Novinky

 • Ostatní

  Průzkum: Většina Čechů novoroční předsevzetí nevydrží, v roce 2017 ho plánuje třetina, hlavně zdravotní

  Pár dní do konce roku je tradičně ve znamení novoročních předsevzetí. Zdali chtějí Češi v roce 2017 spíše zhubnout nebo vydělávat více peněz a jak jim to dlouho vydrží na jedné straně a na stravovací návyky během Vánoc na druhé straně, se zaměřil průzkum, který si nechala zpracovat síť výživových poraden NATURHOUSE.  Šetření provedla v první polovině prosince renomovaná agentura STEM/MARK, která oslovila 500 respondentů.

  více
 • Praha

  Nezisková organizace S kočárkem Prahou z. ú. a městská část Praha 1 připravila pro své občany sportovní vyžití

  Pojďte naproti novoročním předsevzetím a lenošení mezi letošními svátky nechte na jindy. Užijte si pohybu, protože Celá Praha 1 sportuje!

  Na Praze 1 na vás čeká několik sportovních klubů a fitness center, která můžete od 17. 12. až do 30. 12. navštěvovat ZDARMA!

  více
 • Praha

  Před Vánoci přibývá případů opilých řidičů

  Od pátečního večera zaznamenala pražská městská policie další čtyři případy řidičů, kteří neváhali sednout za volant pod vlivem alkoholu a tím ohrozit nejen svůj život, ale i život dalších lidí. Téměř všichni na sebe upoutali pozornost dopravním přestupkem spojeným s ne zcela plynulou jízdou. V nejednom případě došlo ke škodě na majetku a dokonce i o snahu před hlídkou městské policie ujet. Všechny opilé řidiče strážníci předali policistům. Vedle opilců za volantem strážníci zadrželi také cizince se zákazem řízení motorových vozidel a navíc se zákazem pobytu na našem území. 

  více
 • Praha

  Ztracený chlapec, který nedošel do školy, byl nalezen strážníky

  Vynikající práci předvedli pražští strážníci při pátrání po malém chlapci, kterého se podařilo najít během 20 minut po oznámení o jeho zmizení.

  Včera v ranních hodinách po zahájení školního vyučování Městská policie obvodního ředitelství Prahy 6 obdržela oznámení o osmiletém chlapci, který v pražských Lysolajích nedošel na vyučování, ačkoli byl ráno spolužáky viděn vystupovat na zastávce u školy. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Autohlídka se spojila se svým kolegou strážníkem okrskářem, který má daný úsek na starosti a má vynikající místní znalost. Ten potvrdil, že hocha odpovídajícího popisu viděl ráno jít po cestě směrem ke škole. Zanedlouho hlídka malého chlapce objevila skrývajícího se v přístřešku stanice MHD u školy. Neměl žádná viditelná zranění a nepožadoval přivolání lékařské pomoci. Na dotaz, proč nedorazil v pořádku do školy, odpověděl, že přejel zastávku, ztratil se a nyní chce domů. Chlapce si převzali policisté z místního oddělení.

  více
 • Krimi

  Opilá matka navštívila se svým dítětem kadeřníka

  Případ silně opilé matky řešili strážníci z Prahy 14. Celou záležitost bude prověřovat Odbor sociálně právní ochrany dětí.

  Pátku minulého týdne bude pravděpodobně litovat matka, která zapomněla, že pečuje o svého čtyřletého syna a neodolala vysoké konzumaci alkoholických nápojů. Oznámení o potácející se ženě s dítětem po ulici v Horních Počernicích obdrželi strážníci v odpoledních hodinách. Na uvedeném místě však nikoho nenalezli, po krátkém pátrání je strážníci našli v nedalekém kadeřnictví, kde žena měla v úmyslu se nechat ostříhat. Ke zkrášlení však nedošlo. Usínala v křesle a nebyla schopná se na ničem domluvit, zatímco její čtyřletý syn jí sledoval zpovzdálí. Její ztotožnění nebylo vůbec jednoduché. Pětatřicetiletá matka, která měla snížené ovládací schopnosti, nakonec propukla v hysterický pláč a zhroutila se. Na místo po chvíli dorazila hlídka Policie České republiky, která si celou záležitost převzala a byl přivolán přítel opilé ženy, který si převzal chlapce do své péče. Dechová zkouška prokázala 
  přes 4 ‰ alkoholu. Případem se dále budou zabývat pracovnice Odboru sociálně právní ochrany dětí.

  více
 • Krimi

  Strážníci odhalili mladistvého pod vlivem alkoholu

  Šestnáctiletý hoch neukočíroval svou předčasnou touhu po alkoholu a skončil na záchytce.

  Skupinka podnapilé mládeže minulý pátek večer krátce po osmé hodině večerní na autobusové zastávce pražského Spořilova vzbudila pozornost občanů svým hlasitým chováním. Na základě telefonického oznámení se na místo určení dostavila hlídka strážníků, aby danou lokalitu prověřila. O kus dál si povšimla osoby, která měla problém s chůzí i celkovou motorikou a jejíž věk byl nápadně nízký. Kontrolní zkouška u teprve šestnáctiletého mladíka prokázala více jak 2 ‰ alkoholu. Na místo byla zavolána záchranná služba, která se po základním vyšetření rozhodla hocha převézt do jedné z pražských nemocnic. Přítomný lékař konající službu dále pak rozhodl o převozu na Protialkoholní záchytnou stanici. Hlídka Městské policie u převozu asistovala. Celá událost byla oznámena i Policii České republiky.

  více
 • Ostatní

  Klub českých turistů chce modernizovat pěší trasy

  Klub českých turistů připravil návrh normy, která má za úkol zkvalitnit stávající pěší trasy a přivést tak občany zpět k pěší turistice. Reaguje tak na trend klesajícího počtu pěších turistů, který se projevuje i v Česku od 90. let minulého století, a stále zhoršujícího se životního stylu obyvatel. Právě pěší turistika v sobě přitom nejlépe spojuje zdravý pohyb na čerstvém vzduchu s poznáním okolní přírody a krajiny a má tudíž také významný výchovný charakter. Zároveň je vhodná opravdu pro všechny, bez ohledu na věk, tělesnou zdatnost a finanční možnosti. 

  více
 • Praha

  Městská policie Praha – nově náborový příspěvek 100 tisíc a ubytovna zdarma

  Rada hlavního města Prahy na svém dnešním zasedání schválila návrh vedení Městské policie hlavního města Prahy (dále jen „MP Praha") na zavedení náborového příspěvku ve výši 100 tisíc korun pro nové strážníky a bezplatné ubytovny jak pro uchazeče o práci u městské policie v rámci výběrového řízení, tak pro nové strážníky v rámci nástupního vzdělávacího kurzu. Po úspěšném zavedení benefitů v roce 2014 a 2015 (příspěvky na bydlení, dopravu, stravenky a rizikový příplatek) je to další krok, který může přispět k vyššímu počtu strážníků v ulicích hlavního města Prahy. 

  více
 • Ostatní

  Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví

  Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví (průvodce moderní dospívající dívky). O všem, co chci, aby věděla moje dcera. Právě o tom je novinka lékařky Jany Martincové, která se více než 20 let věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti a popularizaci medicíny. 

  více
 • Praha

  Pražští strážníci ve Vysočanech svou pohotovou reakcí zachránili muže v bezvědomí

  30. 11. 2016 ve večerních hodinách přijali strážníci z Prahy 9 oznámení, že se na nádraží Praha - Vysočany pohybuje zmatený muž, který zanechal na nástupišti cestovní tašku. Po příjezdu na místo hlídka muže již nenašla, pouze jeho zavazadlo, které obsahovalo inzulínové injekce. V tu samou chvíli bylo strážníkům oznámeno, že v ulici v blízkosti nádraží, se nachází podnapilý muž. Hlídka tam našla sedmdesátiletého muže, který nejevil známky vědomí. Dle veškerých indicií se jednalo o diabetika v hypoglykemickém šoku. Strážníci muži pohotově podali cukr a ten se po pár minutách probral z bezvědomí. Poté jim sdělil, že přijel vlakem a po vystoupení na nádraží si na nic nepamatuje. Přivolaná záchranná služba muže převezla do nemocnice. 

  více
 • Krimi

  Dva případy opilců za volantem řešili poslední listopadový den strážníci pražské městské policie

  Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu je hazardem, se kterým se strážníci bohužel setkávají téměř během každé služby. Poslední dva případy Městská policie Praha eviduje od středy.

  Prvního řidiče pod vlivem alkoholu zadržela hlídka strážníků z Prahy 1 v Jungmannově ulici. Hlídka si vozidla s proraženými pneumatikami všimla ve Vodičkově právě ve chvíli, kdy do něj nasedal zjevně opilý řidič, který se a i přes defekt kol s autem rozjel Jungmannovou ulicí. Zde se ho také podařilo strážníkům zastavit. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili více než 2‰. Pro podezření ze spáchání trestného činu dvaatřicetiletého muže předali k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR.

   

   

  více
 • Krimi

  Žena zatoužila po řeznických hácích, pokusila se jich odcizit hned několik kusů

  30. 11. 2016 krátce po půlnoci přijala hlídka strážníků z Prahy 1 oznámení, že v italské restauraci byl zadržen pachatel krádeže. Celou událost ohlásil provozní restaurace, který ženu cizí národnosti při nekalém úmyslu přistihl. Předmětem krádeže bylo nejenom běžné vybavení restaurace, jako jsou třeba příbory, ale i celkem kuriózní předměty např. háky na maso či držák hasicího přístroje. K čemu ženě zachtěné předměty měly sloužit, bude vysvětlovat Policii České republiky, kam hlídkou strážníků byla předána, jelikož se nebyla schopna prokázat žádným dokladem totožnosti a jednalo se o osobu cizí státní příslušnosti. 

  více
Na začátek « 1 8 11 12 13 14 15 16 17 22 29 32 » Na konec