argentinské kulturní Bienále připomene spisovatele Jaroslava Seiferta a Anto

  Třicet let letos uplyne od úmrtí dvou autorů, kteří svá nejvýznamnější díla vytvořili v obdobích nesvobody za extrémního politického nátlaku - českého básníka Jaroslava Seiferta a argentinského prozaika a novináře Antonia di Benedetta. Jejich životu a literární tvorbě bude věnován pátý ročník cyklu Bienále Kafka - Borges / Praha - Buenos Aires, který se uskuteční od 21. do 23. září v Praze. Akce nabídne tematickou přednášku, literární semináře, film, výstavu i kulturní večer s tancem a literaturou na pražské Náplavce.

   

   

  více
 • Krimi

  Strážníci zasahovali proti zmatenému muži, který s nožem pobíhal v Modřanské rokli

  V pátek krátce před půl třetí odpoledne bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku 156, že u vstupu do Modřanské rokle se pohybuje zmatený muž oblečený do nemocničního oděvu, který drží v ruce nůž a pokřikuje na kolemjdoucí. Strážníci po příjezdu spatřili muže odpovídajícího popisu. Ten seděl na zemi a měl kolem sebe rozházené své osobní věci včetně nože. Strážníci k němu přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Dezorientovaný muž si nepamatoval, že by s nožem pobíhal a po někom pokřikoval. O noži, který ležel opodál, prohlásil, že není jeho. Strážníci provedenou lustrací rovněž zjistili, že po muži pátrá Policie ČR. Proto ho předali k dalšímu opatření přivolaným policistům.  

  více
 • Ostatní

  Po větvích stromu v ulici K Lesu se procházel leguán

  V pátek odpoledne bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v ulici K Lesu leze po větvi stromu nějaký větší ještěr. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o velkého leguána, který měřil okolo jednoho metru. Strážníci ho proto bezpečně odchytli a předali přivolaným kolegům z odchytové služby. Ti exotické zvíře převezli do útulku městské policie v Dolních Měcholupech.   

  více
 • Praha

  WebExpo 2016: Kromě konferenčního programu čekejte také zábavu a networking

  Kdo bude moderovat? Co je čtvrtá stage? Kde budou párty?

  Jedna z největších evropských konferencí o tvorbě webu přinese během dvou dnů desítky řečníků, zároveň se podle ředitelky Šárky Štrossové jedná o jedinečné setkání tisíců lidí z branže: "Máme nabité přednášky pro design, vývoj i byznys. Nuda ale nebude ani ve zbytku programu. Každý ze sálů bude mít vlastního moderátora. Připravujeme prostor pro networking a workshop a chystáme hned tři večírky, takže příležitostí bude určitě dostatek."

   

   

  více
 • Ostatní

  V úchvatném prostředí Lednicko-valtického areálu vzniká nový hudební festival – první říjnový víkend jej zahájí virtuos Václav

  Vznik nového Lednicko/Valtického hudebního festivalu (LVHF) je ideou místního rodáka, houslisty Jiřího Partyky, který chce tímto způsobem oživit kulturní dění na Břeclavsku a symbolicky mu tak vyjádřit svůj vděk.  Během víkendu 1. a 2. října se v historických sálech Zámeckých jízdáren rozezní klasická díla Antonia Vivaldiho nebo Wolfganga Amadea Mozarta v podání houslového virtuosa Václava Hudečka a sopranistky Michaely Gemrotové. Místo konání je také těsně spjato s působením knížecího rodu Liechtensteinů, jízdárna v Lednici je již od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

   

   

  více
 • Praha

  Autobusové změny v říjnu 2016 přinesou více linek a méně přestupů

  V návaznosti na změny linkového vedení tramvají od 28. 8. 2016 připravila organizace ROPID ve spolupráci s městskými částmi na podzim letošního roku také novinky v autobusové dopravě, a to především v severovýchodní a jihovýchodní části Prahy. 

  více
 • Ostatní

  Roman Šebrle jako člen Prague Golf Teamu nyní využívá služeb Autosalonu Klokočka

  Autosalon Klokočka přezbrojil flotilu vozů Prague Golf Teamu

  - Tři vozy ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi L&K pro Prague Golf Team.

  Členové Prague Golf Teamu, Standa Matuš, Marek Nový a Roman Šebrle převzali z rukou obchodního ředitele Autosalonu Klokočka Davida Dvořáka klíče od nových vozů ŠKODA. Jedná se o tři sportovní verze modelu ŠKODA Octavia Combi RS a jeden vůz ŠKODA Superb Combi ve vrcholné výbavě Laurin & Klement, které budou sloužit sportovcům k dopravě na turnaje a tréninky po celé Evropě.

   

   

  více
 • Ostatní

  Prší víc než loni. Vodáci jsou zatím v klidu, odborníci i zemědělci se dál bojí sucha

  Rok 2015 se na většině území Česka nesl ve znamení extrémního sucha. Letošní léto je sice zatím srážkově výrazně vydatnější, sucho přesto dál děsí jak odborníky, tak zemědělce, kterým loni způsobilo miliardové škody. Důležité totiž není jen celkové množství srážek, ale i jejich rozložení v čase. Půdě proto nemusí pomáhat ani vydatné a prudké deště. 

  více
 • Ostatní

  Výprava 2016 - didgeridoo, obří gongy a flétny

  "Výprava 2016" z Arizony a Londýna s navažskými flétnami a největším symfonickým gongem na světě dorazí již popáté do České republiky. Organizátor Ondřej Smeykal, jeden z nejlepších hráčů na didgeridoo na světě, připravil jedenáct koncertů. Jeho pozvání k hudebnímu hodokvasu přijali již tradičně britský hráč na gongy Bear Love a indián Andrew Begay. 

  více
 • Ostatní

  Vraťte nám bezpečí na Vltavu!

  To je název společné iniciativy starostů obcí středního Povltaví podporovaných několika senátory, ke které se přidaly kluby kanoistů a veslařů, rybářské svazy, provozovatelé rekreačních zařízení a ochránci přírody. 

  více
Na začátek « 1 8 15 18 19 20 21 22 23 24 29 32 » Na konec