Novinky

 • Ostatní

  Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví

  Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví (průvodce moderní dospívající dívky). O všem, co chci, aby věděla moje dcera. Právě o tom je novinka lékařky Jany Martincové, která se více než 20 let věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti a popularizaci medicíny. 

  více
 • Praha

  Pražští strážníci ve Vysočanech svou pohotovou reakcí zachránili muže v bezvědomí

  30. 11. 2016 ve večerních hodinách přijali strážníci z Prahy 9 oznámení, že se na nádraží Praha - Vysočany pohybuje zmatený muž, který zanechal na nástupišti cestovní tašku. Po příjezdu na místo hlídka muže již nenašla, pouze jeho zavazadlo, které obsahovalo inzulínové injekce. V tu samou chvíli bylo strážníkům oznámeno, že v ulici v blízkosti nádraží, se nachází podnapilý muž. Hlídka tam našla sedmdesátiletého muže, který nejevil známky vědomí. Dle veškerých indicií se jednalo o diabetika v hypoglykemickém šoku. Strážníci muži pohotově podali cukr a ten se po pár minutách probral z bezvědomí. Poté jim sdělil, že přijel vlakem a po vystoupení na nádraží si na nic nepamatuje. Přivolaná záchranná služba muže převezla do nemocnice. 

  více
 • Krimi

  Dva případy opilců za volantem řešili poslední listopadový den strážníci pražské městské policie

  Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu je hazardem, se kterým se strážníci bohužel setkávají téměř během každé služby. Poslední dva případy Městská policie Praha eviduje od středy.

  Prvního řidiče pod vlivem alkoholu zadržela hlídka strážníků z Prahy 1 v Jungmannově ulici. Hlídka si vozidla s proraženými pneumatikami všimla ve Vodičkově právě ve chvíli, kdy do něj nasedal zjevně opilý řidič, který se a i přes defekt kol s autem rozjel Jungmannovou ulicí. Zde se ho také podařilo strážníkům zastavit. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili více než 2‰. Pro podezření ze spáchání trestného činu dvaatřicetiletého muže předali k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR.

   

   

  více
 • Krimi

  Žena zatoužila po řeznických hácích, pokusila se jich odcizit hned několik kusů

  30. 11. 2016 krátce po půlnoci přijala hlídka strážníků z Prahy 1 oznámení, že v italské restauraci byl zadržen pachatel krádeže. Celou událost ohlásil provozní restaurace, který ženu cizí národnosti při nekalém úmyslu přistihl. Předmětem krádeže bylo nejenom běžné vybavení restaurace, jako jsou třeba příbory, ale i celkem kuriózní předměty např. háky na maso či držák hasicího přístroje. K čemu ženě zachtěné předměty měly sloužit, bude vysvětlovat Policii České republiky, kam hlídkou strážníků byla předána, jelikož se nebyla schopna prokázat žádným dokladem totožnosti a jednalo se o osobu cizí státní příslušnosti. 

  více
 • Ostatní

  LadyPraga - odhalená na dřeň

  Hrát kvalitní pop, inspirovaný průniky do jazzu, ale i rocku. Bez kytar, stavěný na výrazném vokálu, propracované rytmice a smysluplných textech v českém i anglickém jazyce. To je cíl nové hudební kapely Lady Praga, založené na sklonku minulého roku baskytaristou, skladatelem a textařem Martinem Kneslem. "Chtěli bychom zbavit hudební styl popu nálepky laciné muziky pro méně náročné posluchače. Lady Praga pro mě znamená ztělesnění myšlenek, které mi už nějakou dobu hrají v hlavě. Nyní nastal čas vypustit je ven a já věřím, že si své posluchače najdou," říká Knesl, který má za sebou angažmá např. v doprovodných kapelách Michala Penka či Bohuše Matuše. 

  více
 • Ostatní

  Vánoce - svátky stresu? Mezinárodní studie Lidlu hledala odpoveď

  - Ženy pociťují o Vánocích více stresu než muži a přály by si větší podporu

  - Pocit stresu převládá v Německu, Velké Británii, Rakousku, Irsku i v Česku

  - V Čechách jsou Vánoce stresující téměř pro 70 % dotázaných žen

  Kdo má v rodinách na starosti vánoční přípravy a jak stresující je toto období? Odpověď hledala mezinárodní studie, již si objednal Lidl. Společnost Nielsen oslovila 20.800 respondentů ve 25 evropských zemích a v USA. V ČR odpovídalo 600 osob.

  více
 • Krimi

  Výborná spolupráce pražských strážníků a hasičů. Zachránili muže, který visel z okna ve čtvrtém patře

  Úctyhodný výkon předvedli dnes v noci strážníci z Prahy 7. Do příjezdu hasičů drželi v okně za ruce a oděv muže, který visel z okna ve 4 patře. Hasiči z pražských Holešovic poté k muži slanili a dostali ho na zem. 

  více
 • Ostatní

  Emma Smetana otevře vánoční benefiční bazar. Prodávat budou manželé Klusovi, Ruppert i Třeštíková. Strýcová věnuje svou raketu.

  Moderátorka a zpěvačka Emma Smetana pořádá v sobotu 3. prosince od 13 hodin tradiční předvánoční charitativní bazar. Letos poprvé se neuskuteční v pražském Karlíně, ale v budově Divadelní akademie múzických umění v Karlově ulici.

  Do osmého benefičního bazaru se zapojí rekordních 30 osobností jako již zaběhlí Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Jiří Menzel, Jiří Mádl, Daniela Písařovicová, David Kraus nebo Adam Mišík či nově například Barbora Strýcová, Michal Hrůza, Yemi, Thom Artway, Vladivojna La Chia, frontman hip-hopové skupiny Prago Union Kato nebo Sandra Nováková.

  více
 • Ostatní

  Malebné didgeridoo Ondřeje Smeykala

  Předvánoční koncert Ondřeje Smeykala, jednoho z nejlepších hráčů na didgeridoo na světě, se bude konat v pátek 9. prosince 2016 v Betlémské kapli. 

  více
 • Praha

  Adventní bezpečnostní opatření v Praze

  Předvánoční období je již tradičně spojeno s nákupní horečkou a zvýšenou koncentrací osob v nákupních centrech, na náměstích i v prostředcích městské hromadné dopravy.

   

  Policisté i strážníci proto navyšují běžný výkon služby a zaměřují se na předem vytipované lokality, které jsou z hlediska možného protiprávního jednání ty nejrizikovější.

  Strážníci budou hned od samého začátku adventu dohlížet v rámci zvýšeného výkonu služby na vytipovaná pražská náměstí, kde budou probíhat vánoční trhy a další ulice se zvýšenou koncentrací Pražanů a návštěvníků metropole. Dále svou pozornost zaměří také na obchodní centra a prostředky městské hromadné dopravy. Protože mnoho lidí v předvánočním čase zamíří také na hřbitovy zapálit svíčku svým blízkým, budou hlídky městské policii častěji kontrolovat i hřbitovy a jejich okolí.

  V pohotovosti budou stejně jako v předchozích letech i kriminalisté. Ti se zaměří zejména na činnost kapsářů, kteří využívají předvánočního shonu a větší zranitelnosti potenciálních obětí. 

   

   

  více
 • Ostatní

  Průměrná česká domácnost vytřídí 170 kilogramů elektrozařízení. Ušetří tím tolik CO2 jako při cestě z Prahy na Jadran

  Téměř 170 kilogramů vysloužilých elektrozařízení vytřídí průměrná domácnost v České republice při větším úklidu rodinného domu. Nejčastěji se Češi zbavují velkých domácích spotřebičů o průměrné hmotnosti 60 kilogramů, jako je lednička, pračka nebo sporák. Vyplývá to ze statistik projektu Buď líný zaměřující se na odběr vyřazených elektrospotřebičů přímo z domácností. Recyklací průměrného svozu lze ušetřit až 114 kilogramů oxidu uhličitého, čemuž odpovídá více než sedmisetkilometrová cesta automobilem s motorem o menším objemu.

   

   

  více
 • Praha

  Legendární kapela The Tap Tap rozezpívá pražský Dlabačov

  KDY: sobota 26. 11. od 18.00

  KDE: Multifunkční centrum Dlabačov, Bělohorská 24, Praha 6

  Kapela studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí. Jedinečnou příležitost naplno si užít live koncert nevšedního hudebního uskupení, které baví děti i dospělé, se naskytne v sobotu 26. listopadu od 18.00 v multifunkčním centru Dlabačov. Nenechte si ujít Řiditele autobusu a další originální hitovky The Tap Tap! Vstupenky jsou k mání v předprodeji za 250 Kč, na místě za 300 Kč. 

  více
Na začátek « 1 8 12 13 14 15 16 17 18 22 29 32 » Na konec