Novinky

 • Ostatní

  Malebné didgeridoo Ondřeje Smeykala

  Předvánoční koncert Ondřeje Smeykala, jednoho z nejlepších hráčů na didgeridoo na světě, se bude konat v pátek 9. prosince 2016 v Betlémské kapli. 

  více
 • Praha

  Adventní bezpečnostní opatření v Praze

  Předvánoční období je již tradičně spojeno s nákupní horečkou a zvýšenou koncentrací osob v nákupních centrech, na náměstích i v prostředcích městské hromadné dopravy.

   

  Policisté i strážníci proto navyšují běžný výkon služby a zaměřují se na předem vytipované lokality, které jsou z hlediska možného protiprávního jednání ty nejrizikovější.

  Strážníci budou hned od samého začátku adventu dohlížet v rámci zvýšeného výkonu služby na vytipovaná pražská náměstí, kde budou probíhat vánoční trhy a další ulice se zvýšenou koncentrací Pražanů a návštěvníků metropole. Dále svou pozornost zaměří také na obchodní centra a prostředky městské hromadné dopravy. Protože mnoho lidí v předvánočním čase zamíří také na hřbitovy zapálit svíčku svým blízkým, budou hlídky městské policii častěji kontrolovat i hřbitovy a jejich okolí.

  V pohotovosti budou stejně jako v předchozích letech i kriminalisté. Ti se zaměří zejména na činnost kapsářů, kteří využívají předvánočního shonu a větší zranitelnosti potenciálních obětí. 

   

   

  více
 • Ostatní

  Průměrná česká domácnost vytřídí 170 kilogramů elektrozařízení. Ušetří tím tolik CO2 jako při cestě z Prahy na Jadran

  Téměř 170 kilogramů vysloužilých elektrozařízení vytřídí průměrná domácnost v České republice při větším úklidu rodinného domu. Nejčastěji se Češi zbavují velkých domácích spotřebičů o průměrné hmotnosti 60 kilogramů, jako je lednička, pračka nebo sporák. Vyplývá to ze statistik projektu Buď líný zaměřující se na odběr vyřazených elektrospotřebičů přímo z domácností. Recyklací průměrného svozu lze ušetřit až 114 kilogramů oxidu uhličitého, čemuž odpovídá více než sedmisetkilometrová cesta automobilem s motorem o menším objemu.

   

   

  více
 • Praha

  Legendární kapela The Tap Tap rozezpívá pražský Dlabačov

  KDY: sobota 26. 11. od 18.00

  KDE: Multifunkční centrum Dlabačov, Bělohorská 24, Praha 6

  Kapela studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí. Jedinečnou příležitost naplno si užít live koncert nevšedního hudebního uskupení, které baví děti i dospělé, se naskytne v sobotu 26. listopadu od 18.00 v multifunkčním centru Dlabačov. Nenechte si ujít Řiditele autobusu a další originální hitovky The Tap Tap! Vstupenky jsou k mání v předprodeji za 250 Kč, na místě za 300 Kč. 

  více
 • Ostatní

  Opilý šofér na sebe upozornil stáním na přechodu pro chodce

  Dalšího opilce za volantem odhalili v neděli večer strážníci z Prahy 15. Za volant sedl s téměř dvěma promile. 

  více
 • Praha

  Nezletilce, který nadýchal skoro tři promile, odhalili strážníci z Prahy 14

  Trojice mladíků popíjela alkohol u stanice metra Černý Most. Zde si jich všimla hlídka městské policie. Při řešení přestupku zjistila, že jednomu z nich není ještě osmnáct let. Strážníci provedenou dechovou zkoušku nezletilci naměřili skoro tři promile. 

  více
 • Ostatní

  Žena si prý dala jen pár panáků vodky. Nadýchala téměř tři promile

  Žena ležící na chodníku upoutala pozornost kolemjdoucích v pondělí večer. Přivolaní strážníci zjistili, že je žena silně opilá. Nadýchala skoro tři promile. 

  více
 • Praha

  Ženy ve výjezdu pražské záchranky

  V pondělí 14. listopadu 2016 skončila éra ryze mužských záchranářských posádek. Bc. Jana Smutná je první ženou za 159 let existence pražské záchranky, která bude pomáhat zachraňovat životy a zdraví Pražanů ve dvoučlenné výjezdové skupině, po boku řidiče Jana Jakeše. 

  více
 • Praha

  POKOJE V.: Přehlídka mladého umění oživuje palác v Cihelné. Již popáté.

  Ve dnech 11. - 20. 11. 2016 dostanou již popáté studenti vysokých uměleckých škol z celé České republiky v rámci akce POKOJE V. možnost oživit svou tvorbou jinak nevyužívaný palác v Cihelné ulici na Malé Straně. Jednu z návštěvnicky nejúspěšnějších přehlídek mladého umění v Praze pořádá již tradičně o.p.s. Containall. 

  více
 • Ostatní

  Dotace na kompostování i pro bytové domy a sídliště

  Do 30. 11. 2016 můžete podat žádost o dotaci ve výši 85% na nákup kompostérů. Bezpečně a snadno lze kompostovat i v bytových domech a na sídlištích, kompostéry SIVA, JORA a JERY jsou pro tento účel navržené. 

  více
 • Ostatní

  Pánská záležitost, všechno, co vás baví, na dosah ruky

  Zveme vás na událost, na kterou nemusíte, ale chcete. Den, kdy nebudete muset nic a všichni tu budou pro vás. Zveme vás na Pánskou záležitost! V krásné historické budově Novoměstské radnice vytvoříme v sobotu 12. listopadu jedinečný prostor a čas výhradně pro muže.

   

   

  více
 • Praha

  Dobročinný bazar na podporu „MADE BY" Nadace Terezy Maxové dětem

  Umíte si představit své Vánoce bez rodiny? Bez zázemí a bez podpory svého partnera? Raději si to ani nepředstavujte a přijďte do Dušní 3 koupit svým blízkým nebo sobě dárek, a podpořit tak zároveň projekt „MADE BY" Nadace Terezy Maxové dětem.

   

   

  více
Na začátek « 1 8 12 13 14 15 16 17 18 22 29 32 » Na konec