Novinky

 • Ostatní

  Více jak 410 strážníků z 30 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA. V jeden den budou čistit svá města od použitých jehel a in

  Pražští strážníci zopakovali svou výzvu vůči kolegům z dalších měst. Do celorepublikové akce JEHLA, kterou si poprvé společně vyzkoušelo 8 městských a obecních policií loni na podzim, se zapojili další strážníci. V úterý 18. dubna spojí síly strážníci z 30 měst a obcí České republiky a pokusí se s přicházejícím jarem vyčistit svá města od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech. Do celostátní akce se zapojí více jak 410 strážníků včetně asistentů prevence kriminality.

   

   

  více
 • Praha

  Kulturní tip: Výstava pozoruhodných fotografií Váš pohled, náš svět v pražském Kině Pilotů

  Jaký je svět dětí se vzácným onemocněním a jak se na tyto děti dívá okolí? Ve foyer Kina Pilotů v Praze-Vršovicích je do 31. května k vidění ojedinělá výstava nazvaná Váš pohled, náš svět. Velkoformátové černobílé snímky fotografa Lukáše Trčky zachycující vážně nemocné děti doprovázejí výroky, které vyslechli rodiče od známých i neznámých lidí často ještě v době, kdy se smiřovali se závažnou diagnózou... Slovem můžeme ublížit i pomoci. Přijďte si prohlédnout fotografie, které mohou být svědectvím o každém z nás. 

  více
 • Ostatní

  Oslavte svátek knihy v knihkupectví nebo knihovně. Kniha bude slušet i vám.

  Světový den knihy a autorských práv, který se slaví 23. dubna, připomíná Svaz knihkupců a nakladatelů od 18. dubna celotýdenní kampaní Kniha ti sluší. Do kampaně se zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Všichni si pro čtenáře a milovníky knih připravili nejrůznější překvapení, autogramiádami, soutěžemi či slevy. 

  více
 • Praha

  Praha se na Den sv. Patrika promění v malé Irsko!

  17. března vypukne oslava Dne svatého Patrika, jakou Praha ještě nezažila. Těšte se na netradiční show na Vltavě s vířivkami pod širým nebem, irské kapely v čele s irským hudebníkem žijícím v Praze Travisem O'Neillem či Bobem O'Keeffem, DJs vystoupení, Tonyu Graves, promítání filmů, výstavy, ale třeba také barmanské show, pop up bary s výjimečnou whiskey nebo irskou gastronomii! 

  více
 • Krimi

  Do restaurace na kaviár zdarma, na pizzu za sex

  Dva případy neplatičů během víkendu řešili pražští strážníci. Útratu za téměř dva tisíce korun odmítala zaplatit mladá žena. Mladý muž se při dožadování úhrady za pizzu a  pivo obnažil a chtěl zaplatit sexem.

   

   

  více
 • Krimi

  Hospodská rvačka v podání dvou žen

  Že se neperou v hospodě jen muži, dokázaly v pátek dvě ženy. Příčinou měl být přítel jedné z nich. Zůstalo po nich poničené vybavení restaurace.

   

   

  více
 • Krimi

  Mladá řidička pod vlivem amfetaminu

  V rukou Policie České republiky skončila teprve devatenáctiletá žena. Měla pozitivní test na přítomnost návykových látek.

   

   

  více
 • Krimi

  Děti po lahvi rumu skončily v nemocnici

  Dvě nezletilé děti si udělaly mejdan u hřbitovní zdi na Floře. Společnost jim dělala lahev rumu, která se asi zjevila sama. Její původ totiž nebyly schopné vysvětlit.

   

   

  více
 • Praha

  Devátý ročník festivalu bulharských filmů

  Devátý ročník Festivalu bulharských filmů organizuje Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze. Milovníci filmového umění budou mít ve dnech od 2. do 8. března 2017 možnost zhlédnout nejlepší, cenami ověnčené, diskutované či oblíbené současné bulharské hrané a dokumentární filmy. Filmy se budou promítat ve velkém a malém sále kina Lucerna a v Evropském domě. Vstupné v kině Lucerna činí 100 Kč, do kina Evropský dům je vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v on-line prodeji kina Lucerna. Všechny filmy jsou opatřeny anglickými a českými titulky. Spoluorganizátory jsou Zastoupení Evropské komise v ČR a kino Lucerna, partnery Film Europe a bulharské Národní filmové centrum. Více informace, synopse filmů a celý program naleznete na http://www.bki.cz. 

  více
 • Ostatní

  Češi objevují nový, jednodušší způsob zařizování domácnosti

  Nábytek, doplňky, dekorace a další vybavení domácnosti ze stovek českých eshopů, katalog architektů a interiérových designérů, fotografie jejich realizací, rady, nápady a spousta inspirace pro lepší bydlení. To vše na jednom místě, v online nákupní galerii Biano.cz. V zahraničí osvědčený model zařizování domácnosti se úspěšně uchytil v Česku a stále více lidí si tak usnadňuje cestu ke krásnému bydlení. 

  více
 • Praha

  155 let Sokola

  155 let, tolik uplyne 16. února od založení nejstarší české tělocvičné organizace - Sokola. Sokol patří také k nejstarším spolkům svého druhu v Evropě. Ustavující schůze Sokola se konala 16. 2. 1862 v Praze, u jeho zrodu stály významné osobnosti českého společenského dění, především Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner. 

  více
 • Praha

  Pražská městská police slaví čtvrtstoletí

  Městská policie hlavního města Prahy si v letošním roce připomíná 25 let své historie. Její vznik se datuje k 11. květnu roku 1992. Ulice Prahy tehdy začalo střežit několik desítek strážníků. Od té doby uplynulo čtvrt století a mnohé se změnilo k nepoznání. Strážníků přibylo, jejich vybavení i výstroj se přizpůsobily moderním trendům, změnily se kompetence. Stejné zůstalo jen krédo lidí, kteří u městské policie pracují. Stále totiž platí slova slibu, který v květnu 1992 složilo prvních 87 strážníků:

  „Budu řádně plnit svoje povinnosti, chránit zájmy města a jeho obyvatel, zachovávat ústavu, zákony a ostatní obecně závazné předpisy. O všech skutečnostech, týkajících se výkonu služby, zachovám úplnou mlčenlivost."

  více
Na začátek « 1 8 9 10 11 12 13 14 15 22 29 32 » Na konec