Novinky

 • Ostatní

  Bob Dylan: 100 písní a fotografií

  Bob Dylan je nejslavnější básník, zpěvák a skladatel - legenda, superstar a svérázný nonkonformní individualista, který málokdy prozrazuje detaily ze svého osobního života. 

  více
 • Ostatní

  Pavel Šporcl vydává vlastní virtuózní variace české hymny Kde domov můj. Posluchače chce přimět k národní hrdosti

  Skladba Kde domov můj, ze které se stala česká státní hymna, zazněla poprvé ve Stavovském divadle v roce 1834. Nyní nahrál houslista Pavel Šporcl virtuózní variace skladby pro sólové housle. Vydává ji agentura ŠPORCL ARTS Agency v distribuci vydavatelství Supraphon.

  více
 • Ostatní

  Ovčáček čtveráček z bohnické léčebny satelitem do kin

  V úterý 7. února 2017 bude od 17:15 do čtyřech desítek českých a moravských kin vysílán přímý satelitní přenos derniéry nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín. Jde o mimořádně úspěšnou a divácky populární hru autora, režiséra a také ředitele zlínského divadla, Petra Michálka. Producentem přenosu je distribuční label prenosydokin.cz. 

  více
 • Ostatní

  Nový program pro ženy podnikatelky

  A je tu první program, který učí ženy, jak začít podnikat! Program Podnikatelkou za 30 dní vyšel teprve nedávno, a to 27.12.2016. Už teď z něj, ale čerpají desítky žen, které mají sen a jdou si za svým. Do programu lze vstoupit kdykoli, jde totiž o evergreen, což znamená, že program běží neustále a můžete tak naskočit třeba hned. 

  více
 • Praha

  Cizinec udělal útratu v nočním baru za bezmála šest a půl tisíce. Platit však nechtěl.

  Kuriózní případ řešili dnes v noci strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3. Opilý cizinec v nočním baru udělal útratu za bezmála šest a půl tisíce, ale odmítal zaplatit. 

   

   

  více
 • Krimi

  Dvě opilé řidičky uvízly v síti kontrol pražských strážníků

  Další dva případy opilých žen za volantem zaznamenali strážníci pražské městské policie. Oba případy šetří Policie ČR.

  více
 • Praha

  Přeprava lyží, snowboardů a sání v PID

  Lyže, snowboardy, sáňky nebo dětské boby je možné v metru, tramvajích, autobusech nebo na lanovce přepravovat, ale je nutné dodržet podmínky dané přepravním řádem. Obecně platí, že zajištění bezpečné manipulace se zavazadlem a dohled na zavazadlo přísluší cestujícímu. O naložení a vyložení se musí postarat také sám cestující a musí dbát na to, aby nebyla ohrožena bezpečnost spolucestujících. Cestující by měl dbát na maximální ohleduplnost při přepravě rozměrných předmětů, jako jsou právě lyže, snowboardy nebo sáňky. V dopravních prostředcích je velmi často poněkud stísněný prostor a při vyšší obsazenosti vozidla je dobré brát ohled na další spolucestující především při nástupu a výstupu.

  více
 • Praha

  Očekávané změny Pražské integrované dopravy v roce 2017

  Po roce velkých změn v pražské městské hromadné dopravě by mělo přijít klidnější období vyhodnocování a stabilizace provozu doprovázené dalším vylepšováním sítě MHD podle aktuálních poznatků z přepravních průzkumů i na základě dodatečných požadavků městských částí a cestující veřejnosti. Naopak výraznější změny mohou cestující očekávat v příměstské dopravě díky připravovanému rozšíření systému PID do dalších oblastí Středočeského kraje.

  více
 • Ostatní

  Průzkum: Většina Čechů novoroční předsevzetí nevydrží, v roce 2017 ho plánuje třetina, hlavně zdravotní

  Pár dní do konce roku je tradičně ve znamení novoročních předsevzetí. Zdali chtějí Češi v roce 2017 spíše zhubnout nebo vydělávat více peněz a jak jim to dlouho vydrží na jedné straně a na stravovací návyky během Vánoc na druhé straně, se zaměřil průzkum, který si nechala zpracovat síť výživových poraden NATURHOUSE.  Šetření provedla v první polovině prosince renomovaná agentura STEM/MARK, která oslovila 500 respondentů.

  více
 • Praha

  Nezisková organizace S kočárkem Prahou z. ú. a městská část Praha 1 připravila pro své občany sportovní vyžití

  Pojďte naproti novoročním předsevzetím a lenošení mezi letošními svátky nechte na jindy. Užijte si pohybu, protože Celá Praha 1 sportuje!

  Na Praze 1 na vás čeká několik sportovních klubů a fitness center, která můžete od 17. 12. až do 30. 12. navštěvovat ZDARMA!

  více
 • Praha

  Před Vánoci přibývá případů opilých řidičů

  Od pátečního večera zaznamenala pražská městská policie další čtyři případy řidičů, kteří neváhali sednout za volant pod vlivem alkoholu a tím ohrozit nejen svůj život, ale i život dalších lidí. Téměř všichni na sebe upoutali pozornost dopravním přestupkem spojeným s ne zcela plynulou jízdou. V nejednom případě došlo ke škodě na majetku a dokonce i o snahu před hlídkou městské policie ujet. Všechny opilé řidiče strážníci předali policistům. Vedle opilců za volantem strážníci zadrželi také cizince se zákazem řízení motorových vozidel a navíc se zákazem pobytu na našem území. 

  více
 • Praha

  Ztracený chlapec, který nedošel do školy, byl nalezen strážníky

  Vynikající práci předvedli pražští strážníci při pátrání po malém chlapci, kterého se podařilo najít během 20 minut po oznámení o jeho zmizení.

  Včera v ranních hodinách po zahájení školního vyučování Městská policie obvodního ředitelství Prahy 6 obdržela oznámení o osmiletém chlapci, který v pražských Lysolajích nedošel na vyučování, ačkoli byl ráno spolužáky viděn vystupovat na zastávce u školy. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Autohlídka se spojila se svým kolegou strážníkem okrskářem, který má daný úsek na starosti a má vynikající místní znalost. Ten potvrdil, že hocha odpovídajícího popisu viděl ráno jít po cestě směrem ke škole. Zanedlouho hlídka malého chlapce objevila skrývajícího se v přístřešku stanice MHD u školy. Neměl žádná viditelná zranění a nepožadoval přivolání lékařské pomoci. Na dotaz, proč nedorazil v pořádku do školy, odpověděl, že přejel zastávku, ztratil se a nyní chce domů. Chlapce si převzali policisté z místního oddělení.

  více
Na začátek « 1 8 10 11 12 13 14 15 16 22 29 32 » Na konec