Novinky

 • Praha

  Nezletilé děti popíjely alkohol

  Několik nezletilců pod vlivem alkoholu odhalili strážníci pražské městské policie. Prvním případem se budou zabývat úředníci sociálního odboru. Druhý si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. 

  více
 • Ostatní

  Web Českosesoudí.cz vyhodnotil Rezavý paragraf a Proces 2016

  Internetový projekt ČESKO SE SOUDÍ.cz se snaží ukázat veřejnosti, jak předcházet soudnímu sporu a, je-li to nutné, jak se úspěšně soudit o vlastní práva. Boří lidové mýty a nepravdy kolem fungování práva v ČR. Součástí projektu je také anticena Rezavý paragraf. 

  více
 • Praha

  Poupění Strýt tyjátr

  Sedmý ročník festivalu dětských hereckých, tanečních a hudebních souborů. Sobota 1. října 2016 od 10:00 do 18:00 v Praze na Kampě. Pořádá HaFstudio, spolupořadatel MČP1. 

  více
 • Praha

  Strážníci zadrželi dalšího taxikáře se zákazem činnosti

  Další případ řidiče taxi, který i přes zákaz přepravoval osoby, zaznamenali strážníci ze specializované skupiny Taxi. Případ dále šetří Policie ČR.

  více
 • Krimi

  „Krkavčí matka“ pod vlivem alkoholu napadala své dítě

  Otřesný případ chování opilé matky k malému dítěti, zaznamenali včera večer strážníci z Prahy 13. Hlídka ženu, která nadýchala bezmála tři a půl promile předala Policii ČR.
  Ve středu krátce před osmou hodinou večer přijali strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 13 oznámení, že se u stánku s občerstvení nachází zjevně opilá žena, která se hrubě chová ke svému malému dítěti. Na místě se strážníkům přihlásil oznamovatel a uvedl, že žena tahala malé dítě za vlasy po zemi a sprostě mu nadávala. To potvrdil i další svědek. Hlídka zjevně opilou ženu vyzvala k prokázání totožnosti. Ta však doklady nenašla a ke své osobě odmítla sdělit jakékoliv informace. Strážníci ji předvedli i s dítětem na služebnu Policie ČR. Tam bylo ženě naměřeno bezmála tři a půl promile. Celou věc dále šetří Policie ČR. 

  více
 • Praha

  Edith Piaf se vrátila do pražského Muzea Grévin

  První koncert Edith Piaf v Praze * Muzeum Grévin přináší fanouškům z celého světa její sochu

  Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha vzdalo hold ikoně francouzského šansonu Edith Piaf. Její vosková socha se po ročním turné po rodné Francii vrací natrvalo do pražské expozice muzea v Celetné ulici 15. Na uvítanou světové legendy zde byl 20. září v 17:00 uspořádán koncert jejích písní v podání zpěvačky Radky Fišarové.


   

  více
 • Ostatní

  Kdo chce stavět, míří do Centra vzorových domů u Prahy

  Komfortní, a přitom dostupné bydlení lze zhlédnout na největší celoroční výstavě rodinných domů v Nehvizdech u Prahy. Společnost Canaba, největší dodavatel montovaných rodinných domů na klíč v České republice, zde nabízí energeticky úsporné domy moderní i klasické architektury. 

  více
 • Praha

  Socha F. Kafky patří už dva roky mezi nejfotografovanější místa v Praze

  Socha F. Kafky, která se nachází na piazze za Obchodním centrem Quadrio neujde již dva roky pozornosti turistů ani náhodných kolemjdoucích. Národní třída se tak řadí mezi nejvyhledávanější místa české metropole amatérskými fotografy z celého světa. Ti na soše s otočnou tváří známého pražského německy píšícího spisovatele oceňují především originalitu a její proměnlivost. Díky ní je hlava na každé fotografii jedinečná. Podobu sochy a mechaniku jejího pohybu ztvárnil světoznámý český umělec David Černý. 

  více
 • Ostatní

  Na Vysočině se o první Českou cenu za architekturu uchází 3 nominovaná díla

  Česká komora architektů (ČKA) v lednu 2016 vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Soutěžní přehlídka se setkala s obrovským zájmem architektů, kteří do ní přihlásili téměř 500 realizací. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota (předseda Joe Morris, Boris Bežan, Kees Kaan, Ivan Koleček, Miriam Lišková, Martin Rein-Cano a Jan De Vylder) do užšího výběru nominovala 63 děl, ze kterých na podzim 2016 vzejde zhruba deset finalistů a celkový vítěz České ceny za architekturu. Nominační večer se konal 14. června v kulturním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích. V nominacích poroty jsou pokryty téměř všechny regiony České republiky, kraj Vysočina je zastoupen 3 architektonickými díly: obnova interiéru hradu Lipnice nad Sázavou, prototyp rodinného domu v Posázaví a rekonstrukce povrchů Náměstí republiky ve Žďáru nad Sázavou. 

  více
 • Ostatní

  V pátek startuje přehlídka současné ilustrace LUSTR. Již potřetí představí vycházející hvězdy tohoto oboru.

  Již potřetí se letos v Praze uskuteční festival současné ilustrace LUSTR.

  Ve dnech 24. - 28. září se festival usadí v nevyužitém městském domě v Cihelné ulici na Malé Straně, kde nabídne rozsáhlou výstavu čtyřiceti ilustrátorů a obsáhlý tvůrčí doprovodný program. Cílem festivalu je představit veřejnosti rozmanitou tvorbu současné generace ilustrátorů a popularizovat tento obor jako svébytnou uměleckou disciplínu. Festival pořádá pražské knihkupectví a nakladatelství PageFive, organizátoři byli za tento počin v minulosti již dvakrát nominováni na ocenění Czech Grand Design.


   

  více
 • Praha

  Lidé chtějí na letiště jezdit vlakem

  Výstavba železnice na pražské Letiště Václava Havla má významnou podporu mezi cestujícími. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu veřejného mínění, který pro Správu železniční dopravní cesty připravila agentura Talk. Železnici uvedlo jako nejlepší způsob přepravy na letiště 50,9 % dotázaných. Druhým nejpopulárnějším dopravním prostředkem je metro s podporou 16,4 %. Aktuálně dostupné možnosti přepravy považuje za dostačující pouze pětina cestujících. 

  více
 • Ostatní

  Lucie Bílá poprvé v O2 areně! V rámci oslav jubilea vystoupí na dvou mega koncertech Fifty Fifty!

  Půl napůl, tedy Fifty Fifty to má letos LUCIE BÍLÁ! V dubnu začala slavit své životní jubileum a s oslavami rozhodně neskončila. Zatímco na jaře přivítala diváky v Bratislavě, v listopadu se na ně těší v legendární O2 areně v Praze. A to hned na dvou obřích koncertech se svými tanečníky i hosty. Bude to záležitost letošního podzimu, na kterou budou všichni vzpomínat. A Lucie, která bude mít v této úžasné hale svou premiéru, nezapomene ani, jak je jejím dobrým zvykem, pomáhat. 

  více
Na začátek « 1 8 15 16 17 18 19 20 21 22 29 31 » Na konec