Novinky

 • Ostatní

  Nový program pro ženy podnikatelky

  A je tu první program, který učí ženy, jak začít podnikat! Program Podnikatelkou za 30 dní vyšel teprve nedávno, a to 27.12.2016. Už teď z něj, ale čerpají desítky žen, které mají sen a jdou si za svým. Do programu lze vstoupit kdykoli, jde totiž o evergreen, což znamená, že program běží neustále a můžete tak naskočit třeba hned. 

  více
 • Praha

  Cizinec udělal útratu v nočním baru za bezmála šest a půl tisíce. Platit však nechtěl.

  Kuriózní případ řešili dnes v noci strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3. Opilý cizinec v nočním baru udělal útratu za bezmála šest a půl tisíce, ale odmítal zaplatit. 

   

   

  více
 • Krimi

  Dvě opilé řidičky uvízly v síti kontrol pražských strážníků

  Další dva případy opilých žen za volantem zaznamenali strážníci pražské městské policie. Oba případy šetří Policie ČR.

  více
 • Praha

  Přeprava lyží, snowboardů a sání v PID

  Lyže, snowboardy, sáňky nebo dětské boby je možné v metru, tramvajích, autobusech nebo na lanovce přepravovat, ale je nutné dodržet podmínky dané přepravním řádem. Obecně platí, že zajištění bezpečné manipulace se zavazadlem a dohled na zavazadlo přísluší cestujícímu. O naložení a vyložení se musí postarat také sám cestující a musí dbát na to, aby nebyla ohrožena bezpečnost spolucestujících. Cestující by měl dbát na maximální ohleduplnost při přepravě rozměrných předmětů, jako jsou právě lyže, snowboardy nebo sáňky. V dopravních prostředcích je velmi často poněkud stísněný prostor a při vyšší obsazenosti vozidla je dobré brát ohled na další spolucestující především při nástupu a výstupu.

  více
 • Praha

  Očekávané změny Pražské integrované dopravy v roce 2017

  Po roce velkých změn v pražské městské hromadné dopravě by mělo přijít klidnější období vyhodnocování a stabilizace provozu doprovázené dalším vylepšováním sítě MHD podle aktuálních poznatků z přepravních průzkumů i na základě dodatečných požadavků městských částí a cestující veřejnosti. Naopak výraznější změny mohou cestující očekávat v příměstské dopravě díky připravovanému rozšíření systému PID do dalších oblastí Středočeského kraje.

  více
 • Ostatní

  Průzkum: Většina Čechů novoroční předsevzetí nevydrží, v roce 2017 ho plánuje třetina, hlavně zdravotní

  Pár dní do konce roku je tradičně ve znamení novoročních předsevzetí. Zdali chtějí Češi v roce 2017 spíše zhubnout nebo vydělávat více peněz a jak jim to dlouho vydrží na jedné straně a na stravovací návyky během Vánoc na druhé straně, se zaměřil průzkum, který si nechala zpracovat síť výživových poraden NATURHOUSE.  Šetření provedla v první polovině prosince renomovaná agentura STEM/MARK, která oslovila 500 respondentů.

  více
 • Praha

  Nezisková organizace S kočárkem Prahou z. ú. a městská část Praha 1 připravila pro své občany sportovní vyžití

  Pojďte naproti novoročním předsevzetím a lenošení mezi letošními svátky nechte na jindy. Užijte si pohybu, protože Celá Praha 1 sportuje!

  Na Praze 1 na vás čeká několik sportovních klubů a fitness center, která můžete od 17. 12. až do 30. 12. navštěvovat ZDARMA!

  více
 • Praha

  Před Vánoci přibývá případů opilých řidičů

  Od pátečního večera zaznamenala pražská městská policie další čtyři případy řidičů, kteří neváhali sednout za volant pod vlivem alkoholu a tím ohrozit nejen svůj život, ale i život dalších lidí. Téměř všichni na sebe upoutali pozornost dopravním přestupkem spojeným s ne zcela plynulou jízdou. V nejednom případě došlo ke škodě na majetku a dokonce i o snahu před hlídkou městské policie ujet. Všechny opilé řidiče strážníci předali policistům. Vedle opilců za volantem strážníci zadrželi také cizince se zákazem řízení motorových vozidel a navíc se zákazem pobytu na našem území. 

  více
 • Praha

  Ztracený chlapec, který nedošel do školy, byl nalezen strážníky

  Vynikající práci předvedli pražští strážníci při pátrání po malém chlapci, kterého se podařilo najít během 20 minut po oznámení o jeho zmizení.

  Včera v ranních hodinách po zahájení školního vyučování Městská policie obvodního ředitelství Prahy 6 obdržela oznámení o osmiletém chlapci, který v pražských Lysolajích nedošel na vyučování, ačkoli byl ráno spolužáky viděn vystupovat na zastávce u školy. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Autohlídka se spojila se svým kolegou strážníkem okrskářem, který má daný úsek na starosti a má vynikající místní znalost. Ten potvrdil, že hocha odpovídajícího popisu viděl ráno jít po cestě směrem ke škole. Zanedlouho hlídka malého chlapce objevila skrývajícího se v přístřešku stanice MHD u školy. Neměl žádná viditelná zranění a nepožadoval přivolání lékařské pomoci. Na dotaz, proč nedorazil v pořádku do školy, odpověděl, že přejel zastávku, ztratil se a nyní chce domů. Chlapce si převzali policisté z místního oddělení.

  více
 • Krimi

  Opilá matka navštívila se svým dítětem kadeřníka

  Případ silně opilé matky řešili strážníci z Prahy 14. Celou záležitost bude prověřovat Odbor sociálně právní ochrany dětí.

  Pátku minulého týdne bude pravděpodobně litovat matka, která zapomněla, že pečuje o svého čtyřletého syna a neodolala vysoké konzumaci alkoholických nápojů. Oznámení o potácející se ženě s dítětem po ulici v Horních Počernicích obdrželi strážníci v odpoledních hodinách. Na uvedeném místě však nikoho nenalezli, po krátkém pátrání je strážníci našli v nedalekém kadeřnictví, kde žena měla v úmyslu se nechat ostříhat. Ke zkrášlení však nedošlo. Usínala v křesle a nebyla schopná se na ničem domluvit, zatímco její čtyřletý syn jí sledoval zpovzdálí. Její ztotožnění nebylo vůbec jednoduché. Pětatřicetiletá matka, která měla snížené ovládací schopnosti, nakonec propukla v hysterický pláč a zhroutila se. Na místo po chvíli dorazila hlídka Policie České republiky, která si celou záležitost převzala a byl přivolán přítel opilé ženy, který si převzal chlapce do své péče. Dechová zkouška prokázala 
  přes 4 ‰ alkoholu. Případem se dále budou zabývat pracovnice Odboru sociálně právní ochrany dětí.

  více
 • Krimi

  Strážníci odhalili mladistvého pod vlivem alkoholu

  Šestnáctiletý hoch neukočíroval svou předčasnou touhu po alkoholu a skončil na záchytce.

  Skupinka podnapilé mládeže minulý pátek večer krátce po osmé hodině večerní na autobusové zastávce pražského Spořilova vzbudila pozornost občanů svým hlasitým chováním. Na základě telefonického oznámení se na místo určení dostavila hlídka strážníků, aby danou lokalitu prověřila. O kus dál si povšimla osoby, která měla problém s chůzí i celkovou motorikou a jejíž věk byl nápadně nízký. Kontrolní zkouška u teprve šestnáctiletého mladíka prokázala více jak 2 ‰ alkoholu. Na místo byla zavolána záchranná služba, která se po základním vyšetření rozhodla hocha převézt do jedné z pražských nemocnic. Přítomný lékař konající službu dále pak rozhodl o převozu na Protialkoholní záchytnou stanici. Hlídka Městské policie u převozu asistovala. Celá událost byla oznámena i Policii České republiky.

  více
 • Ostatní

  Klub českých turistů chce modernizovat pěší trasy

  Klub českých turistů připravil návrh normy, která má za úkol zkvalitnit stávající pěší trasy a přivést tak občany zpět k pěší turistice. Reaguje tak na trend klesajícího počtu pěších turistů, který se projevuje i v Česku od 90. let minulého století, a stále zhoršujícího se životního stylu obyvatel. Právě pěší turistika v sobě přitom nejlépe spojuje zdravý pohyb na čerstvém vzduchu s poznáním okolní přírody a krajiny a má tudíž také významný výchovný charakter. Zároveň je vhodná opravdu pro všechny, bez ohledu na věk, tělesnou zdatnost a finanční možnosti. 

  více
Na začátek « 1 8 11 12 13 14 15 16 17 22 29 32 » Na konec