Novinky

 • Ostatní

  Opilý šofér na sebe upozornil stáním na přechodu pro chodce

  Dalšího opilce za volantem odhalili v neděli večer strážníci z Prahy 15. Za volant sedl s téměř dvěma promile. 

  více
 • Praha

  Nezletilce, který nadýchal skoro tři promile, odhalili strážníci z Prahy 14

  Trojice mladíků popíjela alkohol u stanice metra Černý Most. Zde si jich všimla hlídka městské policie. Při řešení přestupku zjistila, že jednomu z nich není ještě osmnáct let. Strážníci provedenou dechovou zkoušku nezletilci naměřili skoro tři promile. 

  více
 • Ostatní

  Žena si prý dala jen pár panáků vodky. Nadýchala téměř tři promile

  Žena ležící na chodníku upoutala pozornost kolemjdoucích v pondělí večer. Přivolaní strážníci zjistili, že je žena silně opilá. Nadýchala skoro tři promile. 

  více
 • Praha

  Ženy ve výjezdu pražské záchranky

  V pondělí 14. listopadu 2016 skončila éra ryze mužských záchranářských posádek. Bc. Jana Smutná je první ženou za 159 let existence pražské záchranky, která bude pomáhat zachraňovat životy a zdraví Pražanů ve dvoučlenné výjezdové skupině, po boku řidiče Jana Jakeše. 

  více
 • Praha

  POKOJE V.: Přehlídka mladého umění oživuje palác v Cihelné. Již popáté.

  Ve dnech 11. - 20. 11. 2016 dostanou již popáté studenti vysokých uměleckých škol z celé České republiky v rámci akce POKOJE V. možnost oživit svou tvorbou jinak nevyužívaný palác v Cihelné ulici na Malé Straně. Jednu z návštěvnicky nejúspěšnějších přehlídek mladého umění v Praze pořádá již tradičně o.p.s. Containall. 

  více
 • Ostatní

  Dotace na kompostování i pro bytové domy a sídliště

  Do 30. 11. 2016 můžete podat žádost o dotaci ve výši 85% na nákup kompostérů. Bezpečně a snadno lze kompostovat i v bytových domech a na sídlištích, kompostéry SIVA, JORA a JERY jsou pro tento účel navržené. 

  více
 • Ostatní

  Pánská záležitost, všechno, co vás baví, na dosah ruky

  Zveme vás na událost, na kterou nemusíte, ale chcete. Den, kdy nebudete muset nic a všichni tu budou pro vás. Zveme vás na Pánskou záležitost! V krásné historické budově Novoměstské radnice vytvoříme v sobotu 12. listopadu jedinečný prostor a čas výhradně pro muže.

   

   

  více
 • Praha

  Dobročinný bazar na podporu „MADE BY" Nadace Terezy Maxové dětem

  Umíte si představit své Vánoce bez rodiny? Bez zázemí a bez podpory svého partnera? Raději si to ani nepředstavujte a přijďte do Dušní 3 koupit svým blízkým nebo sobě dárek, a podpořit tak zároveň projekt „MADE BY" Nadace Terezy Maxové dětem.

   

   

  více
 • Ostatní

  Elektroodpad se promění ve šperky, kávový lógr a plastové tašky pak v palivo. Jak užitečně využít přebytečný odpad?

  O opětovné využití odpadu usilujeme zejména kvůli rostoucí potřebě ochrany životního prostředí. Recyklace je dnes všeobecně podporovaným trendem a lidé neustále hledají cesty, jak tradičním i netradičním způsobem zužitkovat již nepotřebné předměty a suroviny. Nové uplatnění tak v současnosti nachází odpadní voda z pivovaru, kávový lógr, chladiče počítačů nebo plastový odpad.

   

   

   

  více
 • Ostatní

  Miss Earth 2016 se stala Katherine Espinová z Ekvádoru

  Vítězkou Miss Earth 2016 se stala Katherine Espinová z Ekvádoru. Českou republiku reprezentovala na světové soutěži v Manile na Filipínách devatenáctiletá Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková z Ostravy. Ta sice přes maximální nasazení mezi Top 16 nepostoupila, s prázdnou se ale vracet nebude. V rámci talentové disciplíny skončila z 83 účastnic druhá a medaile za druhé místo v Talent Show Miss Earth 2016 patří právě jí. Z Filipín se bude vracet v pondělí, a to obohacená o mnoho zážitků, zkušeností i nové kamarádky. 

  více
 • Ostatní

  Uber dává příležitost neslyšícím

  Řidiči se sluchovým postižením mohou díky upravené aplikaci získat důstojný příjem

  Uber teď díky moderním technologiím nabízí sluchově postiženým, aby se stali partnerskými řidiči. Drobná softwarová změna aplikace totiž umožní neslyšícím řidičům rychle a efektivně komunikovat s cestujícími pomocí vizuálních upozornění a textových zpráv. Podle některých odhadů má až třetina neslyšících v aktivním věku problém uplatnit se na trhu práce - patří přitom k nejbezpečnějším řidičům na silnicích, 100% koncentrovaných na řízení. Neslyšícím a nedoslýchavým řidičům přináší Uber nejen novou možnost integrace do společnosti, ale i flexibilní pracovní příležitost.

  více
 • Ostatní

  Nová Česká Miss jako velkolepá show

  Soutěž Česká Miss 2017 přichází v úplně nové podobě, která se od všech předchozích ročníků diametrálně liší. Martin Ditmar a Eva Čerešňáková představili inovace, které s národní soutěží krásy plánují. Finálový večer za účasti zahraniční pěvecké hvězdy jako velkolepá show pro několik tisíc diváků, proces výběru dívek od počátku online a s nádechem reality show, výrazné zapojení široké veřejnosti, divoká karta i charitativní rozměr. 

  více
Na začátek « 1 8 13 14 15 16 17 18 19 22 29 32 » Na konec