Novinky

 • Ostatní

  KULTURNÍ TIP: Osud Emmy Destinnové odkrývá inscenace Commedia finita v podání Indigo Company – tentokrát na hradě Křivoklát

  KDY: 13. 7. 2017, 20.00

  KDE: hrad Křivoklát, II. nádvoří

  Ve čtvrtek 13. 7. hrad Křivoklát opět ožije divadlem - od 20.00 se na II. nádvoří hraje představení o jedné z našich nejslavnějších operních pěvkyň, Emmě Destinové, s názvem Commedia finita v podání divadelní společnosti Indigo Company v režii Jaroslava Gillara a s herečkou Janou Trojanovou v hlavní roli.

  více
 • Praha

  Červencové čtvrtky a soboty patří ve smíchovské Winternitzově vile od Adolfa Loose komentovaným prohlídkám. Až se do 5. září na

  Výstava, kterou připravili zástupci Winternitzovy vily ve spolupráci s uměleckou agenturou Foibos,  představuje vývoj vilové architektury na území městské části Prahy 5 od usedlostí a panských dvorů 17. století až po moderní stavby 20. století. 

   

   

  více
 • Ostatní

  Prázdninový tip z Klášterů Český Krumlov: Hudba, pohádky, řemeslné dílny, výstavy v příjemném prostředí historických klášterů

  Kláštery Český Krumlov nabízejí atraktivní zážitky po celý rok, ovšem během horkých letních dnů k návštěvě navíc láká zdejší příjemný stín a chladivé klima ve starobylých zdech.  Od začátku července budou kláštery hostit Lyrové symposium, jehož hosté, dva špičkoví němečtí hráči na lyru Wolfgang Friebe, Thomas Leins a britský herec Duncan Mackintosh, předvedou své umění 6. července od 19:30 ve speciálním Recitálu. Závěrečný koncert účastníků druhého ročníku Lyrového symposia rozezní libými tóny Velký sál bývalého kláštera klarisek 8. července od 19:00. Ars Musika, instrumentální a vokální hudební těleso studentů belgické hudební školy, návštěvníkům zahraje a zazpívá 6. července od 15:00 na Nádvoří klarisek.

  více
 • Ostatní

  Chcete dostat muže k doktorovi? Přesvědčte o tom jeho ženu

  Nechci si připadat jako hypochondr. Na běhání po doktorech nemám čas. To jsou jen některé z výmluv, které používají čeští muži, když se jim nechce na preventivní prohlídku.

  Podle průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Sanofi, chodí na pravidelná preventivní vyšetření jen asi pět procent českých mužů. Ostatní na to "kašlou".

  více
 • Ostatní

  Co budete jíst letos na dovolené Vy?

  Mnoho Čechů každou sezonu řeší, jak se budou stravovat na dovolené, ať už jedou do Chorvatska, nebo na chalupu. Nikomu se zrovna na dovolené moc nechce trávit zbytečný čas u plotny a do restaurace nechodí zase každý den, obzvlášť v cizině. 

  více
 • Praha

  Oběti komunistického režimu si připomene pietní shromáždění v Ďáblicích

  Oběti komunistického režimu si připomene tradiční pietní shromáždění, které k uctění jejich památky pořádá 26. června 2017 od 10:00 Sdružení bývalých politických vězňů (SBPV) na Čestném pohřebišti popravených a umučených politických vězňů a příslušníků druhého a třetího odboje v areálu hřbitova Ďáblice v Praze 8. 

  více
 • Praha

  Pražská městská policie opět chystá s koncem školního roku zvýšená bezpečnostní opatření

  Strážníci budou opět ve zvýšené míře dohlížet na bezpečí dětí na přechodech pro chodce v souvislosti s koncem školního roku. Svou pozornost zaměří také na podávání alkoholu mladistvým.

  Pražská městská policie na konci školního roku zintenzivní dohled nad přechody pro chodce v blízkosti škol. V samotné dny vysvědčení, tedy od pátku 23. června do pátku 30. června, tak bude 250 strážníků dohlížet na 173 přechodů u 152 škol. „Dohled nad bezpečností dětí a mládeže v poslední školní dny považuji stále za jednu z nejvyšších priorit. Preventivní role strážníků je v těchto dnech naprosto nezastupitelná,“ řekl Eduard Šuster, ředitel městské policie.

  více
 • Ostatní

  České ručičky ocení nejlepší učně z ČR

  Středa 21. června 2017 - na brněnské výstaviště se sjede 21 nejlepších učňů České republiky, aby převzali ocenění v rámci Galavečera Přehlídky Českých ručiček. Svojí účastí přislíbil podporu premiér vlády Bohuslav Sobotka, spolu s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem. Z jejich rukou převezmou žáci učňovských oborů zlatou plaketu Českých ručiček a čestné uznání. 

  více
 • Ostatní

  Mladí lidé se zajímají o lesnictví

  Ve dnech 14. a 15. června se v národním kole soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) utkalo 12 nejlepších tříčlenných družstev z celé republiky, aby se rozhodlo o vítězi, který bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále v maďarské Šoproni. Cílem této soutěže, která je určena mládeži od 13 do 19 let, je zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví. 

  více
 • Ostatní

  Zdeněk Piškula jako talentovaný hokejista v hlavní roli nového seriálu Lajna. Premiéra už tuto středu 21. června na internetové

  Mladý herec, vítěz televizní soutěže Star Dance a čerstvý absolvent pražské konzervatoře Zdeněk Piškula se už tento týden představí divákům internetové televize OBBOD jako talentovaný hokejista Patrik Hrouzek. V novém seriálu Lajna od tvůrců úspěšné série Vyšehrad ztvárnil syna hokejové legendy Luboše Hrouzka v podání Jiřího Langmajera.

  více
 • Ostatní

  Hudební léto Kuks 2017

  Osmý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks se bude konat od 24. června do 19. srpna 2017 a nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se uskuteční v kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové a půjde o slavnostní koncert ke 200. výročí nalezení Rukopisu královédvorského. Vystoupí na něm houslový virtuos a profesor na Institute of Music v Clevelandu Ivan Ženatý a Filharmonie Hradec Králové. Další koncerty budou tradičně v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu, vždy od 18:00. Představí se na nich řada špičkových interpretů - španělský kytarista Marco Socías, rakouský tenorista Virgil Hartinger, ale i Wihanovo kvarteto, Ensemble Inégal a další. Tradičně zazní i novodobá premiéra z kukského archivu a světová premiéra skladby, tentokrát od profesora pražské AMU Juraje Filase, jehož díla jsou opakovaně uváděna i v newyorské Carnegie Hall.

  více
 • Praha

  Již tuto sobotu 17.6. budou probíhat mimořádné komentované prohlídky smíchovské Winternitzovy vily od Adolfa Loose

  Ve Winternitzově vile od Adolfa Loose a Karla Lhoty na pražském Smíchově budou již tuto sobotu 17. června probíhat mimořádné, komentované prohlídky v termínech 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 a 19:00 hod.

  Komentované prohlídky vily poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Návštěvníci mohou vybírat mezi romantickým ranním termínem v 9 hodin s vyhlídkou na východ slunce nad historickým středem města, nebo počkat na podvečerní termín s vyhlídkou na západ slunce v 19 hod. Za okouzlujícím světlem se ale mohou vypravit i v dalších čtyřech možných termínech celý den. 

  více
Na začátek « 1 7 8 9 10 11 12 13 15 22 29 32 » Na konec